Wiadomości z Zabrza

Sklepy z wyprawką i gadżetami dla dzieci. Na co zwrócić uwagę?

  • Dodano: 2021-10-28 13:45

Wybór akcesoriów dla najmłodszych dzieci to nie lada wyzwanie. Z pewnością coś o tym wiesz, jeśli właśnie kompletujesz wyprawkę dla niemowlaka lub musisz kupić prezent dla maluszka. Sklepy dziecięce kuszą zabawkami i innymi akcesoriami, które mają ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepie z gadżetami dla dzieci i potrzebujesz porady, ten artykuł jest dla ciebie.

Jak wybierać akcesoria dla najmłodszych?

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że wybór produktów przeznaczonych dla dzieci nie powinien być przypadkowy. Sklepy dziecięce mają zróżnicowany asortyment i niestety nie zawsze stawiają na produkty o wysokiej jakości. Kupując zabawkę lub inny przedmiot wyprodukowany np. w Chinach, trzeba liczyć się z tym, że nie był on odpowiednio testowany i może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia maluszka.

Jak i gdzie w takim razie szukać artykułów dla niemowląt? Podstawą jest wybranie zaufanego sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży produktów dla najmłodszych. Zakupy możesz zrobić bez obaw np. w sklepie dla dzieci BabyBoom.net.pl oferującym oryginalne produkty dedykowane dzieciom i mamom. Online skompletujesz wyprawkę dla niemowlaka, kupisz prezent na baby shower lub wybierzesz ulubioną zabawkę dla starszaka.


Szumiś uspokajająca maskotka z czujnikiem snu Maya Bystrzak

Sklep dla dzieci - online czy stacjonarny?

Konsumenci mają swoje preferencje - jedni częściej robią zakupy w sklepach stacjonarnych, inni wolą kupować przez Internet. Sklepy dla dzieci w sieci stały się ostatnio bardzo popularne? Dlaczego? M.in. ze względu na możliwość zrobienia zakupów o każdej porze dnia i nocy, braku konieczności dojazdu do sklepu i związanej z tym straty czasu. Przez Internet znacznie łatwiej też kupić tanie zabawki dla dzieci. Niektórzy obawiają się, że produkty sprzedawane przez Internet mogą być gorszej jakości, nie jest to jednak regułą i zarówno podczas zakupów online, jak i tych stacjonarnych, trzeba zachować czujność.

Zaletą sklepów stacjonarnych jest możliwość zobaczenia produktu „na żywo” i poznania jego rzeczywistych rozmiarów, jednak często zabawki zapakowane są tak, że nie widać wszystkiego. Lepszą alternatywą może więc być dobry sklep internetowy, w którym znajdziesz wiele zdjęć wybranego akcesorium i dokładne informacje o produkcie. 


Ciężarówka zestaw z drewnem Wader VOLVO

Jak sprawdzić, czy zabawka jest bezpieczna?

Kupując zabawkę w sklepie dziecięcym, zwróć uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest materiał, z którego produkt został wykonany. Maluchy biorą wszystko do ust, dlatego zabawki i akcesoria do karmienia powinny być wykonane z bezpiecznych tworzyw. Wybieraj plastikowe butelki pozbawione bisfenolu A (BPA free) oraz spełniające normę bezpieczeństwa EN 71-3. Nie zapomnij sprawdzić, czy zabawka oznaczona jest symbolem CE, co oznacza, że spełnia Dyrektywę Bezpieczeństwa Zabawek.

Przed zakupem dokładnie przyjrzyj się zabawce. Oceń, czy nie ma ona żadnych ostrych krawędzi oraz elementów, które maluch mógłby oderwać. Sprawdź również oznaczenie wiekowe. Po zakupie regularnie czyść zabawkę zgodnie z zaleceniami producenta, a w przypadku akcesoriów do karmienia nie zapomnij o wymianie butelek i smoczków po odpowiednim okresie użytkowania.

W sklepie z wyprawką dla dzieci zwracaj uwagę, czy akcesorium może być stosowane od pierwszych dni życia noworodka. W przypadku zakupu butelki do karmienia warto sprawdzić, z jakimi smoczkami jest ona kompatybilna, a kupując sterylizator, upewnij się, czy butelka, którą posiadasz, może być w nim sterylizowana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.