Wiadomości z Zabrza

Gdzie wyjechać z Zabrza na weekend?

  • Dodano: 2019-02-05 10:30

Chcąc sprawić przyjemność drugiej połówce, często decydujemy się na odpoczynek poza miastem. Planując taki wyjazd, warto pewne kwestie zaplanować wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego noclegu. Odpowiednio wybrane miejsce sprawi, że spędzony we dwoje czas pozostanie niezapomniany. Gdy wraz z ukochaną osobą ustalisz preferowaną destynację, kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, które miejsce na mapie okaże się dla was najlepsze.

  • Nowoczesna wyszukiwarka noclegów sprawi, że znalezienia miejsca będzie proste i przyjemne.
  • Przed wyszukaniem noclegu na wyjazd sprawdź, jakie atrakcje znajdują się w okolicy twojego miasta.
  • Pamiętaj, że wybór odpowiednich atrakcji w pobliżu noclegu sprawi, że czas spędzony razem będzie dla ciebie czystą przyjemnością.


Ciekawe atrakcje w okolicy Zabrza

Zabrze jest otoczone pięknymi miejscami, które warto odwiedzić. Wybierając się w godzinną podróż, znajdziesz się w malowniczym krajobrazie o czystym powietrzu. Takie otoczenie jest zdecydowanie preferowaną scenografią na romantyczne spędzenie czasu ze swoją połówką. W myśl powiedzenia, że cudze chwalicie, a swego nie znacie, otwórz oczy na najbliższe atrakcje.

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest park oraz Pałac w Pławniowicach. Kompleks, który tam się znajduje, pochodzi z końca XIX wieku. Dogodny dojazd (zjazd z autostrady A4, niedaleko Gliwic) sprawia, że udanie się tam jest bardzo proste. Miejsce to zostało odrestaurowane, a zwiedzanie obiektu odbywa się w towarzystwie przewodnika. Niebywale interesująca jest też historia restauracji, która została ocalona od ruiny. Warto zaufać przewodnikom, którzy dokładnie opiszą historię tego miejsca.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Pilica. Miejscowość ta położona jest na Jurze i charakteryzuje się bogatą historią. 2 tysiące mieszkańców i aż 5 kościołów pokazuje, jak bogata jest historia tego miejsca. Sama nazwa związana jest z rzeką Pilicą, która rozpoczyna swój bieg właśnie w tej miejscowości.

Popularnym miejscem wycieczek jest Częstochowa, znana nie tylko lokalnym turystom. Najpopularniejszym miejscem jest Jasna Góra. Nie jest to jednak jedyne miejsce, które warto zobaczyć w tym mieście. Niedawno otwarty został kompleks miniatur sakralnych. Można zobaczyć tam aż 17 kopii najważniejszych budowli sakralnych na świecie. Każda z nich wykonana jest w skali 1:25.

Szlak Orlich gniazd rozciąga się na ponad 160 kilometrów. Są to zamki jury Krakowsko-Częstochowskiej; cała trasa obejmuje kilkadziesiąt obiektów. Należy pamiętać, że każdy z nich jest różnie zachowany i nie wszystkie będą robić piorunujące wrażenie. Mimo to,  Niektóre z nich (jak na przykład Bobolice) zostały odbudowane, inne pozostają ruiną – na przykład Smoleń koło Pilicy.
Jeśli planujesz wybrać się na wycieczkę w okresie wiosennym lub letnim, warto spędzić aktywny weekend na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego – w dolinie Prądnika. Zielone tereny, wysokie skały wapienne i otoczenie przyrody pozwoli na oderwanie się od trosk życia codziennego. Obszar posiada również ciekawe podłoże historyczne; zachowały się tam grodziska z okresu średniowiecza (gród na Górze Okopy, Ogrojec obok Jaskini Ciemnej czy też grodziska w Sułoszowej). Co więcej, na terenie Ojcowa w czasie walk o zjednoczenie Polski schronienie znalazł Władysław Łokietek. W Dolinie Prądnika zwiedzisz więc legendarną grotę, zwana „Jaskinią Łokietka”.

Szlak zabytków techniki pozwala na zapoznanie się z infrastrukturą techniki oraz przemysłu. Jednym z najciekawszych miejsc jest Huta Szkła. Wizyta tam odbywa się z przewodnikiem i pozwoli ci na zwiedzenie działającego zakładu.
W okolicach Zabrza można też skorzystać z szerokiej oferty SPA i Wellness. Liczne hotele, które możesz znaleźć, zagwarantują ci błogi, oraz spokojny wypoczynek. Bogata oferta zabiegów, masaży czy saun sprawi, że każdy, kto szuka tego typu wypoczynku, będzie osobą usatysfakcjonowaną. Obiekty takie znajdują się w różnej odległości od miasta, dzięki czemu dojazd nie będzie uciążliwy.

Noclegi - jak je znaleźć?

Szukanie noclegów nie jest już skomplikowanym procesem. Pierwszy krok, jaki należy wykonać to określenie budżetu, który może zostać wydany na noclegi. Gdy już ustalisz, jaką kwotę będziesz skłonny poświęcić, możesz rozpocząć wyszukiwanie odpowiedniego obiektu. Pamiętaj, aby najpierw ustalić, czego oczekujesz od obiektu, w którym się zatrzymasz. Oferta noclegów na romantyczny weekend we dwoje poza miastem jest bardzo szeroka i można wykorzystać internetową bazę w celu znalezienia odpowiedniego miejsca.

Niezależnie, czy będziesz poszukiwać hotelu ze spa, czy kameralnego pensjonatu w górach, baza noclegów będzie idealnym rozwiązaniem. Pamiętaj, że wybranie miejsca, które będzie oferować ci pełne wyżywienie, sprawi, że nie będziecie musieli przejmować się zakupem jedzenia na miejscu. Z drugiej strony, kolacja w hotelu może ograniczać twój czas, który mógłbyś w alternatywie spędzić z dala od ośrodka.

Jeżeli wybierasz się w podróż samochodem, zadbaj o to, aby w obiekcie znajdował się prywatny parking. Obecność takiego udogodnienia sprawi, że nie będziesz się przejmować miejscem, gdzie możesz zostawić samochód oraz bezpieczeństwem twojego pojazdu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.