Wiadomości z Zabrza

Smartwatch czy zegarek tradycyjny? Nie musisz już się ograniczać, wybierz hybrydę!

  • Dodano: 2019-07-24 10:30

Smartwatche są dziś powszechnie znane. Nowinka technologiczna, która już na dobre zadomowiła się w Polsce, to nic innego jak inteligentny zegarek, który po sparowaniu ze smartfonem ma wiele przydatnych funkcji. A co, jeśli chcesz zachować tradycyjny wygląd z analogową tarczą? Dowiedz się więcej o zegarkach hybrydowych!

Potrzebujesz smartwatcha?

Jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, ale nie chcesz non stop sięgać do kieszeni po smartfona – smartwatch to coś dla Ciebie. Jest to wielofunkcyjne urządzenie w małej obudowie zegarka. Po sparowaniu ze smartfonem, na cyfrowej tarczy wyświetlane są powiadomienia z telefonu oraz mediów społecznościowych. Za pomocą smartwatcha możesz sterować muzyką, włączyć nawigację czy monitorować swoje czynności życiowe podczas codziennej aktywności oraz treningu. Najczęściej spotykane funkcje smartwatchy to krokomierze, pulsomierze i liczniki kalorii.

Czym są zegarki hybrydowe?

Zegarek hybrydowy ma nieco mniej funkcjonalności niż smartwatch. Jednak nadrabia to wyglądem – ma analogową tradycyjną tarczę, wraz z eleganckimi wskazówkami i paskiem. Jeśli pragniesz mieć inteligentny zegarek, a jednocześnie preferujesz tradycyjny wygląd zegarka – hybryda jest dla Ciebie. Tak jak smartwatch, zegarek hybrydowy łączy się bezprzewodowo ze smartfonem, pozwalając na odbiór powiadomień, lokalizację telefonu, kontrolowanie muzyki czy śledzenie przebiegu codziennych obowiązków i aktywności.

Zarządzasz nimi analogowo z poziomu zegarka – zamiast dotykowego ekranu, masz do dyspozycji kilka przycisków, które wcześniej odpowiednio należy zaprogramować z poziomu aplikacji do smartfona.

Funkcjonalność zegarków hybrydowych

Niektóre zegarki hybrydowe wyposażone są w dodatkową maleńką tarczę, która wskazuje alerty czy procent wykonanych w dzisiejszym dniu zadań. Inne – mają wyłącznie tradycyjny cyferblat. Sterowanie urządzeniem wyłącznie kilkoma przyciskami może wydawać się na początku trudne, jednak przy odpowiednim skonfigurowaniu, staje się to dosyć przyjazne. Zazwyczaj masz możliwość ustawienia kilku wcześniej zdefiniowanych układów. Dzięki temu inne przyciski obowiązują gdy jesteś w pracy, a inne podczas weekendu, co jest dosyć przydatne. Bardzo ważnym elementem każdego zegarka hybrydowego jest przypisana do niego aplikacja mobilna. To tu sprawdzisz m.in. liczbę kroków, które pokonałeś w ciągu dnia czy jakość Twojego snu.

Mniej znaczy więcej?

Brak cyfrowej tarczy oznacza mniejszą funkcjonalność zegarka. Możemy na raz zarządzać wyłącznie kilkoma aplikacjami czy kontaktami. Z naszego punktu widzenia jest to plusem. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy odprężyć się poza domem lub gdy jesteśmy na ważnym spotkaniu biznesowym. Ograniczając liczbę kontaktów do tych najważniejszych, wiesz, kiedy że dane powiadomienie jest naprawdę istotne. Jednocześnie, ograniczasz natłok informacji mniej ważnych, które możesz przejrzeć po powrocie do domu.

Ze względu na brak ekranu, producenci muszą być bardziej pomysłowi. O powiadomieniu poinformują Cię wibracje, malutka dodatkowa tarcza, lub wskazówki głównej tarczy, które w zależności od rodzaju powiadomienia przesuną się na odpowiednie cyfry. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością, jednak podstawa jest taka sama. Zegarek hybrydowy jest idealny dla każdego, kto ceni sobie inteligentne rozwiązania oraz tradycyjny design.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.