Wiadomości z Zabrza

Program do fakturowania - nowy JPK_V7 i więcej

  • Dodano: 2020-10-14 10:00, aktualizacja: 2020-10-15 13:54

Zmiany prawne dla przedsiębiorców z zakresie wystawiania faktur to nie nowość. Rok 2020 przyniósł wiele nowych regulacji jak wystawianie faktur do paragonu na podstawie numeru NIP firmy, kody GTU czy nowy plik JPK_V7. Jak być na bieżąco ze wszystkimi zmianami? Pomocny z pewnością będzie dobry program do fakturowania, który pomoże wypełnić nakładane obowiązki związane z fakturowaniem.

Bezpłatny program do fakturowania dla firmy, czy to możliwe?

Zastanawiając się nad wyborem programu do fakturowania warto przed zakupem sprawdzić wszystkie funkcjonalności. Wcześniejsze przetestowanie dostępnych opcji pozwoli użytkownikowi ocenić czy program sprawdzi się w jego firmie i będzie w pełni wykorzystywany. Nie wiele jednak programów do fakturowania oferuje możliwość przetestowania opcji za darmo. Często konieczny jest zakup licencji od razu. Chcąc bezpłatnie przetestować funkcje programu do fakturowania warto zajrzeć na stronę Mega-Tech: https://www.mega-tech.com.pl. To producent programów do fakturowania: Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Programy te można za darmo przetestować przez 7 dni. Jest to wystarczający czas na sprawdzenie wszystkich opcji. Gdyby jednak ktoś potrzebował go więcej wówczas program nadal działa, jednak na dokumentach widoczne są napisy o wersji demo. Takie rozwiązanie pozwala bezpłatnie sprawdzić jak proste może być fakturowanie posiadając w pełni funkcjonalny program. 

Przydatne opcje i funkcjonalności znanego programu do faktur

Oba programy do fakturowania pozwolą przygotować faktury VAT, proformy, korekty faktur, noty korygujące, faktury uproszczone, zaliczkowe, końcowe i więcej. Faktura Small Business Handel to program dużo bardziej rozbudowany w porównaniu do podstawowej wersji Faktura Small Business. Program ten zawiera opcje odpowiadające za magazynowanie. Dzięki wbudowanym funkcjonalnością można dodawać produkty na magazyn i swobodnie nimi zarządzać. Użytkownik wystawi dokumenty magazynowe takie jak: WZ, PZ, PW, MM i RW. Prosta jest również inwentaryzacja, zwana również spisem z natury. Można także tworzyć komplety towarów. Dużą zaletą obu programów do wystawiania faktur jest ich stałe dostosowywanie przez producenta do zmieniających się regulacji prawnych. Mega-Tech dba o to aby użytkownik miał dostęp do funkcji, które pozwolą wystawiać faktury w zgodzie z przepisami. Z początkiem października wprowadzono nowy plik JPK V7, czyli dokument, którego zadaniem jest poinformowanie o dokonanych transakcjach zakupowych oraz sprzedażowych. Składa się on z dwóch części deklaracyjnej i ewidencyjnej. To dokument, w którym stosuje się kody GTU oraz oznacza procedury. Przygotowanie dokumentu w programach Mega-Tech jest bardzo proste. Wszystkie opcje są czytelne, więc użytkownik bez trudu odnajdzie to czego szuka. 

Szukając darmowego narzędzia, które pozwoli sprawdzić funkcje odpowiadające za fakturowanie warto zwrócić uwagę na programy Mega-Tech. Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel to programy aktualizowane na bieżąco, proste i funkcjonalne. Praca z nimi spowoduje, że wystawianie faktur w firmie nie będzie czasochłonne. Chcąc dobrze przygotować firmę na rok 2021 warto już teraz pomyśleć o sprawdzeniu wszystkich opcji. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Krysia

    Program dość drogi i mało funkcjonalny, a funkcje wymienione powyżej ma każdy program do fakturowania. Przerzuciłam się na Fakturownię i jest duuuużo lepiej :)https://fakturownia.pl/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.