Wiadomości z Zabrza

Restauracja, która kusi smakiem

  • Dodano: 2018-06-07 07:30, aktualizacja: 2018-06-07 07:36

Wybierając restaurację, w której możemy zjeść, kierujemy się kilkoma czynnikami. Idealnie jest wtedy, kiedy mamy sprawdzone miejsce, ale na wyjeździe czy podczas urlopu musimy zdać się na własny instynkt. Dowiedz się jak stworzyć restaurację, która skusi każdego.
 

Zadbaj o udogodnienia
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o możliwie wszystkie udogodnienia. Wiele osób o wyborze miejsca na obiad decyduje spontanicznie, przechodząc po prostu obok. Co z pewnością zachęci do odwiedzenia restauracji? Zewnętrzna dekoracja, które będzie nawiązywała do kuchni, chwytliwa nazwa oraz udogodnienia takie jak podjazd dla wózków. To proste rozwiązanie powoduje, że z usług naszej restauracji bez trudu skorzysta zarówno osoba niepełnosprawna, jak i rodzina z małym dzieckiem. Na stracie zyskujemy więc klientów, którzy bardzo doceniają tego typu rozwiązania i z pewnością szybko przekażą informację o takim punkcje gastronomicznym swoim znajomym.

Postaw na spójność
W dzisiejszych czasach restauracja zyska duże uznanie, kiedy wszystkie jej elementy będą po prostu spójne. Wynika to głównie z faktu, że natłok różnego rodzaju wzorów i kolorów na co dzień jest tak duży, że wybierając się na obiad, chętnie wybierzemy miejsce, które da chwilę wytchnienia od nadmiaru bodźców. Decydując o nazwie dla restauracji, zastanówmy się więc jak, powinien wyglądać lokal w środku, aby do niej nawiązywał. Ta sama zasada dotyczy menu. Jeżeli w nazwie zawarta jest informacja o włoskiej pizzy to serwowanie dań obiadowych znanych z polskiej, tradycyjnej kuchni nie będzie dobrym wyborem. Podobnie jest z wystrojem lokalu. Oferując dania z kuchni meksykańskiej, aż prosi się o uzupełnienie wnętrza kapeluszem sombrero i gitarą. Nie zapominajmy także, że sam kolor ścian nadaje lokalowi wyjątkowego charakteru.
 

Restauracja jak z bajki
Czy możemy stworzyć doskonały punkt gastronomiczny? Nie, ale naszym głównym zadaniem powinno być dążenie do ideału. Restauracja Zakopane przemyślana to taka, która zaskakuje pyszną kuchnią i ciekawym wnętrzem. Miła i pomocna obsługa to niestety rzadkość, dlatego warto zwrócić również uwagę na dobór personelu. Zakładając własną działalność usługową najlepiej zacząć od tego, jak sami chcielibyśmy być obsługiwani oraz czego brakuje nam w aktualnie odwiedzanych miejscach. Można również zasięgnąć opinii znajomych dotyczących doświadczeń w odwiedzanych punktach. Statystycznie dużo częściej i chętniej mówimy o tym, co nam się nie podobało, dlatego może się okazać, że takie pytania staną się dla nas skarbnicą wiedzy i pozwolą uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • janek

    Sprzedaliście się. Bankructwo się zbliża? :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.