Wiadomości z Zabrza

GBP na dobry start w Wielkiej Brytanii

  • Dodano: 2019-08-23 09:15

Pomimo krążących swego czasu pogłosek jakoby Wielka Brytania miała przystąpić do Strefy Euro Polacy nie zniechęcili się do podejmowania zatrudnienia w UK, cały czas uskuteczniając wyjazdy zarobkowe. Taka decyzja ze strony Zjednoczonego Królestwa  faktycznie mogłaby ograniczyć możliwości zatrudnienia emigrantom, wpływając też niekorzystnie na dotychczasowy model gospodarki na Wyspach. Tak więc Wielka Brytania finalnie pozostała przy rodzimej walucie, a my niezależnie od tego, czy wybieramy się tam do pracy sezonowej czy też zamierzamy osiedlić się na stałe, aby zapewnić sobie środki „na start” za granicą kupujemy GBP.

Zanim zaczniesz zarabiać w GBP, musisz funty kupić

Funt  należy aktualnie do walut o bardzo wysokiej wartości nabywczej. Jego ojczyzna to zaś państwo wysokorozwinięte, w pełni zindustrializowane i bogate, co od lat zachęca Polaków do podejmowania pracy na Wyspach. Wynagrodzenie w mocnej i drogiej walucie oraz  płace znacznie wyższe niżeli w Polsce dają realne szanse na podniesienie poziomu życia, zarówno na obczyźnie jak i w perspektywie powrotu do kraju. Zanim jednak zaczniemy zarabiać w GBP, funty musimy kupić.  Będą nam niezbędne. Musimy przecież mieć budżet wystarczający  na wynajęcie lokum oraz robienie zakupów dopóki nie  otrzymamy pierwszej wypłaty . Wiedząc , że funt ogólnie jest drogi  warto oczywiście poszukać przed wyjazdem takiego miejsca do przewalutowania pieniędzy gdzie kurs funta nie będzie dodatkowo zawyżony. Unikniemy w ten sposób zbędnego wydatku, rozczarowania i niepotrzebnych nerwów, nowy rozdział w życiu rozpoczynając optymistycznie. Wizyty w kantorach na mieście często okazują się jedynie stratą czasu- gdy po spojrzeniu na cennik wychodzimy nie dokonawszy transakcji albo stratą pieniędzy- jeżeli zdecydujemy się nabyć GBP po niekorzystnym kursie. Zarówno szybciej  jak i z lepszym efektem atrakcyjną ofertę przelutowania znajdziemy obecnie w Internecie. Wystarczy zajrzeć na strony e-kantorów bądź platform społecznościowej wymiany walut.

Funt z kantoru czy z platformy?

Obydwie opcje są korzystne, bo zarówno kantory internetowy jak i platformy są tańszym rozwiązaniem względem wymiany walut niżeli banki albo tradycyjne placówki. Usługa e-kantoru poza bezgotówkową formą realizowania transakcji praktycznie niczym się nie różni przewalutowań w okienku.  Z kolei platformy takie jak popularny Walutomat dają klientowi więcej elastyczności, ponieważ można kupić walutę  po kursie samodzielnie ustalonym.  Funkcjonalność ta  daje szansę wygenerowania dodatkowych oszczędności, zwłaszcza jeśli zakup GBP zlecimy z odpowiednim wyprzedzeniem.  Gdy natomiast funt potrzeby jest nam od reki, wymiany dokonamy z natychmiastowym skutkiem  decydując się na dostępny kurs funta. W tym wypadku też oszczędzamy sporo, ponieważ cena sprzedaży funta jest wyższa o niespełna grosz od średniej rynkowej. Dokładną symulację naszego przewalutowania wykonać możemy na stronie  https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/ , a wynik dla pewności porównać z tym jaki uzyskalibyśmy kupując funta np. w banku.  Walutomat działa całodobowo i na skalę globalną, a więc i pod względem dostępności nie istnieją żadne ograniczenia. Swobodnie można zatem funta dokupić  w razie gdyby zaplanowana suma waluty okazała się niewystarczająca albo zarabiając już w walucie, realizować przez panel https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/ wymiany w stronę odwrotną  (GBP na PLN) chcąc wspomóc finansowo bliskich pozostających w Polsce, zamierzając ich odwiedzić albo w wrócić i mieć od razu do dyspozycji złote.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.