Wiadomości z Zabrza

Przeszczep włosów metodą FUE - co trzeba wiedzieć na jego temat?

  • Dodano: 2021-04-23 11:00

Włosy są czymś, co każdy chciałby posiadać tak długo, jak tylko się da. Genetyka jednak okazuje się być w tym wszystkim decydująca i podczas gdy niektórym udaje się zachować bujną czuprynę aż do późnej starości, inni mogą nie mieć takiego szczęścia. W dzisiejszych czasach nie są jednak skazani na tupecik czy łysinę. Istnieje bowiem coś takiego jak przeszczep włosów. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym dokonywanym metodą FUE. Kto może po nią sięgnąć i co warto wiedzieć na jej temat? Odpowiedzi na te, ale i na wiele innych pytań postaramy się udzielić w tym wpisie.

Kto może zdecydować się na przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów jest czymś, na co można, ale nie trzeba się zdecydować - wszystko zależy od samoakceptacji oraz przede wszystkim tego, jak się wygląda będąc pozbawionym części włosów. Słowem klucz jest tutaj "części", gdyż przeszczepy są przeznaczone dla osób niemal wyłącznie z łysieniem androgenowym. To dotyka przede wszystkim mężczyzn w wieku średnim, choć często i tych około dwudziestego roku życia. Jest to kwestia bardzo indywidualna - podobnie zresztą, jak decyzja o podjęciu się przeszczepu.

O ile z opcji przeszczepu korzystają przede wszystkim mężczyźni, nie jest ona niedostępna również i dla kobiet - przynajmniej jeśli chodzi o metodę FUE. Choć sięgają one przede wszystkim po inne metody, wiele spośród nich kwalifikuje się i do tej. Niezależnie jednak od tego, czy jest się kobietą czy mężczyzną, fakt zakwalifikowania się do zabiegu zawsze należy skonsultować z kliniką, która się go podejmie. Tak właściwie w większości klinik jest to rzecz, bez której do zabiegu nie będzie mogło dojść.

Co warto wiedzieć na temat tego typu przeszczepów?

Choć przeszczep włosów wydaje się być czymś prostym (w końcu polega na przeniesieniu włosów z jednego miejsca w drugie), wciąż istnieje sporo rzeczy, których ludzie nie wiedzą na jego temat. Poniżej przedstawiamy te zdecydowanie najważniejsze, a na pewno jedne z takich, co do których trzeba mieć świadomość jeszcze zanim uda się do kliniki i zrobi pierwszy krok.

  • FUE to skrót od Follicular Unit Excision - to metoda, która polega na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych z potylicy (lub jej okolic) w miejsca dotknięte łysieniem.
  • Zabiegi przeprowadzane tego typu metodą są bardzo mało inwazyjne, w szczególności porównując je z innymi, wiele spośród których jest mniej skuteczne.
  • Czas trwania jednego zabiegu zależy od stopnia łysienia, przy czym zazwyczaj zamyka się w obrębie 10 godzin. Zabieg zawsze należy powtórzyć - zazwyczaj do osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest przeprowadzenie dwóch lub trzech z nich.
  • Każdy zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego też całość jest bezbolesna.
  • Tuż po zakończonym zabiegu konieczne zagojenie się głowy - w przypadku tej metody cały ten proces trwa bardzo szybko, bo do tygodnia. Później należy poczekać na efekty - te mogą zacząć pojawiać się dopiero po kilku miesiącach, przy czym po roku można zauważyć ostateczny efekt przeszczepu włosów.
  • Cały proces nie pozostawia po sobie blizn, jak to jest w przypadku innych metod. Wszystko szybko się goi i nie ma żadnych śladów sugerujących, że do jakiegokolwiek zabiegu mogłoby dojść.

Jak wybrać klinikę, która podejmie się przeszczepu?

Z problemem łysienia ludzie zmagają się nie od dziś - współcześnie jednak coraz częściej szuka się sposobu na przeciwdziałanie mu. W związku z olbrzymim popytem, na rynku działa całe mnóstwo klinik, które dokonują przeszczepu włosów najróżniejszymi metodami. Jako że FUE jest jedną z tych najnowocześniejszych, jest ich tutaj nieco mniej.

Doskonałym przykładem kliniki idealnej pod względem podejścia do klienta i uzyskiwanych efektów jest Holistic Clinic. Na jej podstawie można śmiało określić, czego po tego typu miejscu można oczekiwać. Mowa tutaj przede wszystkim o transparentności. Już na początku powinno się uzyskać informacje dotyczącą tego, czy do zabiegu będzie mogło dojść (konsultacje są zwykle bezpłatne) oraz ile on będzie trwał. Ważna jest w tym wszystkim również cena, która zwykle zależna jest od zagęszczenia ostatecznej formy włosów (wybranego przez samego pacjenta). Klinika powinna oczywiście być odpowiednio doświadczona, ale i posiadać wszelkiego rodzaju certyfikaty, dyplomy i wyróżnienia właśnie w tematyce przeszczepów. Nie bez znaczenia jest też lekarz, który podejmie się zabiegu - on również powinien być kimś doświadczonym, mogącym pochwalić się mnóstwem przeprowadzonych z zadowalającym efektem zabiegów. Wybierając klinikę nie należy bać się pytać - chociażby odnośnie przykładów osób przed i po terapii. Klinika powinna móc odpowiedzieć na każde możliwe pytanie, które mogłoby się pojawić w czasie wizyty.

Podsumowanie

Przeszczep włosów dla mnóstwa osób może okazać się ratunkiem i czymś, co jest w stanie w znacznym stopniu podnieść komfort życia, zapobiegając byciu smutnym czy popadaniu w depresję. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że bardzo istotna jest w nim odpowiednia metoda, ale i klinika, z usług której się korzysta. To od jej profesjonalizmu zależy nie tylko powodzenie całego zabiegu, ale i jego długotrwałość. Jako że chodzi tu o tak istotną sprawę, jej wyboru nigdy nie powinno się bagatelizować.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.