Wiadomości z Zabrza

Kredyt gotówkowy 70 tys - gdzie szukać ofert

  • Dodano: 2020-06-08 16:30, aktualizacja: 2020-06-10 09:13

Kredyt gotówkowy to sprawdzony sposób na zdobycie dodatkowego finansowania. Z jego pomocą kupisz samochód, wyremontujesz mieszkanie lub zorganizujesz wakacje życia. Kredyt możesz wziąć nawet na 200 tysięcy złotych. Zwykle jednak taki kredyt nie przekracza 100 tysięcy. Gdzie powinieneś szukać podobnych ofert? Czy kredyty gotówkowe warto brać pod uwagę? Jak dużo pożyczyć, żeby później nie mieć problemów ze spłatą zobowiązania? Podpowiadamy!

Kredyt gotówkowy jest jednym z chętniej zaciąganych kredytów. Nie jest aż tak obciążający jak kredyt hipoteczny, ale wciąż daje możliwość sfinansowania ważnych wydatków, bez konieczności wieloletniego odkładania. Jest to kredyt niecelowy, co oznacza, że możesz przeznaczyć go, na co tylko chcesz. Bank nie będzie Cię pytał, jakie masz plany związane z otrzymanymi środkami. Kluczem do jego uzyskania jest jednak pozytywna historia kredytowa oraz odpowiednio oceniana zdolność kredytowa. Warto dokładnie przemyśleć kwotę kredytu, gdyż im więcej pożyczysz, tym wyższe będą koszty kredytowania.

Kredyt gotówkowy na 70 tys – czy to dobry wybór?

Kredyt gotówkowy do 70 tys to popularny wybór wśród klientów banków. Kwota taka nie jest zanadto przytłaczająca, ale z drugiej strony wystarcza na sfinansowanie wielu wydatków. Na co możesz przeznaczyć kredyt gotówkowy 70 tys? Na pewno taka suma wystarczy Ci na:

  • zakup samochodu z wyższej półki
  • remont mieszkania
  • wyposażenie domowego biura
  • egzotyczne wakacje dla całej rodziny
  • studia lub kursy doszkalające

Oczywiście to tylko przykłady. Kredyt gotówkowy możesz bowiem przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Warto jednak określić sobie, na co zostaną wydane środki, aby później nie rozeszły się one w bliżej nieokreślonym celu. Kredyt na tak stosunkowo dużą kwotę powinien być wzięty z jakimś konkretnym zamysłem.

Kredyt 70 tys – jakie zarobki powinieneś mieć, aby go dostać?

W przypadku kredytu gotówkowego nie musisz posiadać wkładu własnego. Często nie ma również wymaganych uciążliwych ubezpieczeń. Wymogiem uzyskania takiego kredytu jest jednak posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Ile musisz zarabiać, żeby dostać kredyt 70 tys? Jakie zarobki są konieczne, żeby mieć szansę na taką formę finansowania?

Wysokość zarobków nie jest jedynym kluczowym elementem przy wydawaniu decyzji pożyczkowej. Równie ważne są bowiem Twoje obciążenia finansowe. Jeśli pochłaniają one większość Twojego miesięcznego budżetu, możesz mieć problem z uzyskaniem kredytu. Dla banku liczy się bowiem nie tylko to, abyś dużo zarabiał, aby również to, abyś stosunkowo mało z tego wydawał. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na to, ile musisz zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy. W każdym banku te wymagania mogą być trochę inne.

Kredyt 70 tys – jaka rata?

Chcesz wziąć kredyt 70 tys? Jaka rata będzie w takim przypadku najkorzystniejsza? Do wyboru masz zwykle raty stałe oraz zmienne. Banki najczęściej udzielają kredytów opartych o oprocentowanie stałe. W takiej wersji Twoja rata będzie co miesiąc taka sama przez cały okres spłacania zobowiązania. W przypadku oprocentowania zmiennego Twoja rata będzie co miesiąc maleć. Kilka lub kilkanaście pierwszych rat znacząco obciąży jednak budżet. Z tego powodu wiele osób nie ma szans na otrzymanie kredytu z ratą malejącą. Ich zdolność kredytowa nie jest na tyle wysoka, aby byli oni w stanie spłacać wysokie raty na początku kredytowania bez negatywnego wpływu na ich budżet.

Wysokość raty spłaty zależy w dużej mierze od tego, na jak długo weźmiesz kredyt. Im krótszy będzie ten czas, tym większa będzie Twoja rata kredytowa. Wraz z ograniczeniem ilości rat zmniejszy się jednak całościowy koszt kredytowania. Większa ilość rat to natomiast niższa kwota do zapłacenia co miesiąc, ale wyższa łącza kwota kredytu. Przykładowo możesz wziąć kredyt 70 tys na 10 lat. Rata kredytowa będzie stosunkowo niewielka, ale ostatecznie zapłacisz więcej niż gdybyś spłacił ten sam kredyt w 5 lat.

Kredyt na 70 tys – gdzie szukać ofert?

70 tys nie jest bardzo wygórowaną kwotą, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy. Masz więc na niego bardzo duże szanse w wielu bankach. Gdzie najlepiej szukać korzystnych ofert? Szereg propozycji znajdziesz w wygodnych porównywarkach kredytu. Wystarczy, że wpiszesz do jednej z nich, na jak długo chcesz pożyczyć 70 tysięcy, a otrzymasz gotowe zestawienie aktualnie dostępnych kredytów gotówkowych. Dowiesz się, jakie warunki oferują oraz który z nich jest najtańszy. Oszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu na przeglądanie kolejnych ofert oraz stron banków.

Taki spersonalizowany ranking pomoże Ci wybrać najlepszy kredyt, nawet jeśli nie znasz się na rynku usług finansowych. Dzięki niemu będziesz mógł zrezygnować z drogiego doradztwa kredytowego. Narzędzie to jest w pełni bezpłatne oraz dostępne z poziomu wyszukiwarki. Nie musisz się też do niego specjalne logować. Jest to więc wygodny oraz szybki sposób na poznanie oferty kredytowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.