Wiadomości z Zabrza

Kto częściej decyduje się na przeszczep włosów: kobiety czy mężczyźni?

  • Dodano: 2020-02-17 09:30, aktualizacja: 2022-12-06 09:09

Piękne, zdrowe i zadbane włosy to chyba marzenie każdego, prawda? Któż bowiem z nas nie chciałby właśnie na to postawić? Któż nie marzyłby o tym, by jak najdłużej cieszyć się ich doskonałą kondycją i perfekcyjnym wyglądem. Kobiety walczą z wypadającymi garściami włosami, mężczyźni z łysiejącym ,,plackiem” na głowie. Brak włosów lub mała ich ilość znacząco wpływa na nasze samopoczucie, na postrzeganie swojej osoby i na pewność siebie.

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużą rolę odegrała medycyna estetyczna, zabiegi chirurgiczne i inne rozwiązania, dzięki którym można zwalczyć kompleksy i zyskać zdecydowanie lepszy wygląd. Jedną z opcji, które cieszą się bardzo dużą popularnością jest przeszczep włosów. W tym artykule zawrzemy w jednej pigułce wszystko to, co z tym zabiegiem się wiąże, a także odpowiemy na bardzo poważne pytanie - kto na to stawia częściej, kobiety czy może jednak mężczyźni?

Przeszczep włosów jest to zabieg, którego celem jest wypełnienie i zagęszczenie miejsc, w których tych włosów jest mało lub nie ma ich wcale. Wiele klinik oferuje takie właśnie zabiegi, starając się poprawić komfort życia wielu ludzi. Choć różnorodne zabiegi w większości wykonywane są przez kobiety, to jednak w przypadku przeszczepu włosów, na taką opcję decyduje się zaledwie 2% pacjentek. To mężczyźni stanowią tutaj górę i to właśnie oni mają największy problem z tym, by przykryć łysiejące miejsca bujną czupryną włosów.

Dlaczego włosy wypadają?

Czynników wpływających na wypadanie włosów i łysienie jest naprawdę bardzo dużo. Może to być spowodowane stresem, złą dietą, czy chorobą. Najczęstszą przyczyną jednak jest działanie hormonów testosteronu. Ten we krwi pod wpływem enzymów zostaje zamieniony na DHT, który to odpowiedzialny jest za zniszczenie mieszków włosowych. Jedynym miejscem na głowie, która na działanie hormonu jest odporna stanowi potylica, dlatego też zazwyczaj najczęściej właśnie stamtąd pobiera się mieszki włosowe do wykonania transplantacji. U mężczyzn łysienie obejmuje znaczną część głowy, u kobiet zazwyczaj dochodzi do przerzedzenia włosów, szczególnie na czubku głowy i w okolicach czoła.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Podstawą jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, który taki przeszczep włosów u nas przeprowadzi. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że nie każda klinika jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług, dlatego też im lepszego dokonamy wyboru, tym bardziej będziemy zadowoleni. Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Lekarz musi dowiedzieć się wszystkiego, co związane jest ze stylem życia danej osoby i problemem, z jakim ten się zmaga. Następnie ustala jest nowa linia włosów na czole, by móc uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. U dzieci stosowane jest znieczulenie ogólne, u osób dorosłych miejscowe. Zabieg, w zależności od tego, jak duża jest łysina, może trwać od godziny do czterech godzin. W pierwszej części zabiegu goli się włosy na potylicy, w miejscu, gdzie będą pobierane mieszki włosowe. Wycina się paski o szerokości około 1 centymetra, w których te mieszki są zawarte. Łysinę nasącza się solą fizjologiczną, aby stała się bardziej twarda. W zależności od wybranej metody przeszczepu, wykonuje się już sam zabieg.

Jaką technikę przeszczepu włosów wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele metod przeszczepiania włosów. Różnią się one między sobą i sposobem przeszczepiania i ceną i wieloma innymi czynnikami. Najbardziej popularna metoda to mikroimplanty. W miejscach pozbawionych włosów lub znacząco przerzedzonych wszczepia się owe mikroimplanty, które mają około 0,6 - 0,9 mm wielkości. Wykonuje się to w przygotowanych wcześniej kanalikach. Po około sześciu miesiącach zaleca się w zależności od potrzeb pacjenta wykonuje dodatkowo zabiegu zagęszczającego. Drugą metodą są mikronakłucia, które wykonuje się pod odpowiednim kątem, tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Można zdecydować się na metodę SmartGraft, która jest techniką zautomatyzowaną i pozwala nam ona uzyskać lepszy efekt w szybkim czasie. Takie rozwiązanie polecane jest w przypadku dużych placów łysiejących, bo jednorazowo można przeszczepić sporą część włosów.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, bo włosy nie pojawią się na głowie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Około dwa tygodnie po operacji przeszczepione mieszki gubią włosy. Po około trzech miesiącach ma miejsce ich dożywotnia produkcja. Skóra na głowie leczy się około dwóch tygodni. Wtedy też zaczynają odpadać wszelkie strupki i całość zostaje odpowiednio zagojona. Po kilku miesiącach można zauważyć już pierwsze efekty zabiegu. Wtedy też trzeba na dobre zaprzyjaźnić się z fryzjerem, by ten mógł wykonywać u nas wymarzone fryzury.

Jeśli mamy problem z brakiem włosów, to na pewno przeszczep włosów stanowi bardzo dobry wybór, szczególnie u panów, u których łysienie jest bardzo poważną przypadłością, z jaką nie idzie walczyć inaczej, niż właśnie poprzez takie rozwiązanie.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.