Wiadomości z Zabrza

Jaką pralkę wybrać?

  • Dodano: 2019-12-09 12:15

Pralka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszego mieszkania. Wybór właściwego modelu jest jednak trudnym zadaniem z uwagi na ilość dostępnych urządzeń na rynku. Producenci oferują pralki w różnych przedziałach cenowych, więc z pewnością znajdziemy model odpowiadający naszym wymaganiom. Warto jednak zaopatrzyć się w podstawowe informacje związane z pralkami, zanim udamy się na zakupy. W ten sposób będziemy wiedzieli jakie parametry techniczne mają największy wpływ na efektywność pralki i szybko zdecydujemy się jaką pralkę wybrać.

Optymalna głębokość i pojemność pralki

Ten pierwszy parametr zależy przede wszystkim od rozmiarów naszej łazienki. W przypadku standardowych modeli wynosi zazwyczaj pół metra. Dostępne są oczywiście większe modele z głębokością sięgająca 70 cm. Osoby samotne nie potrzebują jednak tak dużej maszyny. W zupełności wystarczy im model slim lub nawet super slim. Głębokość takich małych pralek nie przekracza 40 cm. Z kolei pojemność zależy od ilości domowników oraz częstotliwości prania. Najmniejsze modele — zazwyczaj wirnikowe — obsłużą zaledwie do 3 kg prania. Oczywiście możemy zdecydować się kupić dużą pralkę, która oferuje ładowność na poziomie 10 kg. Będzie to dobry wybór dla rodziny wielodzietnej. Dla przeciętnego domu powinien wystarczyć model z maksymalną ładownością rzędu 6 kg.

Więcej porad o tym jaką pralkę wybrać znajdziesz tutaj - http://swiatpralek.pl/#jaka-wybrac.

Pralki ładowane z góry czy od przodu — jaką wybrać?

Sposób ładowania naszej pralki jest istotną kwestią. Wpływa na to, czy będziemy mogli korzystać z niej w komfortowy sposób. Największą popularnością cieszy się model napełniany od frontu. Taka pralka posiada specjalne szklane drzwiczki, przez które możemy śledzić proces prania. Gdy wykryjemy jakikolwiek problem, będziemy w stanie natychmiast zareagować. Tego typu modele cechują się jednak występowaniem problemów z uszczelką. Co więcej, ciągłe schylanie się może być na dłuższą metę męczące. Z kolei pralka ładowana od góry nie posiada uszczelki przy wlocie bębna. Tym samym ryzyko zalania łazienki jest o wiele mniejsze. To jaką pralkę wybrać zależy od wielu czynników. Musi ona pasować do rozmiarów naszego mieszkania oraz ilości ubrań, które zamierzamy prać. Przed zakupem pralki warto dokładnie sprecyzować nasze wymagania.

Czy pralka automatyczna jest lepsza od wirnikowej?

W pralkach wirnikowych nie obraca się bęben. Zamiast tego kręcący się wirnik jest odpowiedzialny za pracę takiej maszyny. Rozwiązanie te cechuje się dużą prostotą. Wymaga jednak od nas ciągłego dolewania wody, gdyż tego typu pralka nie pobiera jej automatycznie za pomocą rury. Nie oferuje również funkcji płukania i wirowania. Są za to o wiele lżejsze i mniejsze. Sprawdzają się w niewielkich łazienkach, gdzie musimy zmieścić się na bardzo ograniczonej przestrzeni. Jednakże ich największą zaletą jest niska cena pralek wirnikowych. Jednak jeśli szukamy najefektywniejszej pralki, to należy wybierać spośród modeli automatycznych. Zazwyczaj oferują one kilka trybów prac i wystarczy, że włożymy do nich ubranie i wsypiemy proszek. Resztą zajmie się sama pralka. Nie będziemy musieli tracić naszego czasu na nadzorowanie jej pracy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.