Wiadomości z Zabrza

Skąd wziąć nowego pracownika?

  • Dodano: 2019-09-24 12:30

Szukasz nowej osoby do Twojego teamu? Umieściłeś już ogłoszenie na wszystkich znanych portalach i zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić? To nie łatwe zadanie, ale jeżeli uświadomisz sobie kilka rzeczy i odważysz się na niestandardowe rozwiązania masz szanse odnieść sukces.

Długa droga do zatrudnienia

Rynek pracy jest obecnie bardzo dynamiczny, a rotacje w firmach bywają duże. Dla każdego przedsiębiorcy zatrudnienie nowego pracownika wiąże się często z uruchomieniem skomplikowanej machiny rekrutacyjnej. Poszukiwanie kandydatów jest czasochłonne, a jeżeli nie sprawdzą się w trakcie okresu próbnego, trzeba zacząć wszystko jeszcze raz. Zminimalizować to ryzyko może tylko jedna rzecz: odpowiednie dopasowanie kandydata do stanowiska, które będzie pełnił.

Brzmi banalnie, ale jest to tak naprawdę klucz do sukcesu rekrutacji. Dodatkowo dopasowanie powinno być obustronne: również nasza firma powinna spełniać oczekiwania przyszłego pracownika. Dzięki temu będziemy mieli pewność że po przeszkoleniu i przepracowaniu kilku miesięcy, nowa osoba nie zacznie rozglądać się za czymś atrakcyjniejszym.

Szukanie pracownika jak szukanie miłości

Z szukaniem odpowiedniego pracownika jest trochę jak z dobieraniem się ludzi w pary: żeby relacja pracy była udana, potrzebna jest wola i chęć współpracy z obu stron. Potrzeba również odrobiny szczęścia: obie zainteresowane strony, muszą się znaleźć razem w tym samym miejscu i tym samym czasie. Jak tego dokonać? Właściciele młodego start up’u Talentuno z Węgier twierdzą, że znają rozwiązanie wszystkich rekrutacyjnych bolączek: zarówno pracowników jak i pracodawców.

Szczęściu trzeba pomagać

Talentuno przedstawia zupełnie nowe podejście do rekrutacji pracowników. Cały pomysł oparty został o stworzenie witryny internetowej, w której mogliby się spotkać pracodawcy i ich potencjalni pracownicy. Brzmi jak znany pomysł? Nowością w tym systemie są MatchMakerzy, czyli osoby odpowiedzialne za to, aby znaleźć odpowiednich kandydatów na wolne stanowisko do naszej firmy. Dzięki ich działaniom zyskujemy pewność, że nasze ogłoszenie na pewno dotrze do osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i kompetencje.

Osoby odpowiedzialne za założenie tego biznesu twierdzą, że taki sposób pozyskiwania nowych pracowników zwiększa szanse na to, że zatrudniony przez nas na okres próbny pracownik, będzie właśnie tym właściwym. Czy tak jest naprawdę? W krótkim czasie rynek to zweryfikuje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.