Wiadomości z Zabrza

Jak szybko posprzątać mieszkanie na święta?

  • Dodano: 2020-01-30 11:30

Jak szybko posprzątać mieszkanie na święta? Ideałem byłoby zaczęcie z dwutygodniowym wyprzedzeniem i rozłożenie prac na kolejne etapy. Jeśli się nie udało, nie wszystko stracone. Zdradzamy proste tricki na błyskawiczne porządki.

Jak szybko posprzątać mieszkanie na święta – schowaj wszystko, co nie powinno leżeć na wierzchu

Nic nie spowalnia robienia porządków tak bardzo, jak różne rzeczy, które leżą na wierzchu, a powinny być schowane. Nawet jeśli w szafach nie ma już praktycznie na nic miejsca, trudno – jeszcze trochę musi się zmieścić. Co prawda odbędzie się to kosztem porządków w szafie, ale tam nikt w czasie świąt nie będzie zaglądał. Porządkami w szafie zajmiesz się później.
Jeśli tych rzeczy leżących na wierzchu jest naprawdę dużo i nie ma gdzie ich schować, warto rozważyć kupno ozdobnych koszy, np. z rattanu, albo dużych drewnianych skrzyń, które ostatnio są bardzo modne. Kilka takich kufrów będzie dodatkową dekoracją wnętrza i pozwoli uporać się z bałaganem. Trzeba tylko uczciwie wszystko do nich włożyć.

Jak szybko posprzątać mieszkanie na święta – wygoń z domu kurz

Pozbywanie się z domu kurzu to czasochłonne zajęcie, dlatego warto zaprosić domowników do współpracy. Jeśli misja ma się zakończyć powodzeniem, powinna być przeprowadzona bardzo dokładnie. Można podzielić się pomieszczeniami w domu albo konkretnymi czynnościami – jedna osoba wyciera kurze na meblach, druga odkurza, trzecia wymiata kurze ze ścian i spod sufitu.
Odkurzanie będzie przebiegało sprawniej, jeśli wszystkie rzeczy, które nie powinny być na wierzchu, faktycznie zostały pochowane. Tu nie ma miejsca na kompromisy w stylu „położę to tylko na chwilę” czy „to mi będzie zaraz potrzebne, to nie będę chować”. Do świąt zostało mało czasu, trzeba się sprężać!

Jak szybko posprzątać mieszkanie na święta – umyj okna

Najpiękniej nawet wysprzątane mieszkanie nie będzie lśniło czystością, jeśli słońce nie da rady się do niego przedostać przez brudne szyby. Umycie okien nie zajmie dużo czasu, jeśli zastosujesz dobrej jakości płyn do szyb lub myjkę. Dobrze sprawdzają się wszelkie płyny do spryskiwaczy samochodowych. Do ich ściągania można użyć dobrej jakości ściągaczki lub ściereczki z mikrofibry. Przy polerowaniu szyb przydają się nieśliskie gazety lub nylonowe pończochy.
Okna najlepiej myć w godzinach popołudniowych, kiedy słońce jest już niżej nad horyzontem, ale jeszcze jest widno. W południe oślepiające słońce nie pozwala widzieć wszystkich smug.
Przy okazji mycia okien warto powiesić nowe zasłony i firany wielkanocne. To jeden ze sposobów na wyczarowanie w domu świątecznej atmosfery i podkreślenie świeżo dokonanych porządków.

Jak szybko posprzątać mieszkanie na święta – zadbaj o dekoracje świąteczne wielkanocne

Kiedy mieszkanie jest dokładnie wysprzątane, okna lśnią czystością, a firany wielkanocne przypominają, że niedługo święta, pora zadbać o inne ozdoby świąteczne wielkanocne: wieniec na drzwi, obrus z motywem świątecznym na stół, ceramiczne ozdoby wielkanocne i przede wszystkim – pisanki. Ustawienie w widocznych miejscach (na stole, stoliku kawowym, toaletce, komodzie, kominku, półkach i parapetach) świątecznych dekoracji będzie kropką nad „i” świątecznych porządków.

W tak przygotowanym domu można pozwolić sobie na świąteczny relaks.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Łucja

    Do świąt jeszcze trochę czasu jest, ale ja się nie martwię o sprzątanie pomaga mi w tym moja córka i irobot. Robota idzie szybko. Oczywiście nigdy sprzątania nie zostawiam na ostatnią chwilę, wszystko mam zaplanowane kiedy co sprzątam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.