Wiadomości z Zabrza

Rolety - kiedy warto się na nie zdecydować

  • Dodano: 2020-09-14 09:00, aktualizacja: 2020-09-15 15:55

Rolety to sposób na ciekawą aranżację wnętrza i ochronę domu przed nadmiarem promieni słonecznych. W niektórych wnętrzach rolety są niezbędne. Zobacz, kiedy warto się na nie zdecydować.

Rolety do sypialni na poddaszu

Rolety dachowe są tym, czego w sypialni zabraknąć nie może. Niezależnie od tego, na którą stronę świata wychodzą okna dachowe, zawsze będzie wpadało przez nie dużo światła. To może być męczące zwłaszcza latem, gdy już w połowie nocy robi się widno. Ponadto rolety dachowe mają jeszcze jedną ważną funkcję – chronią pomieszczenie przed zbytnim nagrzaniem się. W zimie odwrotnie – dobre rolety dachowe dbają, by ciepło nie wydostawało się na zewnątrz.

Rolety w kasecie do kuchni

Okno kuchenne na ogół jest małe, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy we własnym domu, w którym sami zaprojektowaliśmy kuchnię, ale w tzw. budownictwie wielorodzinnym. Ściany przy oknie na ogół są zagospodarowane i nie ma tam miejsca na odsłoniętą zasłonę. W takim wypadku idealnym wyjściem jest roleta w kasecie przymocowana do framugi okna. Taka roleta praktycznie nie zajmuje miejsca, opuszczona przylega do okna, zwinięta chowa się w kasecie i jest niewidoczna. Jednocześnie dobrze pełni funkcję zasłony – gdy tylko chcemy okno może być w całości lub części przesłonięte.

Rolety plisowane do gabinetu

Rolety plisowane są bardzo uniwersalne – można je dopasować niemal do wszystkich typów wnętrz. Ich największą zaletą jest możliwość ustawienia ich na oknie w dowolnej pozycji. Taką roletą można zasłonić tylko górę okna, jak w przypadku każdej innej rolety, tylko dół lub tylko środek, czego inne rolety nie oferują. Dzięki temu można ustawić roletę dokładnie tak, by zasłaniała słońce, ale wpuszczała do wnętrza maksymalnie dużo światła. To unikalne i bardzo praktycznie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w gabinetach, ale też innych pomieszczeniach w domu.

Rolety rzymskie do salonu

Salon jest miejscem, w którym najlepiej wyglądają zasłony. To one dodają wnętrzu stylu i klasy. W dużym, przestronnym salonie zasłony sięgające do podłogi są oczywistością.

Trochę inaczej jest w małych salonach. Powieszenie krótkich zasłon będzie dekoracyjnym grzechem, na długie nie ma miejsca, co robić w takiej sytuacji?

Najlepszym wyjściem są rolety rzymskie, bardzo dekoracyjne i jednocześnie praktyczne. Szyje się je z tych samych tkanin, co zasłony, więc nie powinno być problemu z dobraniem koloru i wzoru do innych dekoracji. Rolety rzymskie po opuszczeniu sięgają do parapetu, odpada problem braku miejsca na długie zasłony. Natomiast po podciągnięciu do góry układają się nad oknem w symetryczne zakładki, co samo w sobie jest bardzo efektowne.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Najlepsze są rolety zewnętrzne - mam je systematycznie demolowane ( w szczególności po meczach ). Polecam - ochrona okien i mienia - aczkolwiek trzeba się dobrze ubezpieczyć. Takie mamy bezpieczne, spokojne i turystyczne miasto.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.