Wiadomości z Zabrza

Jak mogę zmienić swój styl życia?

  • Dodano: 2022-07-27 08:15, aktualizacja: 2022-07-27 08:20

Decyzja o zmianie swojego życia nigdy nie jest łatwa. Przełamywanie starych nawyków i tworzenie zdrowych może być czasem wyzwaniem, a nawet powodować zniechęcenie. Na szczęście nie jest to niemożliwe.  

Jak mogę zmienić swój niezdrowy styl życia?

Zidentyfikuj złe lub niezdrowe nawyki w swoim życiu, które chcesz zmienić. Następnie dla każdego nawyku wymyśl powód zmiany. Twój cel może być duży albo mały. Istotne jest, żeby dodawał Ci motywacji w procesie zmiany.

Weź odpowiedzialność za wprowadzenie tych zmian. Nie obwiniaj innych ani sytuacji losowych za swoje niepowodzenia. Jeśli np. nie masz czasu na gotowanie, skorzystaj z diety pudełkowej. Catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/ to komfortowe rozwiązanie, dla osób, którym nie po drodze w kuchni, a które pragną cieszyć się pysznym i zdrowym jedzeniem codziennie.

Usuń negatywne bodźce w swoim życiu. W przypadku gdy niektóre konta w mediach społecznościowych sprawiają, że czujesz się źle ze sobą, przestań je obserwować. Jeśli picie alkoholu sprawia, że ​​masz ochotę na papierosa, zrób sobie przerwę od spożywania trunków. Prawdopodobnie już wiesz, co wyzwala Twoje złe nawyki – teraz znajdź sposób na uniknięcie tych bodźców.

Uwierz, że możesz się zmienić. Połowa sukcesu w osiągnięciu danego celu polega na przekonaniu siebie, że potrafisz to dokonać. Zignoruj ​​negatywne podszepty podświadomości i zastąp je wizualizacją, w której odnosisz sukces we wprowadzaniu pożądanych zmian.

Wiedz, że zajmie to trochę czasu, a na swojej drodze napotkasz również trudności. Zmiana nie jest łatwa i mogą być dni, w których poniesiesz porażkę. Zamiast pozwolić wygrać tym niepowodzeniom, po prostu kontynuuj ciężką pracę.

Zrób plan z celami i poruszaj się małymi krokami do przodu. Tak jak masz harmonogram, którego musisz przestrzegać w pracy lub w domu z określonymi zadaniami do wykonania – Twój nowy zdrowy styl życia powinien również opierać się na ramach, dzięki którym będziesz mieć jasność, do czego dążysz i jak to możesz osiągnąć.

Dlaczego wyznaczanie celów jest ważne?

Wyznaczanie celów to jeden ze sposobów na opracowanie planu rozpoczęcia nowego zdrowego stylu życia. Pomaga utrzymać motywację do ciężkiej pracy. Dzięki takiemu planowi dajesz sobie coś, na czym możesz się skupić. Dodatkowo cele pozwalają mierzyć postępy i sprawdzać, ile już udało Ci się osiągnąć.

Jak wyznaczać cele?

Wyznaczając sobie plan, bądź realistą wobec siebie. Jeśli chcesz rzucić palenie, schudnąć 10 kilogramów i przebiec maraton, nie stanie się to z dnia na dzień, a może nawet nie nastąpi to za kilka miesięcy lub rok. Nieosiągnięcie tych celów może być zniechęcające i spowodować całkowitą rezygnację.

Zamiast tego zacznij od małych rzeczy i skup się na jednym celu na raz, aby uniknąć przytłoczenia. Jeśli chcesz schudnąć, rób małe kroki, np. ogranicz spożywanie słodyczy czy słonych przekąsek, jedz więcej warzyw i owoców, spaceruj co najmniej 20 minut dziennie.
 
Prowadź dziennik lub śledź postępy w aplikacji w telefonie, aby mieć pewność, że co tydzień osiągasz swoje zamierzenia. Kiedy te cele stają się częścią twojej cotygodniowej rutyny, dodaj nowy mały cel, taki jak jedzenie poza domem tylko dwa razy w tygodniu lub dodanie zajęć z podnoszeniem ciężarów do swojej rutyny. Te małe cele są łatwiejsze do osiągnięcia i ostatecznie doprowadzą do osiągnięcia głównego celu.
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.