Wiadomości z Zabrza

Kredyt na własne mieszkanie - dobry pomysł

  • Dodano: 2021-02-23 12:15

Posiadanie własnego mieszkania albo domu za miastem jest marzeniem większości z nas. Nie każdemu zapewne uda się je zrealizować, ale z pewnością warto dołożyć wszelkich starań, by mogło się ono ziścić. Ceny mieszkań osiągnęły obecnie taki pułap, że mało kto jest w stanie nabyć je za gotówkę, którą zaoszczędził ze swojej pracy. W znakomitej większości przypadków zakup własnego lokum wiąże się z koniecznością zaciągnięcia pożyczki. Część z nas jest w tym szczęśliwym położeniu, że może pożyczyć pieniądze od rodziny albo przyjaciół. Większość będzie musiała jednak udać się do banku. Ilość ofert, jeśli chodzi o kredyty na mieszkania, jest dość duża, a więc na pewno coś uda nam się znaleźć. Warto więc dokładnie się im przyjrzeć i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze.

1. Dobry kredyt hipoteczny zawsze w cenie

2. Dokładnie sprawdzajmy wszystkie za i przeciw

Dobry kredyt hipoteczny zawsze w cenie

Jeśli więc w polu naszych zainteresowań leży kredyt hipoteczny na mieszkanie, koniecznie powinniśmy odwiedzić solidną stronę internetową, taką jak: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne, gdzie na pewno znajdziemy sporo odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Kredyt hipoteczny to pożyczka, której udziela nam bank pod zastaw naszego mieszkania. Dopóki więc nie spłacimy go w całości, wraz z należnymi odsetkami, to właśnie bank będzie jego właścicielem. Na stronie: https://www.totalmoney.pl/ znajdziemy profesjonalny ranking kredytów hipotecznych, który w zdecydowany sposób ułatwi nam wybranie najkorzystniejszego dla nas kredytu hipotecznego. Znajduje się tam porównywarka, dzięki której błyskawicznie możemy ocenić, która pożyczka jest tańsza, a która będzie droższa. Różnice w ostatecznej kwocie do spłaty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a więc gra jest warta świeczki. Strony takie są wyposażone w kalkulatory kredytowe, dzięki czemu będziemy mogli sobie sami wyliczyć różnice pomiędzy kredytem zaciągniętym, np. na dziesięć albo na dwadzieścia lat.

Dokładnie sprawdzajmy wszystkie za i przeciw

Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, najpierw możemy zapytać o warunki takiej potencjalnej usługi finansowej nasz bank, w którym mamy konto. Należy jednak pamiętać, że każdy kredytodawca bardzo dokładnie przyjrzy się naszej potencjalnej zdolności kredytowej. W tym celu sprawdzi on nas, np. w Biurze Informacji Kredytowej, czy też w Biurze Informacji Gospodarczej. Uzyskanie kredytu hipotecznego jest także o tyle kosztowne, że wymaga wkładu własnego na poziomie przynajmniej dwudziestu procent kwoty kredytu. Niektóre banki żądają wyższego wkładu własnego - szczegóły tego typu znajdziemy w internecie. Wpływ na całość postępowania będą miały nasze dochody, ilość osób pozostających z nami w gospodarstwie domowym oraz czas, na jaki chcemy zaciągnąć pożyczkę. Aby ją ostatecznie uzyskać trzeba być obywatelem polskim, mieć ukończone osiemnaście lat, posiadać konto w banku, a także pełną zdolność do czynności prawnych. Z zasady kredyty takie są udzielane od pięciu do trzydziestu pięciu lat. Spłata całości zobowiązania w określonym w umowie czasie, spowoduje że mieszkanie stanie się naszą własnością. Odpowiednio przemyślana pożyczka, regulowana w odpowiednich ratach, pozwoli nam na spokojne życie oraz dobry sen w naszym nowym mieszkaniu lub domu na wsi. Kluczową wiadomością dla nas, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, bo to ona mówi ile będziemy musieli płacić. Warto też zwracać uwagę na prowizję i różne inne opłaty. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepiej dla nas - co do tego nie ma wątpliwości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.