Wiadomości z Zabrza

Estetyka i natura w jednym. O elementach zwierzęcych we wnętrzach

  • Dodano: 2022-08-01 14:15, aktualizacja: 2022-08-02 09:30

Zwierzęce printy znowu są w modzie – nie tylko w kwestii ubraniowej, lecz również aranżacyjnej. Wnętrza wypełniają się nawiązaniami do przeróżnych istot zamieszkujących naszą planetę, wzbudzając zainteresowanie i nadając pomieszczeniu wymiaru magicznej dżungli lub gęstego lasu zamieszkanego przez różne zwierzęta. Coraz więcej osób podejmuje decyzję, o wprowadzeniu do swych pomieszczeń tych dzikich elementów – mogą one bowiem nadać wnętrzu charakteru i całkiem innego wymiaru.

Tapety zwierzęce w pokoju dla dzieci. Jak można je wykorzystać?

Wielu rodziców, aranżując pokój dla swojej pociechy, decyduje się na tapety z uroczymi zwierzętami z różnych stron świata. Taka tapeta nie tylko może stworzyć świetną kompozycję wraz z dodatkami, lecz również posiadać walory edukacyjne. Dzieci od najmłodszych lat poznają świat i chcą wiedzieć o nim więcej. Można to wykorzystać, zdobiąc ściany tego typu printami. Safari czy dżungla? A może dobrze znany las? Lub niezbadany ocean pełen ryb i fok, które wesoło zanurzają się w wodzie by być może wyczyniać świetne akrobacje godne najwyższej klasy cyrkowców? Wybór jest ogromny, co daje możliwości zaangażowania dziecka już na samym starcie. Tworzenie historii zwierząt z tapety ściennej lub zapoznawanie dziecka z danym gatunkiem poprzez opowieści o nim, rozwija przede wszystkim jego kreatywność. Można więc rzec, że prócz ładnej ozdoby otrzymuje się całkiem nowy świat, który dziecko poznaje od najmłodszych lat. Jeżeli zaś pociecha zainteresowana jest stworzeniami, które żyły przed naszą erą, istnieje możliwość zakupu specjalnych tapet pełnych gatunków różnych dinozaurów. Świetnym wyjściem mogą być również mapy pokazujące gdzie konkretnie niegdyś mieszkały te monumentalne stwory.

Gdzie najlepiej zakupić tapety na ścianę? Wskazówki dla kupujących

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem świetnego dodatku, jakim jest tapeta naścienna, warto dokładnie przejrzeć oferty topowych producentów, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Takie podejście z pewnością zmniejszy szansę na wpadkę i otrzymanie produktu niezgodnego z opisem lub wykonanego z materiału, który niekoniecznie dobrze przyjmuje się na ścianie. Profesjonalne tapety zwykle wykonane są z flizeliny lub samoprzylepnej powłoki. Pierwsze tworzywo cechuje się przede wszystkim przepuszczalnością powietrza, przez co chroni ono ścianę przed zawilgotnieniem i powstawaniem na niej niepożądanych zjawisk, takich jak na przykład pleśń. Druga forma materiału jest niesamowicie prosta w montażu, przez co nie zabiera on dużo czasu; finalnie otrzymuje się zaś schludny efekt i całkiem nowy charakter pomieszczenia. Szeroki wybór tapet na ścianę (dla dorosłych i dzieci!) znaleźć można w Eudajmonii – rodzinnej firmie, która zajmuje się profesjonalną produkcją tapet dla każdego. Tapety z motywami zwierząt z całego świata znajdziesz pod linkiem https://eudajmonia.eu/tapety-dla-dzieci/zwierzeta. Warto tworzyć wnętrza, które mają w sobie duszę i wprawiają w komfort nie tylko mieszkańców, lecz również gości. Już dziś zacznij projektować wymarzone wnętrze – w zgodzie ze sobą i naturą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.