Wiadomości z Zabrza

Monitory Dell do 2500 zł - który wybrać?

 • Dodano: 2019-09-03 13:30

Komputer stacjonarny bez dobrego monitora jest jak samochód bez kół. Niby jest, cieszymy się tym, że go mamy, lecz możemy na niego jedynie popatrzeć. W wielu branżach ekran i jakość obrazu są równie istotne, co podzespoły PC-eta. Spróbujmy sobie wyobrazić, jak wyglądałaby praca grafików lub osób odpowiedzialnych za montaż wideo, gdyby nie posiadali oni najlepszego sprzętu o imponujących parametrach. Często jednak okazuje się, że zmianę zauważają nawet pracownicy biurowi, którzy przy lepszej rozdzielczość i czasie reakcji, mniej męczą się podczas realizacji powierzonych zadań. Zastanówmy się więc wspólnie, jaki monitor wybrać do firmy. 

Zakładając budżet do 2500 zł, możliwości są już naprawdę duże. Świetnym przykładem tego jest Dell U2715H (1549 zł) lub nieco mniejszy monitor Dell 24 cali U2419HC (1120 zł). Dla porównania przedstawimy także monitor Dell 27 calowy UP2716D, który w ofercie Gigam.pl dostępny jest w cenie 2520 zł. Można więc powiedzieć, że mieści się jeszcze w zakładanym budżecie. 

Najtańszy, nie znaczy wcale, że najgorszy

Model U2419HC znalazł się na początku naszej listy, ponieważ cechuje go najniższa cena. Jest on jednak modelem 24 calowym, przez co użytkownicy otrzymują mniejsze pole robocze. Czy to duży problem? Dla prac biurowych i wielogodzinnych realizacji zadań może okazać się to niemal zbawienne – zwłaszcza jeśli stanowisko nie jest duże i monitor stoi blisko pracownika. 

Co otrzymamy, jeśli do dyspozycji mamy 1120 zł? O to parametry techniczne monitora U2419HC:

 • rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli,

 • jasność 250 cd/m2,

 • czas reakcji matrycy 5 ms,

 • wielkość plamki 0,274,

 • ilość kolorów 16,7 mln.

 •  

Dell U2715H – parametry dla wymagających

Uśredniona cena, to ulubiony przedział większości z nas. Mamy wtedy poczucie dobrej inwestycji, ponieważ nie kupujemy najtańszego sprzętu o słabych parametrach, lecz nie przepłacamy też za potencjał, które nie wykorzystamy. W świecie sprzętu komputerowego wygląda to zazwyczaj nieco inaczej. Trzeba jednak przyznać, że Dell U2715H (do kupienia w na przykład sklepie gigam.pl) to 27 calowa konstrukcja, która perfekcyjnie plasuje się pośrodku między najdroższym i najtańszym produktem w naszym zestawieniu. Sam się o tym przekonaj, z jego parametrami technicznymi:

 • rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli,

 • jasność 350 cd/m2,

 • czas reakcji matrycy 8 ms,

 • wielkość plamki 0,233,

 • ilość kolorów 16,8 mln.

Jest to doskonała inwestycja dla osób odpowiedzialnych za szkolenia i prezentacje, potrzebujących dużej rozdzielczości oraz dużego pola roboczego. Specjaliści od obrazu potrzebują jednak czegoś więcej.

Najdroższy, czyli najlepszy? 

Przejdźmy więc do modelu Dell UP2716D w cenie 2520 zł. Monitor został przystosowany dla najbardziej wymagających fachowców. 27 cali, cienka ramka i 1,07 miliarda wyświetlanych kolorów. Do tego należy dodać również takie parametry jak:

 • wielkość plamki 0,233,

 • jasność 300 cd/m2

 • rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli

 • czas reakcji matrycy 6 ms.

Jak widać, ilość wyświetlanych kolorów jest w tym wypadku największą różnicą. Czy znaczącą? Można powiedzieć, że graficy i montażyści widzą więcej od standardowych odbiorców, dlatego to właśnie oni siedzą po drugiej stronie materiału. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak może wpłynąć na nas inny odcień niebieskiego lub czerwonego, chociaż na pierwszy rzut oka nie widzimy nawet różnicy.

Wszystkie wyżej wymienione monitory, należą do serii Dell Ultrasharp. Charakteryzują się one nie tylko super parametrami, które zadowolą zarówno specjalistów od grafiki, czy wideo, ale również świetnym designem i bardzo cienkimi ramkami. Dzięki temu perfekcyjnie sprawdzą się w nowoczesnych biurach, gdzie wygląd pomieszczeń ma tworzyć biznesową aurę. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.