Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kurs Java - droga do sukcesu zawodowego?

  • Dodano: 2019-06-18 10:30

120 godzin kursu podzielonych na wspólne kodowanie pracę z materiałami w domu - tyle wystarczy, by stać się specjalistą najpopularniejszego języka programowania Java. Kurs Java skierowany jest do wszystkich programistów, którzy myślą perspektywicznie, chcą znaleźć stabilną i dobrze płatną pracę, marzą o karierze zawodowej i dzięki umiejętnościom uzupełnią zapotrzebowanie na rynku.

Programiści poszukiwani - kurs Java to droga do sukcesu

Według danych pochodzących z Accenture Delivery Center, na polskim rynku brakuje aktualnie ok. 50 000 specjalistów IT. Szacuje się, że w ciągu roku zapotrzebowanie w całej Unii Europejskiej wyniesie ok. 80 000 osób. W odpowiedzi na rosnące oferty pracy i dynamikę zmieniających się liderów zawodów, kurs Java przygotowuje do nowych wyzwań i zajęcia wysokich stanowisk.

Dlaczego warto z niego skorzystać?

  • Java jest uniwersalnym językiem do wszystkich zadań informatycznych (w tym np. aplikacji cmdline i webowych)
  • Korporacje i duże przedsiębiorstwa preferują język Java i oferują pracę dla programistów opanowujących tę ścieżkę.
  • Java jest fundamentem systemów tj. Facebook, Google, Twitter, Netflix, Linkedin, Pinteres, Spotify.
  • Aplikacje napisane w Javie działają sprawnie w telefonie oraz na systemach Windows, Linux i Mac.
  • Język Java ma bardzo dobrą dokumentację, rozwija się i buduje międzynarodową społeczność użytkowników i twórców.

Kto może skorzystać z kursu Java?

Udział w kursie Java mogą wziąć wszyscy programiści, piszący w dowolnym języku. Nie jest wymagana wcześniejsza, nawet minimalna znajomość pisania w Javie ani uczestnictwo w innych kursach. Kobiety i mężczyźni, którzy chcą rozpocząć programowanie w Javie, mogą stać się częścią kameralnej grupy kursantów. Dzięki gronu max. 15 osób, możliwe jest indywidualne podejście, swobodna wymiana doświadczeń i łatwiejszy dostęp do rozwiewania wątpliwości. 

Dotychczasowe doświadczenie uczestników powinno obejmować:

  • znajomość pojęć: zmienna, funkcja.
  • tworzenie prostych algorytmów z wykorzystywaniem struktur danych oraz pętli.
  • podstawową wiedzę w zakresie programowania obiektowego, HTML i SQL.

Cele kursu i nabywane umiejętności

Do najważniejszych celów kursu należą: zapoznanie się uczestników z możliwościami platformy Java, szczegółowa znajomość wybranych elementów języka i poczucie jego swobodnego rozumienia, sprawna obsługa plików oraz baz danych (w tym np. CSV, JSON), a także pełna orientacja w programistycznych środowiskach (Eclipse, IntelliJ, Netbeans). Podczas kursu uczestnicy stworzą m.in. aplikacje webowe, konsolowe i interaktywne (z interfejsem graficznym). Poza przykładami z tutoriala, prowadzący skupią się na głębokim zbadaniu mechanizmów języka Javy i zaakcentowaniu różnic jakie zachodzą w relacji do innych języków. Ćwiczenia przeznaczone do pracy w domu utrwalą wiedzę, a utrzymywanie kontaktu z trenerem pomoże w chwilach wątpliwości i pytań.

Profesjonalny kurs Java przeprowadzany jest w czterech miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Możliwe jest skorzystanie zarówno z trybu dziennego, jak i zaocznego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.