Wiadomości z Zabrza

Przeszczep włosów metodą FUE - co trzeba wiedzieć na jego temat?

  • Dodano: 2021-04-23 11:00, aktualizacja: 2021-08-05 09:51

Włosy są czymś, co każdy chciałby posiadać tak długo, jak tylko się da. Genetyka jednak okazuje się być w tym wszystkim decydująca i podczas gdy niektórym udaje się zachować bujną czuprynę aż do późnej starości, inni mogą nie mieć takiego szczęścia. W dzisiejszych czasach nie są jednak skazani na tupecik czy łysinę. Istnieje bowiem coś takiego jak przeszczep włosów. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym dokonywanym metodą FUE. Kto może po nią sięgnąć i co warto wiedzieć na jej temat? Odpowiedzi na te, ale i na wiele innych pytań postaramy się udzielić w tym wpisie.

Kto może zdecydować się na przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów jest czymś, na co można, ale nie trzeba się zdecydować - wszystko zależy od samoakceptacji oraz przede wszystkim tego, jak się wygląda będąc pozbawionym części włosów. Słowem klucz jest tutaj "części", gdyż przeszczepy są przeznaczone dla osób niemal wyłącznie z łysieniem androgenowym. To dotyka przede wszystkim mężczyzn w wieku średnim, choć często i tych około dwudziestego roku życia. Jest to kwestia bardzo indywidualna - podobnie zresztą, jak decyzja o podjęciu się przeszczepu.

O ile z opcji przeszczepu korzystają przede wszystkim mężczyźni, nie jest ona niedostępna również i dla kobiet - przynajmniej jeśli chodzi o metodę FUE. Choć sięgają one przede wszystkim po inne metody, wiele spośród nich kwalifikuje się i do tej. Niezależnie jednak od tego, czy jest się kobietą czy mężczyzną, fakt zakwalifikowania się do zabiegu zawsze należy skonsultować z kliniką, która się go podejmie. Tak właściwie w większości klinik jest to rzecz, bez której do zabiegu nie będzie mogło dojść.

Co warto wiedzieć na temat tego typu przeszczepów?

Choć przeszczep włosów http://holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue wydaje się być czymś prostym (w końcu polega na przeniesieniu włosów z jednego miejsca w drugie), wciąż istnieje sporo rzeczy, których ludzie nie wiedzą na jego temat. Poniżej przedstawiamy te zdecydowanie najważniejsze, a na pewno jedne z takich, co do których trzeba mieć świadomość jeszcze zanim uda się do kliniki i zrobi pierwszy krok.

  • FUE to skrót od Follicular Unit Excision - to metoda, która polega na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych z potylicy (lub jej okolic) w miejsca dotknięte łysieniem.
  • Zabiegi przeprowadzane tego typu metodą są bardzo mało inwazyjne, w szczególności porównując je z innymi, wiele spośród których jest mniej skuteczne.
  • Czas trwania jednego zabiegu zależy od stopnia łysienia, przy czym zazwyczaj zamyka się w obrębie 10 godzin. Zabieg zawsze należy powtórzyć - zazwyczaj do osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest przeprowadzenie dwóch lub trzech z nich.
  • Każdy zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego też całość jest bezbolesna.
  • Tuż po zakończonym zabiegu konieczne zagojenie się głowy - w przypadku tej metody cały ten proces trwa bardzo szybko, bo do tygodnia. Później należy poczekać na efekty - te mogą zacząć pojawiać się dopiero po kilku miesiącach, przy czym po roku można zauważyć ostateczny efekt przeszczepu włosów.
  • Cały proces nie pozostawia po sobie blizn, jak to jest w przypadku innych metod. Wszystko szybko się goi i nie ma żadnych śladów sugerujących, że do jakiegokolwiek zabiegu mogłoby dojść.

Jak wybrać klinikę, która podejmie się przeszczepu?

Z problemem łysienia ludzie zmagają się nie od dziś - współcześnie jednak coraz częściej szuka się sposobu na przeciwdziałanie mu. W związku z olbrzymim popytem, na rynku działa całe mnóstwo klinik, które dokonują przeszczepu włosów najróżniejszymi metodami. Jako że FUE jest jedną z tych najnowocześniejszych, jest ich tutaj nieco mniej.

Doskonałym przykładem kliniki idealnej pod względem podejścia do klienta i uzyskiwanych efektów jest Holistic Clinic. Na jej podstawie można śmiało określić, czego po tego typu miejscu można oczekiwać. Mowa tutaj przede wszystkim o transparentności. Już na początku powinno się uzyskać informacje dotyczącą tego, czy do zabiegu będzie mogło dojść (konsultacje są zwykle bezpłatne) oraz ile on będzie trwał. Ważna jest w tym wszystkim również cena, która zwykle zależna jest od zagęszczenia ostatecznej formy włosów (wybranego przez samego pacjenta). Klinika powinna oczywiście być odpowiednio doświadczona, ale i posiadać wszelkiego rodzaju certyfikaty, dyplomy i wyróżnienia właśnie w tematyce przeszczepów. Nie bez znaczenia jest też lekarz, który podejmie się zabiegu - on również powinien być kimś doświadczonym, mogącym pochwalić się mnóstwem przeprowadzonych z zadowalającym efektem zabiegów. Wybierając klinikę nie należy bać się pytać - chociażby odnośnie przykładów osób przed i po terapii. Klinika powinna móc odpowiedzieć na każde możliwe pytanie, które mogłoby się pojawić w czasie wizyty.

Podsumowanie

Przeszczep włosów https://www.paczto.pl/jak-wyglada-przeszczep-wlosow/ dla mnóstwa osób może okazać się ratunkiem i czymś, co jest w stanie w znacznym stopniu podnieść komfort życia, zapobiegając byciu smutnym czy popadaniu w depresję. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że bardzo istotna jest w nim odpowiednia metoda, ale i klinika, z usług której się korzysta. To od jej profesjonalizmu zależy nie tylko powodzenie całego zabiegu, ale i jego długotrwałość. Jako że chodzi tu o tak istotną sprawę, jej wyboru nigdy nie powinno się bagatelizować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.