Wiadomości z Zabrza

Powody, dla których warto zamieszkać w Bytomiu

  • Dodano: 2022-01-25 09:30

Bytom - miasto położone na Śląsku, niedaleko Katowic, czyli miasta wojewódzkiego. Jeszcze do niedawna miasto to nie cieszyło się zbyt dużą popularnością wśród osób, które poszukują swojego miejsca na ziemi, dziś jednak możemy zaobserwować odwrotny trend. Dlaczego warto zamieszkać w Bytomiu?

Miasto dobrze skomunikowane

Bytom znajduje się w bliskim sąsiedztwie Chorzowa, w którym znajduje się przepiękny park, stanowiący dla okolicznych mieszkańców miejsce do relaksu, długich spacerów i wypoczynku. Bytom jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym nie tylko ze swoimi sąsiadami, ale również z Katowicami, gdzie działa wiele firm, w tym także światowej sławy korporacji. Pracy nie brakuje w samym Bytomiu, ale również w miastach ościennych, dlatego tak chętnie osiedlają się tutaj osoby nawet z odległych części kraju. W Bytomiu funkcjonuje komunikacja tramwajowa oraz autobusowa, nie ma również większego problemu, aby z miasta dostać się na autostradę, co jest szczególnie istotne dla osób na co dzień poruszających się samochodami.

Atrakcyjne nieruchomości i ich ceny

W Bytomiu znaleźć można stylowe mieszkania z rynku wtórnego, jednak w mieście znajdują się również nieruchomości z rynku pierwotnego, które zlokalizowane są na nowoczesnych osiedlach, takich jak na przykład osiedle BOLKO. Inwestorem jest RennerGroup - deweloper, który wykonał już wiele projektów na Śląsku, lecz nie tylko tutaj. Nowoczesne osiedla są bardzo dobrze usytuowane, bowiem z jednej strony znajdziemy tam ciszę spokój, które zapewniają wytchnienie, z drugiej zaś wciąż mamy miasto i wszelkie jego udogodnienia na wyciągnięcie ręki. Warto zwrócić uwagę także na ceny nieruchomości, które są niższe, niż na przykład w Katowicach. W Bytomiu za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy średnio 3000-5000 zł, podczas gdy cena jednego metra kwadratowego w Katowicach zaczyna się od 5000 zł, a kończy często i na 8000 zł. Różnica w przypadku średniej wielkości mieszkań jest więc bardzo duża. Oczywiście, mowa o nieruchomościach z rynku pierwotnego - w przypadku rynku wtórnego możemy liczyć na jeszcze atrakcyjniejsze ceny, jednak należy pamiętać, że mieszkania z drugiej ręki często wymagają odnowienia we własnym zakresie, co zwiększa koszty związane z inwestycją.

Miasto z klimatem

Dlaczego jeszcze warto zamieszkać w Bytomiu? Osoby, które niedawno osiedliły się w tym miejscu, przyznają, że zauroczył je klimat miasta. Z jednej strony wielkomiejski, z drugiej zaś bardzo rodzinny. Warto pamiętać, że te dwa aspekty są niezwykle trudne do połączenia. Bytom w ostatnim latach przeżywa istny renesans - powstaje tutaj coraz więcej miejsc, w których można odpocząć, dobrze zjeść, napić się piwa dobrej jakości. Pomimo tego w Bytomiu wciąż można poczuć prawdziwą, śląską atmosferę, której przejawami są przede wszystkim gościnność i życzliwość, nawet wobec osób, które nie pochodzą z tym rejonów kraju. Chcąc zaznać prawdziwego, wielkomiejskiego życia można w kilka chwil dostać się do Katowic, natomiast chcąc odpocząć od zgiełku, można pozostać w Bytomiu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.