Wiadomości z Zabrza

Na remont lepszy kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

  • Dodano: 2018-01-26 15:45

Przymierzasz się do generalnego remontu domu i szukasz finansowego wsparcia w bankach? Wśród bogatej oferty kredytowej nie znajdziesz produktu dedykowanego wyłącznie remontom. Musisz wybierać pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką hipoteczną. Sprawdź, które rozwiązanie jest korzystniejsze.

Szacuje się, że Polacy generalny remont przeprowadzają średnio raz na 5-10 lat. Wynika to z faktu bardzo wysokich kosztów takiej inwestycji, sięgającej nierzadko kilkudziesięciu tysięcy złotych. Znacznie częściej przeprowadzane są niewielkie zmiany, np. związane z wymianą mebli czy malowaniem pomieszczeń – tutaj koszt waha się w granicach kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli rozważasz sięgnięcie po pomoc finansową z banku, sprawdź jaki kredyt na remont domu będzie najbardziej korzystny.

Kredyt gotówkowy – droższy, ale z ograniczonymi formalnościami

Kredyt gotówkowy to jedna z opcji, na którą decyduje się wiele osób. Chociaż stanowi jeden z najdroższych produktów kredytowych, ma wiele zalet.

Wykonując porównanie kredytów online na finanse.rankomat.pl, można dojść do kilku wniosków. Kredyt gotówkowy ma dość wysokie oprocentowanie (średnie RRSO wynoszące 10,51% - na podstawie danych 5 banków dla kwoty 10 000 zł z 48-miesięcznym okresem kredytowania). Niemniej jednak pozwala uzyskać wsparcie finansowe w oparciu o uproszczone formalności – na dowód, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o wysokości osiąganych dochodów (wiele banków akceptuje oświadczenie o wysokości zarobków).

Pożyczka hipoteczna – tańsza, ale mocno ograniczona

Analizując oprocentowanie pożyczki hipotecznej, jest ono dużo korzystniejsze w porównaniu z kredytem gotówkowym. Średnia wartość RRSO waha się w granicach 3,81% (porównanie oferty 5 banków dla kwoty 200 tys. zł z okresem kredytowania do 30 lat). Problem w tym, że taka pożyczka jest trudniej dostępna – wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności i nie jest dostępna od ręki. Wymaga przy tym zabezpieczenia, np. hipoteką na mieszkanie, dom, działkę, itp.

Jak sfinansować remont domu?

Odpowiedź na to pytanie jest kwestią całkowicie indywidualną. Wszystko zależy od tego, jak dużą skalę ma remont i jak dużych pieniędzy potrzebujesz.

Na kredyt gotówkowy zdecyduj się jeśli:

  • czas Cię goni – musisz remont przeprowadzić możliwie jak najszybciej

  • nie potrzebujesz zbyt dużej kwoty.

Pożyczka hipoteczna będzie natomiast lepszym rozwiązaniem, jeżeli chcesz przeprowadzić generalny remont „od A do Z”, potrzebujesz sporo środków i możesz spokojnie poczekać na dopełnienie formalności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.