Wiadomości z Zabrza

Jak robiąc zakupy wydawać jak najmniej? Sprawdź stronę DuzeRabaty.pl i oszczędzaj!

  • Dodano: 2020-09-10 08:00, aktualizacja: 2020-09-10 08:08

Wszystkie potrzebne na co dzień produkty regularnie drożeją i wielu z nas z pewnością się zastanawia, w jaki sposób obniżyć koszty codziennych zakupów. Sięgamy po najróżniejsze sposoby, które pozwolą nam zaoszczędzić chociaż kilka złotych, które chcielibyśmy przeznaczyć na coś innego. Jak prawidłowo oszczędzać i w jaki sposób sprawić, żeby nasze wydatki zamiast rosnąć stawały się coraz niższe? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci w oszczędzeniu nawet znacznych sum!

Planowanie wydatków

Brzmi niewinnie, prawda? Ale dzięki planowaniu wydatków, które rzeczywiście są nam potrzebne, można zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkaset złotych! Nawet jeżeli nie masz czasu i chęci, by układać szczegółowe menu na długi okres w przód, warto stworzyć sobie w jednym z licznych programów komputerowych arkusz kalkulacyjny z prostą tabelką, w której znajdą się różne kategorie wydatków. Po miesiącu można się naprawdę nieźle zdziwić, na co idą nasze pieniądze! W zależności od osoby lub osób, taka tabela może mieć różne kategorie. Warto rozdzielić w niej wydatki na artykuły spożywcze, od rozrywek, jedzenia w restauracjach czy, jeżeli ich używamy, alkoholu lub papierosów. Oddzielnie umieszczamy wydatki stałe, takie jak czynsz, rachunki czy rata kredytu, osobno chemia gospodarcza, ubrania i wszystko inne.

To czasochłonne i wymaga pracy, ale istnieją również aplikacje na smartfony, które automatycznie zliczają nasze wydatki podczas płacenia kartą. To nie wymaga od nas większego zaangażowania, a chociaż mniej dokładne, to da pewien ogląd w sytuacji. Po 30 dniach z pewnością zauważysz stałe koszty, których można uniknąć. Może za dużo wydajesz na kolorowe napoje? A może warto poszukać innego miejsca, skąd można by zamówić do pracy lunch? A gdyby tak po prostu kupować to samo co dotychczas, ale znacznie taniej?

Wydawaj swoje pieniądze rozsądnie

Nawet jeżeli nie skorzystasz z możliwości, jakie niesie ze sobą planowanie wydatków, to i tak możesz zaoszczędzić znaczne sumy. Wystarczy, że zaczniesz zwracać uwagę na liczne promocje w sklepach, w których robisz zakupy. Nie zawsze jest to jednak takie proste - w wielu dyskontach ceny nie zawsze odzwierciedlają faktyczny stan, a i obniżki mogą nie być oznaczone. Poza tym dużo wygodniej jest zrobić listę zakupów w domu, siedząc w spokoju przy własnym komputerze.

W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać ze serwisu internetowego, który w swoich treściach oferuje dostęp do aktualnych gazetek sklepowych, wszystkich w jednym miejscu. Taką możliwość daje między innymi strona DużeRabaty, gdzie łatwo, szybko i w przejrzysty sposób sprawdzisz, jakie promocje oferują sklepy, które znajdziesz w swojej najbliższej okolicy. Pozwoli Ci to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także Twój czas. Wystarczy kliknąć na interesującą Cię gazetkę i już możesz przeglądać oferty, które przygotował dla klientów sklep.

Wśród licznych, znanych w Polsce marek, znajdziesz gazetki takich sklepów jak Tesco, Auchan czy Carrefour. Regularnie aktualizowana jest także gazetka Netto, gdzie bez problemu znajdziesz interesujące Cię produkty. Szukasz oszczędności? Zacznij korzystać z gazetek online już dziś. Szybko odczujesz różnicę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.