Wiadomości z Zabrza

Środki ochrony osobistej. Dlaczego coraz częściej w nie inwestujemy?

  • Dodano: 2022-07-11 15:15

W okresie światowej pandemii, zaczęto zauważać, że coraz więcej osób zaczyna przykładać ogromną wagę do swojego zdrowia i bezpieczeństwa. Zaobserwowano większy popyt na środki ochrony osobistej, do których zalicza się między innymi żele antybakteryjne, kremy do rąk czy specjalne środki czystości, które mają na celu zwalczenie wszelkiego rodzaju bakterii, które mogłyby zaszkodzić ludzkiemu organizmowi.

Specyfika substancji antybakteryjnych. Rodzaje i właściwości

Współcześnie wyróżnia się całą grupę środków antybakteryjnych, mających na celu prawie stuprocentowe pozbycie się drobnoustrojów. Najczęściej kupowane są żele antybakteryjne do rąk, które w swoim składzie posiadają około 80% alkoholu jednego rodzaju (izopropanolu, etanolu lub propanolu) lub ich mieszaniny, wraz z innymi składnikami czy substancjami pomocniczymi i nawilżającymi. Preparaty te wykazują działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i częściowo wirusobójcze (w przypadku grypy czy rotawirusa). Polecane są przez swoje szybkie działanie i bezpieczeństwo dla skóry. Tego typu środki zmieszczą się w torebce czy plecaku podróżnych, a ich szybka aplikacja zwiększa komfort użytkowania. Kolejnym, równie często stosowanym produktem co żel, jest krem do rąk. Obecna oferta kremów na rynku jest niebywale szeroka, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Najczęstszy wybór pada na maści wygładzające i odpowiednio nawilżające skórę dłoni, aby zapobiegać przed ich wysuszaniem. Prócz dbania o siebie, warto również zadbać o otoczenie, w którym na co dzień przebywamy. W tym celu producenci wychodzą naprzeciw klientom, oferując chusteczki do szybkiej dezynfekcji i mycia powierzchni – większość z nich, podobnie jak w przypadku żeli antybakteryjnych, zawiera w sobie alkohol, który ma za zadanie zwalczać bakterie mogące osiadać na meblach, klamkach czy nawet poszczególnych przedmiotach.

Warto mieć wszystko w jednym miejscu. O ofertach sklepów

Jak często zdarzało ci się przeglądać rozmaite oferty i znajdować potrzebne ci przedmioty na zupełnie różnych stronach? No właśnie. Wiele sklepów niekoniecznie jest skupionych tylko na obranej specyfice produktów, ale także na wielu innych, tworząc swoisty „internetowy bazarek różności”, w którym każdy znajdzie chociaż jedną rzecz, jaka jest mu potrzebna. Nie ma nic złego w korzystaniu z tego rodzaju stron, jednak warto uwzględnić przy tym koszta wysyłki – konstruowanie zestawu z produktów dostępnych na różnych stronach często generuje na tyle duże pieniądze, że finalnie nie opłaca się tego robić. Poszukując produktów, warto mieć na uwadze sklepy, które w swoim asortymencie posiadają wszystko, czego tylko ci potrzeba! Świetnym przykładem jest tu sklep HelloDent. Na ich stronie internetowej, hellodent.pl, znaleźć można przede wszystkim produkty bezpośrednio związane ze stomatologią i dbaniem o swoją jamę ustną. Dbanie o higienę jest bardzo ważne, z tego względu w asortymencie sklepu znajdzie się również opisywane wcześniej żele, kremy i środki czystości. Warto dokonywać zakupu w sklepach specjalistycznych, głównie ze względu na ich szeroki asortyment dotyczący danej specyfiki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.