Wiadomości z Zabrza

Gazetki promocyjne sposobem na tańsze zakupy

  • Dodano: 2021-01-11 12:45

Uwielbiamy zakupy, prawda? Jednak zmniejszający się stan konta bankowego nie przyprawia nas już o tak pozytywne emocje. Tym bardziej jeśli pieniądze wydajemy na produkty i przedmioty, bez których codzienne funkcjonowanie nie byłoby możliwe. Na szczęście istnieją gazetki promocyjne, których skrupulatne śledzenie może pozwolić na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych miesięcznie w przypadku klasycznej rodziny. I to jest jak najbardziej realne! Jeśli dotychczas myślałeś, że korzystanie z tego typu rozwiązań jest nieopłacalne, zajmuje zbyt dużo czasu lub w ogóle nie widziałeś/łaś zastosowania gazetek, czas odmienić świat Twoich zakupów!

Skąd brać gazetki promocyjne?

Zacznijmy od podstaw. O tym, że aktualne gazetki promocyjne zazwyczaj znajdują się przy wejściu do każdego większego marketu, takiego jak Lidl czy Biedronka, wie najprawdopodobniej każda, bardziej spostrzegawcza osoba. Jeśli jednak do tej pory udało Ci się przeoczyć ten fakt, podpowiadamy, że rzeczywiście tam leżą. Można jest zabrać za darmo ze sobą na zakupy lub do domu. Nie oszukujmy się jednak. Dla wielu z nas papierowa forma już od dawna nie jest tą optymalną. Tym bardziej jeśli na zakupy wybieramy się całą rodziną. Wówczas opanowanie dzieci, zakupów i dodatkowo promocyjnej gazetki nie jawi się jako coś szczególnie przyjemnego. Nic straconego! W Internecie znajduje się wiele stron i aplikacji, w których możemy znaleźć zbiorcze zestawienie aktualnych promocji i okazji w sklepach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. lidl gazetka i z pewnością na liście pojawi się wiele linków, które ułatwią nam śledzenie obniżek cenowych.

Jak korzystać z gazetek promocyjnych?

Najszybszym sposobem na skorzystanie z gazetki promocyjnej jest zabranie jej ze sklepowej wystawy i przeglądanie w trakcie zakupów. Ale czy najbardziej efektywnym? W większości przypadków zdecydowanie nie. Narażamy się wówczas nie tylko na przedłużone zakupy i stratę czasu, ale także na dokładanie do swojego koszyka niepotrzebnych rzeczy, które wprawdzie są na promocji, ale niekoniecznie widzimy ich zastosowanie. Znacznie lepiej jest wziąć aktualną gazetkę promocyjną i w mieszkaniu na spokojnie przeanalizować, czy rzeczywiście dana rzecz lub produkt jest dla nas niezbędna. Domowe zacisze sprawi również, że dużo łatwiej wyłapiemy manipulacje marketów i nie damy się złapać na "promocyjną cenę", która w rzeczywistości będzie znacznie wyższa niż u konkurencji. Dla wielu osób znacznie lepszą opcją niż papierowe gazetki promocyjne są te dostępne w wyszukiwarce Google lub aplikacjach. Obecnie istnieje wiele miejsc, w których znajdziemy zbiorcze zestawienia obniżek cenowych i od dzisiaj nie przegapimy już żadnej okazji w sklepie. Dedykowane platformy pozwalają na tworzenie listy zakupów, elektroniczne zaznaczanie interesujących nas produktów czy porównywanie ofert konkurencji. Na tej podstawie można w szybki i łatwy sposób stworzyć plan na zapełnienie całej lodówki za rozsądną cenę! Dodatkowo jeśli podczas buszowania między sklepowymi półkami będziemy tylko i wyłącznie wybierać produkty z wcześniej przygotowanej listy, wówczas możemy mieć przekonanie graniczące z pewnością, że unikniemy zakupu rzeczy, które w rzeczywistości nie są nam do niczego potrzebne.

Gazetki promocyjne - czy to się rzeczywiście opłaca?

Mówi się, że czas to pieniądz. Niektórym mogłoby się wydawać, że takie wyszukiwanie promocji zajmie im zbyt wiele godzin. A przecież lepiej spędzić popołudnie z dziećmi czy partnerem niż na przeglądaniu oferty Lidla lub Biedronki, prawda? Prawda. Ale gazetki to nie opasłe księgi, a niewielkie broszury, których przejrzenie zajmuje średnio zaledwie kilka minut! Nie oszukujmy się. Przed każdymi zakupami musimy zorientować się, czego brakuje nam w domu. Skoro i tak poświęcamy na to swój czas, czy nie lepiej jest poświęcić jeszcze chwilę na skontrolowanie tego, do którego marketu bardziej opłaca nam się jechać? Oczywiście nie popadajmy w skrajności. Jeśli widzisz, że w sklepie X na drugim końcu miasta sprzedają mleko 1 zł taniej, zdecydowanie nie warto się tam udawać. Jeśli jednak możesz skorzystać z aktualnej promocji w markecie obok Twojego domu, to czemu nie? Jest jeszcze jedna istotna rzecz, która dosyć mocno wpływa na to, czy zakupy z gazetką będą dla nas opłacalne. To umiejętność czytania ze zrozumieniem. Bardzo często markety oferują produkt w atrakcyjnej cenie, ale... jeśli zakupimy kilka sztuk. W przeciwnym razie zniżka się nie naliczy. Jeśli jednak weźmiemy sobie do serca wszystkie powyższe rady, wówczas nasz portfel z pewnością nam za to podziękuje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.