Wiadomości z Zabrza

Trenuj do Runmageddonu Silesia na hałdach KWK Sośnica - Makoszowy

  • Dodano: 2015-05-19 07:00, aktualizacja: 2015-05-20 16:21

24 maja odbędzie się kolejny trening przygotowujący do ekstremalnego biegu Runmageddon Classic Silesia. Tym razem  chętni będą mieli niepowtarzalną okazję biegać i ćwiczyć na hałdach kopalnianych KWK Sośnica - Makoszowy w Zabrzu, gdzie 27 czerwca stanie tor przeszkód 12 kilometrowego Runmageddonu Classic. Podczas treningu uczestnicy zmierzą się z kilkoma przeszkodami, które znajdą się podczas czerwcowych zawodów. Zajęcia zakończą się 3 km biegiem, a organizatorzy przygotowali 200 miejsc dla chętnych potrenować przed Runmageddonem.


Już w niedzielę na hałdach KWK Sośnica – Makoszowy odbędzie się kolejny, przygotowujący trening do Runmageddonu Classic Silesia.


 

Wcześniejsze zajęcia odbywały się 320 metrów pod ziemią, na chodnikach zabytkowej kopalni Guido – partnera strategicznego imprezy. Teraz uczestnicy będą mieli okazję przygotowywać się w miejscu, w którym 27 czerwca odbędzie się Runmageddon. Zawodnicy otrzymają niepowtarzalną szansę zapoznania się z terenem zmagań: sypkimi zboczami hałd, błotnistymi podbiegami, pokrytymi trzcinami stawami i przede wszystkim trudnym, surowym podłożem hałd kopalnianych. Ponadto trening wieńczą zawody na obsadzonej kilkoma przeszkodami trasie.

Dla pierwszej trójki uczestników, zarówno w kategorii Pań jak i Panów, przewidziano nagrody. Warto z takiej okazji skorzystać!


Organizatorzy przygotowali dla uczestników 200 miejsc. Trening odbywać się będzie w  seriach po 50 uczestników, startujących co 30 minut. Start pierwszej serii przewidziany jest na godzinę 9:30, druga seria rozpocznie się o 10:00, i tak aż do ostatniej serii o 11:00. Podczas treningu odbędą się zajęcia z trenerami z klubów: Maximus Ruda Śląska, FitnessClub24 Gliwice, Pure Silesia City Center, Pure Agora Bytom, Fit&Fight Zabrze, ArkadiaFit Zabrze, Ronin Świętochłowice. Po treningu na uczestników czekać będzie bieg na 3 kilometrowej trasie z kilkoma przeszkodami. Ćwiczenia będą obejmowały elementy treningu biegowego, siłowego oraz crossfitowego. W trakcie zajęć uczestnicy wykonywać będą ćwiczenia przygotowujące do pokonywania przeszkód, które w czerwcu znajdą się na trasie ekstremalnego biegu.


Trening jest płatny: 10 zł dla osób zapisanych do biegu Runmageddon Silesia i 20 zł dla osób nie zapisanych na bieg. Zapisy na stronie https://www.runmageddon.pl/imprezy/treningi  


Zainteresowanie zawodami z serii Runmageddonu jest bardzo duże. Podczas ostatniej edycji, która odbyła się 9 maja w Warszawie wystartowało 1 200 osób. Z podobną sytuacją można się liczyć podczas Runmageddonu Classic Silesia, do startu w którym zapisało się już prawie 1000 osób.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej
 www.runmageddon.pl


O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)


Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.   


Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.


 

Trenuj do Runmageddonu Silesia na hałdach KWK Sośnica - Makoszowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.