Wiadomości z Zabrza

Jakie krzesło biurowe wybrać - zadanie, które bywa problematyczne

  • Dodano: 2021-02-03 11:00, aktualizacja: 2021-02-04 14:07

Projektowanie wnętrz biurowych opiera się na dwóch przestrzeniach: przeznaczonej dla pracowników oraz klientów. Wyjątkiem są te pomieszczenia, w których klientów, gości czy interesantów nie ma, a które zajmują wyłącznie zatrudnione w firmie osoby. Taki podział pozwala o wiele łatwiej dobrać odpowiednie meble i dostosować je do głównych potrzeb korzystających z nich osób. Jest też znacznym uproszczeniem dla pracodawców, którzy muszą wybrać właściwe krzesła biurowe zarówno dla podwładnych, jak i klientów.

Fotel do biura dla pracownika

Najczęściej kupowanym meblem związanym z wyposażeniem wszelkiego typu biur jest oczywiście fotel. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu meble sprawia, że producenci tacy jak AJ Produkty stale powiększają i unowocześniają swoje oferty. Oferując kupującym fotele biurowe o ergonomicznym kształcie i funkcjach zapewniają jednocześnie zupełnie nową jakość i wygodę ich użytkowania. Zastanawiając się nad tym, jakie krzesło do biurka będzie najlepsze, na co zwrócić uwagę, czego unikać, warto przede wszystkim... zapytać o to samego pracownika. To osoby korzystające z takich foteli powinny mieć największy wpływ na ich wybór, aby mogły same zdecydować (lub współdecydować) o parametrach mebla, jego funkcjach i właściwościach. Takie rozwiązanie jest proste do wprowadzenia w przypadku, gdy z jednego fotela korzysta tylko jedna osoba, ale można je też wdrożyć w call center czy biurach obsługi klienta, gdzie kilku pracowników użytkuje jeden fotel. Należy wtedy po prostu zakupić mebel z bogatą regulacją ustawień oparcia, siedziska i podłokietników, aby użytkownik sam mógł ustawić go we właściwej pozycji.

Krzesła dla gości

Znacznie mniejsze problemy napotyka się przy zakupie krzeseł biurowych przeznaczonych dla klientów. Goście firmy zazwyczaj nie spędzają na nich całych godzin, a jedynie kilka lub kilkadziesiąt minut, dlatego nie potrzebują foteli o bardzo rozbudowanych parametrach. W zdecydowanej większości przypadków, nawet w recepcjach czy poczekalniach, sprawdzą się podstawowe modele z ergonomicznym wyprofilowaniem, pozbawione odrębnych mechanizmów regulacyjnych. Należy wtedy jednak zadbać o wygodę ich użytkowania, czyli chociażby miękkie siedziska albo podłokietniki, które będą poprawiały komfort siedzenia.

Przestrzenie konferencyjne

Specyficznym wyjątkiem krzeseł dla gości firmy są te znajdujące się np. w salach konferencyjnych, jeśli firma dysponuje taką przestrzenią. Z zasady są to pomieszczenia, w których spędza się jednak znacznie więcej czasu na negocjacjach, omawianiu kontraktów itp., dlatego znajdujące się w nich fotele biurowe powinny być lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. W praktyce oznacza to konieczność zakupu foteli z regulacją oparcia, możliwością wyboru mechanizmu bujania czy opcją sterowania położeniem siedziska. Absolutną podstawą jest też posiadanie przez takie krzesło regulacji wysokości, która jest niezbędnym i fundamentalny mechanizmem regulującym w każdym profesjonalnym fotelu biurowym. Dobrym pomysłem może być też poszukanie modelu z regulowanym zagłówkiem, który na pewno będzie doceniany przy dłuższych spotkaniach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.