Wiadomości z Zabrza

Sprawdź jak dieta pudełkowa poprawiła pracę mojej tarczycy!

  • Dodano: 2023-08-30 11:15, aktualizacja: 2023-09-11 11:19

We współczesnym świecie krótkotrwałe diety stopniowo odchodzą na dalszy plan, a ludzie poszukują odpowiednich systemów odżywiania, które nie tylko pozwolą utrzymać sylwetkę w dobrej kondycji, ale jednocześnie zadbają o zdrowie. Tak było w moim przypadku, gdy wyniki badań potwierdziły stan zapalny tarczycy – choroba Hashimoto. Główne wskazówki dietetyka z cateringu dietetycznego TIM Catering dotyczące ograniczenia objawów choroby Hashimoto to unikanie glutenu, produktów mlecznych, przejście na dietę przeciwzapalną. Posłuchałam i wiem, że to była dobra decyzja, która wpłynęła na poprawę mojej kondycji fizycznej i psychicznej.

Catering dietetyczny i dieta przeciwzapalna

Oczywiście w przypadku poważnych problemów nie można zrezygnować z leków, ale do powrotu do zdrowia przyczynią się także zmiany stylu życia i diety. Chciałam poprawić funkcjonowanie tarczycy i uzyskać prawidłowe wyniki badań. Po rozmowie z dietetykiem z Fit cateringu zamówiłam dietę pudełkową Hashimoto która odmieniła moje życie. Pozbyłam się takich objawów jak: opuchnięta twarz, wypadanie włosów, problemy z chudnięciem, bóle stawów i mięśni. Rozmawiając z endokrynologiem dowiedziałam się, że uwalniane przez tarczycę hormony wpływają na prawie każdy narząd, w tym na serce, płuca, układ trawienny i centralny układ nerwowy, a także kontrolują wzrost i metabolizm. Kaloryczność możesz dopasować do swoich potrzeb ponieważ waha się od 1200 do 2500 kcal.

Dieta pudełkowa Hashimoto poprawiła jakość mojego życia

Gdy dietetyk z cateringu dietetycznego zaproponował mi przeciwzapalną dietę pudełkową Hashimoto ucieszyłam się, że zbilansowane odżywianie upora się z zaburzeniami pracy tarczycy. Nie myliłam się, od jakiegoś czasu korzystam ze zdrowych posiłków od Fit cateringu, wykonałam badanie krwi TSH i TPO, moje wyniki są znacznie lepsze, więc nie zamierzam rezygnować z tej zdrowej i smacznej diety. Nie zawiera ona produktów, negatywne wpływających na stany zapalne, dzięki czemu nie pogarsza się praca mojej tarczycy.

Jak dietetyk z Fit cateringu opracował moją zdrową dietę Hashimoto?

Dietetyk opracowując dla mnie dietę pudełkową znacznie redukując moje dotychczasowe odżywianie, a mianowicie znacznie zmniejszył ilość glutenu oraz nabiału a także surowe warzywa, które negatywnie wpływają na przyswajanie przez organizm jodu. Moja obecna dieta opiera się w dużej mierze na większej ilości niskocukrowych owoców, warzywach oraz nasionach i pestkach. A to powoduje, że spożywam większą ilość błonnika, dlatego zakończyły się moje problemy z wypróżnianiem. Catering dietetyczny przygotował dietę Hashimoto na którą składa się wartościowe białko, dlatego w moich posiłkach znajduje się chude mięso oraz pyszne ryby. Dzięki diecie dowożonej przez Fit catering mój jadłospis obfituje w witaminy i mikroelementy, których potrzebuje tarczyca.

Fit catering – co może zrobić dla Twojej tarczycy

Wiele objawów i chorób można złagodzić zmieniając dietę. Na tle dysfunkcji tarczycy często rozwijają się inne choroby autoimmunologiczne, wzrasta poziom cholesterolu i istnieje ryzyko otyłości i cukrzycy. Dobrze dobrana tania dieta pudełkowa Zabrze  może pomóc uniknąć tych niebezpiecznych objawów, zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć lub nawet zapobiec uszkodzeniu tarczycy. Fit catering zaplanował dla mnie urozmaiconą, zbilansowaną dietę pudełkową. Dostarczane pod moje drzwi posiłki są bardzo smaczne, dlatego zjadam je z wielką ochotą.

Przykładowe posiłki z mojego ulubionego cateringu dietetycznego:

  • Placki na bazie dyni z dodatkiem pysznego serem pleśniowego.
  • Rolada drobiowa z dodatkiem suszonych pomidorów oraz mozzarelli.
  • Ciasto dietetyczne brownie polane pachnącym musem truskawkowym.

Dania wyglądają apetycznie, pięknie pachną a ja czuję się coraz lepiej, moja skóra nie jest już taka sucha, zaczęłam wreszcie tracić na wadze, pozbyłam się zaparć i lęków które towarzyszyły mi każdego dnia. Mogę stwierdzić, że aby unormować pracę tarczycy, warto nie tylko przyjmować leki, ale także zweryfikować dietę i tryb życia. Kluczem do wyeliminowania jakiejkolwiek choroby jest odpowiednia, zbilansowana dieta, dostosowana do Twoich potrzeb i cech organizmu. Co najważniejsze, słuchaj swojego organizmu i uważnie podchodź do wyboru jedzenia i swojej diety. Ja posłuchałam swojego endokrynologa i dietetyka z Fit cateringu i widzę jak dieta pudełkowa zmienia na korzyść moje życie. Budzę się zadowolona, bo wiem, że za drzwiami czeka mnie torba pełna smacznych potraw bogatych w witaminy, minerały, antyoksydanty, aminokwasy i błonnik.

Tabela makroskładników mojej diety przedstawia się następująco:

  • Białko od 15 do 20%.
  • Tłuszcze od 30 do 35%.
  • Węglowodany od 40 do 50%.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz wesprzeć leczenie stanu zapalnego swojej tarczycy nie spoczywaj tylko na lekach. Dołączenie zbilansowanej diety pudełkowej z dobrej firmy cateringowej TIM Catering, pomoże Ci uregulować pracę tego gruczołu, uzyskując poprawę zdrowia. Otrzymasz zwiększoną podaż antyoksydantów i błonnika pokarmowego, zdrowego białka, co przyczyni się prawidłowej pracy tarczycy.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.