Wiadomości z Zabrza

Najlepsze sposoby na reklamę w Krakowie!

  • Dodano: 2022-12-30 11:45

Kraków jest dużym miastem, w którym konkurencja nigdy nie śpi. Przedsiębiorcy muszą ścigać się nie tylko w szukaniu nowych rozwiązań np. produkcyjnych i technologicznych, ale również marketingowych. W jaki sposób wypromować skutecznie swoją markę oraz firmę?

Reklama na budynkach

Każdego dnia Krakowskimi ulicami przemierzają do pracy lub szkoły dziesiątki tysięcy mieszkańców. To świetna okazja, żeby do nich dotrzeć, bo wśród nich na pewno kryje się wielu potencjalnych klientów.

Skuteczna metoda reklamowa w Krakowie polega na umieszczaniu drukowanych banerów graficznych na wysokich budynkach. Niższe sprawdzą się również, pod warunkiem że znajdują się na popularnych trasach, które prowadzą np. do rynku głównego lub zamku królewskiego.

Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest to, że zwracają one uwagę bardziej od tradycyjnych billboardów. Budynki nie kojarzą się jako typowe miejsce na reklamę, a to sprawia, że przykuwają one uwagę bardziej.

Skuteczny marketing przeprowadza się nie tylko na zewnętrznych ścianach! Reklamy można umieścić wewnątrz – w takich warunkach sprawdzą się najbardziej kampanie tematyczne np. syropu na kaszel dla dzieci obok pomieszczenia pediatry w placówce medycznej.

Reklama na bilbordach

Bilbordy umożliwiają dotarcie do możliwie największej liczby odbiorców konkretnego produktu. Uruchomienie takiej kampanii nie jest kosztowne, a przez kilka miesięcy będzie w stanie wygenerować duże zainteresowanie produktem. Warto wybierać miejsca, które umieszczone są przy ruchliwych ulicach. W godzinach szczytu kierowcy stoją w korkach – to daje dużą ilość czasu, którą mogą przeznaczyć na zapoznanie się z promowaną listą produktów lub usług.

Aby dotrzeć do potencjalnego klienta, billboard musi być efektem rozważnej kampanii marketingowej. Jeżeli będzie umieszczony przy trasie, którą poruszają się najczęściej studenci, dobrym pomysłem będzie stworzenie grafiki młodzieżowej i atrakcyjnej wizualnie. Wiedza i doświadczenie pomagają łatwiej dotrzeć do grupy docelowej. Jeśli jej brakuje, to warto skorzystać z pomocy specjalistów – współpraca z agencją po prostu się opłaca.

Reklama na samochodzie

Aby skutecznie reklamować swoją ofertę, trzeba myśleć nieszablonowo. Piękne auto, które będzie oklejone w logo firmy na pewno przyciągnie spojrzenia ciekawskich. Takie nietypowe rozwiązania zainteresują nawet potencjalnych partnerów biznesowych.

Warto spróbować również marketingu internetowego, który potrafi zdziałać cuda. Trzeba też pamiętać, że każdy sposób reklamowy jest na wagę złota!
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.