Wiadomości z Zabrza

Ile kosztuje wysłanie paczki do Polski z UK?

  • Dodano: 2019-09-04 06:45, aktualizacja: 2019-09-04 06:54

Masz w planach wysłanie paczki do Polski z UK i zastanawiasz się, ile za to zapłacisz? Trudno jest wskazać jednoznacznie, jaki jest koszt paczki z Anglii do Polski i odwrotnie. Ostateczna wysokość stawki jest uzależniona od wielu czynników. Zobacz, jakich i sprawdź, co zrobić, aby nadać swoją przesyłkę niedrogo, a jednocześnie bezpiecznie oraz szybko.

Na przesłanie paczki do Polski z UK możesz się zdecydować np. wówczas, gdy Twoja rodzina mieszka na Wyspach Brytyjskich i chcesz jej przekazać coś cięższego. Taka usługa może Cię zainteresować również ze względów biznesowych Zanim jednak wybierzesz przewoźnika, musisz uważnie porównać oferty i poznać cennik poszczególnych firm kurierskich. 

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

Przesyłka z Wielkiej Brytanii do Polski i w drugą stronę może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Skąd aż tak duża rozpiętość cenowa? Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od tego:

  • co chcesz nadać,

  • jakie są wymiary Twojej przesyłki oraz jej masa,

  • jaką odległość przemierzy paczka,

  • jaką drogą dotrze do adresata – lądową czy powietrzną, 

  • na jakiego przewoźnika się zdecydujesz,

  • jaki rodzaj usługi wybierzesz (np. ekonomiczną lub ekspresową),

  • jak zamówisz swoją przesyłkę.

Warto więc przyjrzeć się tym zagadnieniom i zadbać o to, aby koszt paczki z Anglii do Polski lub z Polski do UK był jak najniższy.

Wymiary i wagą mają znaczenie

Jeśli decydujesz się na nadanie paczki do Polski z UK za pośrednictwem firmy kurierskiej, a nawet drogą pocztową, musisz pamiętać, że obowiązują Cię limity związane z wielkością przesyłki oraz jej wagą. Są one uzależnione od tego, na jakiego przewoźnika się zdecydujesz. U niektórych maksymalna waga paczki nie przekracza 25 kg, a u innych może wynieść nawet 70 kg.

Kluczowe są rozmiary przesyłki, a zwłaszcza wielkość najdłuższego boku kartonowej paczki – absolutne maksimum przy realizacji standardowej usługi to 200 cm. Jednak musisz się liczyć z tym, że im większe będzie opakowanie, tym wyższy będzie koszt jego przesłania.

Wielu przewoźników wylicza również tzw. wagę gabarytową, a więc szacuje masę przesyłki na podstawie rozmiarów opakowania. Jeśli prawdziwa masa paczki przekroczy tę wartość, możesz się spodziewać dopłaty.

Przesyłka z Wielkiej Brytanii do Polski – taniej samolotem czy samochodem?

Choć przesyłki lotnicze z UK do Polski czy w drugą stronę są najszybszym sposobem na transport międzynarodowy, najczęściej są obarczone bardzo wysokimi kosztami. Cena przesłania jednej paczki może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego na tę formę transportu decydują się głównie przedsiębiorcy oraz osoby, którym zależy na naprawdę ekspresowej usłudze.

Realizacja transportu drogą lądową jest znacznie tańsza, a czas dostawy najczęściej nie wykracza poza 4-5 dni roboczych – bez względu na to, w którym kierunku jest ona realizowana.

Jak obniżyć koszt paczki z Anglii do Polski i z kraju do UK?

Wymiary czy zawartość paczki oraz droga, jaką dotrze ona do adresata, mają ogromne znaczenie dla ostatecznej ceny. Jest jednak jeszcze jeden czynnik, który warto wziąć pod uwagę. Jeżeli chcesz obniżyć wydatki na wysyłkę, skorzystaj z usług serwisów pośredniczących między nadającymi a firmami kurierskimi, takich jak np. Euro-Paka.pl. Dzięki temu możesz zapłacić mniej, a jednocześnie cieszyć się bezpieczną i szybką wysyłką z trackingiem oraz ubezpieczeniem zawartości w cenie wysyłki. Z uwagi na ogrom korzyści takiego rozwiązania dziś korzysta z niego coraz więcej nadawców – w tym osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.