Wiadomości z Zabrza

Jak dobrać odpowiednie części samochodowe?

  • Dodano: 2020-06-30 10:45, aktualizacja: 2020-07-07 12:29

Hurtownie motoryzacyjne od lat sprowadzają najlepszej jakości auto części - zarówno te oryginalne, jak i ich tańsze odpowiedniki. Współpraca z dziesiątkami producentów części do samochodów sprawiła, że kierowcy swe pojazdy oddają w ręce wykwalifikowanych mechaników. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać poszczególne części i jak wybrać odpowiednie miejsce spośród bogatej oferty sklepów motoryzacyjnych. 

Grupy jakościowe części zamiennych

Dyrektywa GVO (nowe GVO) wyznacza podział części zamiennych na poziomie jakościowym, tj. części z ASO, zamienniki cenionych producentów i podzespoły regenerowane. Zapis ten sprawia, że kierowcy mogą swobodnie decydować o tym, jakich części chcą użyć przy naprawie pojazdu. Pozwala to również na korzystanie z tańszych rozwiązań świetnej jakości, które sprawdzą się osobom dbającym o budżet. 

Części samochodowe OE 

Auto części OE to oryginalne części stosowane w pierwszym montażu fabrycznym. Produkty te są dostępne np. w autoryzowanych stacjach obsługi czy sklepie z częściami samochodowymi. Produkty OE charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, która jest gwarancją świetnej żywotności i niezawodności auto części. Ich zakup zalecany jest osobom posiadającym nowy samochód (nie starszy niż dwa lata), natomiast do samochodów używanych, starszych proponowane są części zamienne w atrakcyjniejszej cenie. 

Co trzeba wiedzieć o częściach do samochodu?

Znalezienie odpowiednich części do samochodu wymaga od kierowców uzyskania kilku istotnych informacji. Przede wszystkim są to: 

  • marka, typ i model,
  • rok produkcji,
  • numer VIN,
  • pojemność i maksymalna moc silnika,
  • wariant/generacja silnika i nadwozia.

Z pomocą przy wyszukiwaniu tych informacji może przyjść dowód rejestracyjny. Kolejnym źródłem wiedzy i pomocnym narzędziem są katalogi z częściami samochodowymi poszczególnych sklepów/hurtowni motoryzacyjnych. Przykładowo - hurtowania z auto częściami w Ełku posiada dostęp do takiego katalogu, w którym można wprowadzić informacje o modelu, roczniku oraz rodzaju silnika i wielu innych. W ten sposób wyświetlają się pożądane produkty zgodne z typem samochodu. 

Części samochodowe można również znajdować po ich numerze - oryginalne elementy zawsze mają swoje oznaczenia. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest znalezienie tej samej oryginalnej części w zaledwie kilka minut. 

Wiodące hurtownie samochodowe posiadają również dostęp do wyszukiwarek, w których korzystać można z tzw. VINu samochodu. VIN to numer informujący o wszystkich parametrach danego samochodu. Wybierz rozwiązanie idealne dla siebie i swojego samochodu!


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.