Wiadomości z Zabrza

Najlepszy sposób na wągry – maseczki na wągry

  • Dodano: 2022-02-02 13:45

Nieestetyczne ciemne kropeczki, które najczęściej pojawiają się na nosie, czole i brodzie to wągry, z którymi musi się mierzyć wielu z nas, dbając o nieskazitelną urodę. Zmiany te obserwujemy w tak zwanej strefie T, czyli miejscu, gdzie wydzielanie sebum jest najbardziej intensywne. Najczęściej nie wpływają one na zdrowie, jednak jeżeli dojdzie do stanu zapalnego, mogą pogorszyć stan skóry, a nawet wymagać leczenia dermatologicznego. Z pomocą przychodzą specjalne urządzenia, które ułatwiają oczyszczenie porów, plastry i płyny zwężające pory, ale najbardziej popularne i cieszące się skutecznością są maseczki na wągry.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem maseczki?

Składniki

Przed zakupem jakiegokolwiek produktu kosmetycznego należy wiedzieć, jaki jest jego skład i czy jest odpowiedni dla naszej skóry. Są substancje, które mogą nas uczulić lub podrażnić delikatną skórę twarzy, dlatego tak ważne jest zapoznanie się ze składem produktu przed zakupem. Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić, czy produkt wywołuje u Ciebie niekorzystną reakcję, nakładając odrobinę produktu na wewnętrzną stronę nadgarstka i pozostawiając na pół godziny.

Obszary i instrukcja użytkowania

Zwróć uwagę, jakim obszarom skóry twarzy jest dedykowana wybrana przez Ciebie maseczka. Część maseczek nakłada się na całą powierzchnię twarzy, a niektóre jedynie miejscowo – na strefę T, nos lub brodę. Najlepiej zapoznać się z instrukcją użytkowania, w której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, aby zastosować kosmetyk prawidłowo i uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Cena i akcesoria dodatkowe

Dobra maseczka nie zawsze jest tą najdroższą. Wybieraj mądrze. Porównuj ceny i sprawdzaj składniki. Często bardzo podobne w składzie produkty znacząco różnią się cenowo. Cena może być zależna również od dodatkowych akcesoriów załączonych do produktu. Upewnij się, że są Ci potrzebne i wybierz świadomie najlepszą opcję dla swojej skóry.

Jak używać maseczki na wągry?

Jeżeli udało Ci się wybrać maseczkę na wągry, przeczytaj kilka wskazówek, zanim użyjesz produktu.

Maseczkę zawsze nakładamy na umytą skórę twarzy. Dokładnie oczyszczona skóra lepiej wchłonie substancje czynne produktu. Mycie otwiera również pory, co dodatkowo ułatwi wchłanianie kosmetyku. Podobnie zadziała gorąca kąpiel. Nałóż maseczkę na wyznaczone obszary twarzy i upewnij się, że dobrze przylega do skóry. Sprawdź w instrukcji producenta, jak długo maseczka powinna być na skórze i zawsze przestrzegaj tego czasu. Na koniec delikatnie usuń maskę ze skóry twarzy. Po użyciu maseczki warto przetrzeć skórę tonikiem i nałożyć ulubiony krem, jeżeli jest taka potrzeba.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.