Wiadomości z Zabrza

Paczkomaty blisko ciebie w Zabrzu. Odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

  • Dodano: 2019-07-30 10:15

Zabrzanie od niedawna mają do dyspozycji nowy paczkomat. Wyjaśniamy, gdzie się znajduje i jak korzystać z urządzeń InPost.

Wysokie koszty i konieczność czekania w domu na przesyłkę - to tylko niektóre z problemów, które wiążą się z zamówieniem paczki przez kuriera. Nie powinna więc dziwić popularność, jaką zdobyły paczkomaty. Obecnie w Polsce działa ponad 4800 takich maszyn i wciąż powstają nowe. Jedną z nich jest urządzenie, które właśnie stanęło przy Sikorskiego 59A w Zabrzu, tuż przy sklepie Gagalon (szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz tu: https://inpost.pl/paczkomat-zabrze-zab01m-sikorskiego-paczkomaty-slaskie). Paczkomat jest czynny przez całą dobę i umożliwia płatność elektroniczną.

Oprócz niego w mieście działa ponad 50 innych maszyn. Oznacza to, że większości mieszkańców Zabrza droga do najbliższego urządzenia zajmie najwyżej kwadrans. Pełna lista urządzeń dostępna jest na https://inpost.pl/paczkomaty-zabrze. Dzięki temu swoje zakupy mogą odebrać bez zbędnych problemów i na własnych warunkach. Tym, którzy dotąd nie mieli jeszcze okazji korzystać z usług InPostu, wyjaśniamy, jak nadać i odebrać przesyłkę za pomocą paczkomatu.

Paczkomaty - jak odebrać paczkę?

Odebranie przesyłki w paczkomacie jest banalnie proste. Po wyborze opcji „Paczkomaty 24” w sklepie, musisz poczekać, aż sprzedawca nada paczkę. O tym fakcie zostaniesz poinformowany mailem oraz SMS-em. W wiadomości znajdziesz też numer przesyłki, dzięki któremu na stronie https://inpost.pl/sledzenie-przesylek będziesz mógł na bieżąco sprawdzać, na którym etapie drogi do ciebie się ona znajduje.

Kiedy paczka dotrze do wskazanej maszyny, otrzymasz kolejne powiadomienie. W okresach, gdy paczkomaty są szczególnie obciążone, może okazać się się, że w tym wybranym przez ciebie nie znajdzie się dla niej miejsce. W takim przypadku zostanie ona wydana z mobilnego paczkomatu lub InPost poprosi cię o wybranie innego urządzenia w ramach opcji dynamiczne przekierowanie paczki.

Sama procedura odbioru paczki sprowadza się do wprowadzenia na terminalu swojego numeru telefonu oraz kodu przesyłki, który otrzymasz wraz informacją o jej dotarciu. Jeśli wybrałeś opcję dostawy za pobraniem, możesz wybrać jedną z trzech opcji uregulowania należności. Pierwsza to płatność kartą (dostępna w większości paczkomatów), druga - przelew internetowy, zaś trzecia - gotówką w oddziale InPost.

Paczkomaty - jak nadać paczkę?

Równie proste jest nadawanie paczek. Pierwszy sposób to nadanie jej w paczkomacie. W tym celu musisz skorzystać z terminalu, za pomocą którego wybierzesz wielkość paczki, podasz numery telefonów (swój i adresata) oraz wskażesz urządzenie, do którego ma trafić przesyłka. Po tym, jak zapłacisz kartą, maszyna otworzy odpowiednią skrytkę. Drugi sposób to skorzystanie z menedżera paczek dostępnego na stronie https://manager.paczkomaty.pl.

Aplikacja InPost Mobile

Jeśli zamawianie paczek paczkomatem przypadnie ci do gustu, warto zainstalować w swoim telefonie aplikację InPost Mobile. Dzięki niej możesz między innymi szybko monitorować wszystkie paczki przypisane do twojego numeru, prześledzić ich aktualną pozycję, znaleźć paczkomat znajdujący się najbliżej twojej aktualnej lokalizacji oraz dokonasz płatności. Apka jest dostępna na Androida oraz iOS.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.