Wiadomości z Zabrza

Naprawa samochodów ciężarowych - profesjonalny serwis Mercedesa

 • Dodano: 2019-07-26 11:30

Naprawa samochodów wielu kierowcom kojarzy się źle - problem ze znalezieniem zaufanego warsztatu, długi czas oczekiwania, niewłaściwa naprawa, użycie marnej jakości części, wreszcie konieczność wytrzymania wielu dni bez pojazdu, a na koniec wysoki rachunek.

Dodatkowo naprawa samochodów ciężarowych potrafi nastręczyć problemów z płynnością biznesu, kiedy pojazd jest niedostępny. Jednak naprawa ciężarówek nie musi być drogą przez mękę – wybierając serwis Mercedes-Benz Trucks Sosnowiec, możemy liczyć na profesjonalne podejście, sprawny czas realizacji, przejrzyste koszty i skuteczną naprawę pojazdu.

Naprawa ciężarówek z Mercedesem-Benz

Samochody ciężarowe i dostawcze, aby były ekonomiczne oraz efektywnie pracowały na sukces firmy, muszą być dobrze serwisowane oraz podlegać regularnym przeglądom. Mercedes-Benz zdaje sobie z tego sprawę, a dodatkowo wie, jak ważne jest by ciężarówki szybko wróciły na drogę, bo tam zarabiają pieniądze dla przedsiębiorstw klientów. W warsztatach Mercedesa wydajne procesy, korzystanie z oryginalnych części oraz wykwalifikowani pracownicy to norma.

Service contracts: pakiety naprawy pojazdów z Mercedes-Benz

W ramach umów serwisowych klienci mogą liczyć na ofertę naprawy ciężarówek z transparentnymi kosztami, dopasowanymi do potrzeb usługami oraz maksymalną wydajnością i mobilnością. Do wyboru jest kilka pakietów różniących się kompleksowością usług i stopniem zabezpieczenia auta:

 • Mercedes-Benz Complete to najbardziej rozszerzony pakiet. W jego ramach dostępny jest szeroki wachlarz świadczeń, wszystkie możliwe prace serwisowe oraz wymiana części eksploatacyjnych. Proces zaczyna się na koordynacji terminów a kończy na kontroli księgowej. Dzięki temu ciężarówka jest zarządzana zgodnie z planem eksploatacji i zawsze gotowa do drogi, a koszty jej eksploatacji i serwisowania są transparentnie przestawione i kontrolowane. Dodatkowo w pakiecie jest serwis Mercedes-Benz Uptime, czyli automatyczna telediagnoza w czasie rzeczywistym. Pakiet dostępny za opłatą miesięcznych rat.
 • Mercedes-Benz SelectPlus łączy elementy pakietu przeglądowego oraz gwarancji. Bogata oferta usług serwisowych i przejrzyste zarządzanie wydatkami, a do tego także Mercedes-Benz Uptime w pakiecie i miesięczne raty.
 • Mercedes-Benz Select to oferta serwisowa oraz gwarancja na układ napędowy i przeglądy. W pakiecie także system Uptime, a wszystko to dostępne za opłatą miesięcznych rat.
 • Mercedes-Benz ExtendPlus oferuje przedłużenie gwarancji, dzięki czemu zabezpieczane są mechaniczne, elektroniczne podzespoły, a także układ napędowy. W tym pakiecie klienci mogą na życzenie dokupić możliwość korzystania z systemu Uptime.
 • Mercedes-Benz Extend to pakiet wydłużonej gwarancji na układ napędowy, która można uzupełnić o system Uptime.
 • Mercedes Benz BestBasic to oferta prac przeglądowych w serwisie Mercedesa obejmująca przeglądy, czynności serwisowe podwozia zgodne z karta przeglądu oraz wymianę olejów, smarów i dostęp do oryginalnych części Mercedens-Benz. Na życzenie klienta dodawany jest system Uptime.

Części i warsztaty

Wszystkie przeglądy w warsztatach Mercedes-Benz są przeprowadzane według wskazówek producenta oraz z użyciem oryginalnych części Mercedes-Benz. Dzięki temu naprawa samochodu nie kończy się otrzymaniem pojazdu niebędącego już w pełni Mercedesem – wręcz przeciwnie, korzystając z warsztatów producenta, zawsze ma się pewność, że pojazd jest dalej wartościowy i naprawiony w zgodzie z polityką producenta oraz z wykorzystaniem tylko oryginalnych części.

W warsztacie Mercedes-Benz Trucks Sosnowiec pojazdy trafiają w dobre ręce. Zatrudniani są tam jedynie wysokiej klasy profesjonaliści, którzy przeszli szkolenie, jak sprawnie rozwiązywać każdy problem klientów dotyczący floty. Można liczyć na ich pomoc nawet w najbardziej wymagających sprawach i sytuacjach drogowych. Serwisowa pomoc Mercedes-Benz obejmuje regularne przeglądy, wsparcie w razie awarii oraz zapobieganie nieplanowanym pobytom w warsztacie. Serwisantom zależy by pojazd był maksymalnie sprawny przez możliwie najdłuższy czas, a w warsztacie pojawiał się jedynie na przeglądy. Dzięki przeglądom w oryginalnym warsztacie Mercedes-Benz przedłużana jest gwarancja pojazdu, w związku z czym kierowca nie musi się martwić, gdzie udać się po naprawę samochodu ciężarowego w razie awarii – warsztaty z logo Mercedes-Benz będą stały dla niego otworem. Wszystkie przeprowadzone prace i przeglądy są zapisywane w cyfrowej książce, a dzięki karcie Mercedes ServiceCard łatwo i szybko można rozliczyć się za naprawę na terenie całej Europy.

Sieć warsztatów Mercedes-Benz liczy aż 2 500 siedzib rozsianych na całym świecie, w których pracuje ponad 20 000 pracowników. Dziennie obsługują oni nawet 8 000 transakcji. Wystarczy wyszukać najbliższy warsztat Mercedes-Benz. W Będzinie również znajduje się autoryzowany serwis oferujący naprawy samochodów ciężarowych - szczegóły na stronie https://sosnowiectrucks.poruszamybiznes.pl/uslugi-serwisowe/.

System Uptime

W pakietach serwisowych Mercedes-Benz Complete, Select oraz SelectPlus dostępny jest w cenie system Uptime. W pozostałych pakietach na życzenie klienta Uptime jest dodawany. Czemu warto skorzystać z możliwości używania systemu Mercedes-Benz Uptime? To system oparty na inteligentnej komunikacji za pomocą sieci. Celem systemu jest zapewnienie maksymalnej dyspozycyjności pojazdów z floty poprzez planowanie wszystkich operacji. Dzięki planowaniu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia nagłych awarii, a naprawdę niezbędne do właściwego funkcjonowania pojazdów są planowane tak, by najmniej wpływać na dostępność floty.

Jak działa system Uptime?

To inteligenta komunikacja sieciowa działająca między pojazdem, firmą klienta oraz serwisem ciężarówek Mercedes-Benz. Dzięki ciągłej i wzajemnej komunikacji wszystkich elementów w sieci, przeprowadzanej w czasie rzeczywistym poprawia się znacząco sprawność planowania pobytów w serwisie oraz gotowość techniczna pojazdów do pracy. Za systemem Uptime kryją się dziennie gigabajty danych niezbędnych do przeprowadzania kompleksowej diagnostyki. Wiele procesów jest w pełni zautomatyzowanych i zdalnie wspomaganych przez serwis, co prowadzi do tego, że zanim jeszcze auto dotrze do serwisu, pracownicy już wiedzą, co zawiniło i mają nakreśloną wizję naprawy samochodu. Średni czas wysyłki danych od momentu rejestracji w ciężarówce do warsztatu to jedynie 240 sekund. Serwis Uptime jest dostępny w ponad 1 500 warsztatach Mercedes-Benz w Europie, a korzystania z niego skróciło czas diagnostyki w serwisie o współczynnik 3. Dodatkowo czas naprawy samochodu ciężarowego w razie nieplanowanej usterki skraca się o połowę dzięki zdalnej wstępnej diagnostyce za pomocą systemu Uptime.

Korzyści systemu Uptime

Do licznych korzyści systemu Mercedes-Benz Uptime zaliczyć można:

 • Zapobieganie występowania nieplanowanych usterek powodujących unieruchomienie pojazdu.
 • Szybsza wstępna diagnostyka pojazdu.
 • Szybsza naprawę dzięki planowi naprawy przeprowadzonemu zdalnie zaraz po wystąpieniu usterki.
 • Planowanie efektywne i optymalne pobytów w serwisie.
 • Transparentność dotyczącą kosztów oraz przeglądów.
 • Minimalne koszty związane z zarządzeniem przeglądami oraz naprawami.

Profesjonalne, wygodne, niezawodne, kompetentne i sprawne naprawy samochodów ciężarowych w warsztacie Mercedes-Benz zapewniają maksymalną dyspozycyjność floty przy minimalnych kosztach i transparentności procesów.

Źródła:

 • https://www.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/owner/garage/mb-garage.html
 • https://www.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/owner/availability/service-contracts.html
 • https://sosnowiectrucks.poruszamybiznes.pl/uslugi-serwisowe/

Komentarze (21)    dodaj komentarz »

 • Marek

  Mercedes jak zawsze de best :) Mp5 już niedługo będzie w moich rękach - polecam salon w Będzinie, dają świetne warunki na umowie. Szok

 • kadi

  Będzin to total pro. Jestem pod wrażeniem, naprawdę :)

 • tamara

  wiem, znam z autopsji. Kocham ich.

 • deni

  chciałbym sie tym actrosem przejechać :P

 • delozo

  To spróbuj w salonie w Będzinie. Mi pozwolili. Są ekstra. Liczę, że w przyszłym roku będę mógł w takie wyposażyć całą moją flotę.

 • jur

  słyszalem o nich w necie duzo, ale na zywca nie miałem jeszcze okazji.

 • Hensel

  Kozacki salon, diagnostyka bardzo szybka!

 • Pratt

  Podpisuję się obiema rękami - salon 10/10, serwis 11/10

 • SZNER

  Nie mają podnośnika 5kolumnowego, ale to nie znaczy że są bezczynni XD. Jest 1 salon chyba na mazowszu w Emilianowie (?) który go ma.

 • eryk

  tam mają wszystko, ode mnie z firmy biorą tam Mercedesy. Najbardziej profesjonalne miejsce z jakim się spotkałem, plus dobra lokalizacja bo przy s8

 • Zawał

  Jak będziesz jechał do austrii, to masz po drodze Będzin na śląsku, chyba że obierasz inną trasę, ale ta przez czechy jest najkrótsza.

 • krul

  Byłem w Będzinie całkiem niedawno pooglądać najnowsze dostępne Actrosy i dostałem gotową symulację. Ogólnie świetnie to wygląda i będę inwestował w te auta, marzy mi się to. Pamiętam że na początku 2018 roku coś czytałem niefajnego o tym salonie, ale jak widać luka została wypełniona. Personel się uwija, a sprzedawcy to mistrzowie w swojej dziedzinie, świetnie przedstawiają i opowiadają o możliwościach trucków

 • Rysiuuu

  Polecam Będzin z całego serca. NIgdy nie spotkałem się z takim profesjonalnym podejściem do klienta jak tam. Wszystko zawsze na stanie. Wymienią najmniejszą śrubkę. Szacun

 • as

  ta dostępność części wynika z 4 dostaw w ciągu doby. jak dla mnie to bardzo dużo

 • qwe456

  Nie wiem czy u konkurencji coś takiego jest. Ale ta usługa, naprawdę ułatwia użytkowanie ciężarówek. Takie coś powinno być standardem na rynku!

 • Rumcajs

  Szczególnie jak masz duży biznes to czas się mocno liczy. Ja kiedyś pracowałem na tirach i szef zawsze wybierał warsztaty, które działały najszybciej, nawet jak trzeba było zapłacić więcej. Na koniec i tak wyszło na lepsze bo flota mogła szybciej jeździć :)

 • Argon

  Bo z dobrych warsztatów się wyjeżdża i wraca po pół roku jak nie więcej, (chyba że zmiana opon to ok). Będzin jest świetną placówką i polecam wam wszystkim

 • Tymon

  No serwis Mercedesa w Warszawie to naprawdę wygląda imponująco, w emilianowie mają najwięcej sprzętu do pracy i podnośnik 5-kolumnowy. No po prostu piękna sprawa! Szybko w miarę się uwijają z naprawą. Części zamienne też od ręki praktycznie w każdym salonie. Tak się powinno traktować ludzi!

 • Radek

  pełna zgoda! zawsze tam jeżdżę i śmiało mogę stwierdzić, że to jeden z lepszych serwisów, w jakich byłem. obsluga naprawde zna się na rzeczy :0

 • Karol

  Dobrze mówisz, Mercedes nie ma konkurencji jeżeli o to chodzi. Naprawili mi chłodnicę tak, że na następny dzień już była do odbioru, a przy tym nie wybuliłem całego portfela. Z tą firmą można rzetelnie współpracować i funkcjonować.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.