Wiadomości z Zabrza

Skuteczna filtracja powietrza

  • Dodano: 2021-09-06 09:30

Filtry przemysłowe odgrywają bardzo istotną rolę w oczyszczaniu powietrza. Jak nietrudno się domyślić biorą udział w procesie filtracji powietrza, podczas, której cząstki stałe są wyłapywane z powietrza i osadzają się na filtrze. W ten prosty sposób chronimy nasze płuca przed wdychaniem zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych. Oczywiście, aby takie problemy się pojawiły trzeba przyjąć sporą dawkę zanieczyszczonego powietrza. Należy jednak pamiętać, że najmniejsze cząstki pozostają z nami do końca, gdyż płuca nie są w stanie się z nich oczyścić. Filtry powietrza wykorzystywane są w praktycznie każdym przemyśle od cementowni po sale operacyjne. Większość naszego czasu spędzamy na zamkniętych przestrzeniach i warto wiedzieć jak zatroszczyć się o odpowiednią filtrację powietrza. W tym artykule chcemy przybliżyć Ci trochę informacji na temat tego czym są filtry kompaktowe.

Filtry powietrza kompaktowe

Filtry powietrza posiadają bardzo szeroką klasyfikację od rodzajów filtrów po klasy filtracji. Wyróżniamy filtry ceramiczne, kompaktowe, absolutne, workowe czy dochodzą do tego jeszcze maty filtracyjne. Warto wiedzieć więcej na temat wszystkich filtrów dostępnych na rynku, żeby móc dokonać odpowiedniego wyboru. Naturalnie ciężko jest wymagać specjalistycznej wiedzy, od tego są firmy zajmujące się sprzedażą filtrów powietrza.

Wracając do sedna, filtry kompaktowe często nazwane są alternatywą dla filtrów kieszeniowych. Cechują się lepszą wydajnością i wyższą dokładnością filtracji. Wspomnieliśmy o klasach filtracji w przypadku filtrów kompaktowych możemy wyróżnić takie klasy jak M5, M6, F7, F8 i F9, E10, E11 i H13. To wciąż nie wszystkie różnice, które warto znać wybierając filtry do swojej firmy. Jednym z istotnych czynników odróżniających poszczególne filtry powietrza kompaktowe jest ich budowa.

Filtry kompaktowe o budowie skrzynkowej stosuje się w wentylacjach i klimatyzacjach budynków, w których odbywa się produkcja lub składowania leków czy żywności. Filtry skrzynkowe powstają z różnych materiałów, ramy mogą być wykonane z ocynku, stali nierdzewnej czy mdf.

Filtry typu V, których nazwa nieco zdradza ich kształt to filtry o większej powierzchni filtracyjnej. Tego typu filtry wykorzystywane są głównie w dużych wentylacjach, gdzie wymagana jest duża wydajność.

Naturalnie w filtrach i to niezależnie od ich rodzaju, kluczową rolę odgrywa włóknina filtracyjna. Tutaj również się wykorzystuje różne materiały, różnice polegają głównie na dostosowaniu do agresywnych środowisk chemicznych i pracy w podwyższonej temperaturze.

Wybierając filtry zawsze należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Na rynku jest sporo firm oferujących filtry powietrza, większości można zaufać, ale nie wszystkim. Wybierając filtry przemysłowe firmy ITCeco mają Państwo pewność, że zakupione filtry będą gwarantem długowieczności i dobrej wydajności. Dzięki temu osoby pracujące w budynku będą odpowiednio chronione, podobnie jak środowisko w przypadku, gdy szkodliwe powietrze wydostaje się z danego budynku.

Właśnie, gdzie tak właściwie stosuje się filtry kompaktowe? Praktycznie wszędzie od branży medycznej przez elektroniczną po branżę optyczną. Duża powierzchnia filtracyjna i bardzo wysoka szczelność są wymagane w newralgicznych sektorach gospodarki wrażliwych na wszelkie zanieczyszczenia. Zachęcamy również do zapoznania się z filtrami, które pokryte są węglem aktywnym efektywnie blokującym rozwój bakterii i szkodliwych mikroustrojów. Nie ma dużej różnicy cenowej a zawsze to większa ochrona zdrowia.

Mamy nadzieję, że choć trochę udało się nam przybliżyć czym są filtry kompaktowe. Wybierając filtry warto zwrócić uwagę również na opinie w internecie i doświadczenie danej firmy oferującej filtry. Jednym z czołowych producentów filtrów kompaktowych w naszym kraju jest firma ITCeco ze Śląska, która doskonale zna wymogi europejskiego prawa i doradzi odpowiednie rozwiązania. Więcej informacji na temat tej firmy znajdziesz w linku poniżej.
https://itceco.pl/oferta/filtry-kompaktowe/
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.