Wiadomości z Zabrza

Domy na sprzedaż - gdzie ich szukać? A może lepiej postawić?

  • Dodano: 2021-04-23 11:00, aktualizacja: 2021-08-05 09:53

Każdy człowiek w swoim życiu w końcu zaczyna zmierzać ku ustatkowaniu się i znalezieniu własnego miejsca do życia. Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu modą było kupowanie mieszkań i osiedlanie się w większych miastach, dziś znacznie chętniej garnie się ku własnym domom. Kupuje i buduje się je wszędzie - w Szczecinie, Warszawie, ale i wielu mniejszych miastach Polski. Ale właśnie, czy bardziej rozsądnie jest wybudować dom? A może po prostu go kupić? Gdzie szukać domów gotowych do zakupu? O tym wszystkim porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Zakup czy postawienie własnego domu? - która opcja lepsza?

Większość osób, które decydują się na wejście w posiadanie własnego domu zmaga się z jednym dylematem - czy tak właściwie warto go stawiać, czy lepiej go kupić. Choć wydawałoby się, że wiele tutaj zależy od indywidualnego podejścia, mnóstwo rzeczy przemawia za kupnem gotowego domu. Mowa przede wszystkim o tym, że w jego przypadku:

  • kupuje się dom z działką, w związku z czym nie trzeba dbać o stan tej drugiej, o dostęp do mediów, podłączenie do kanalizacji. Nie trzeba też ubiegać się o pozwolenie na budowę oraz negocjować ceny właśnie za nią;
  • dostaje się dom "od ręki" - na dom ten nie trzeba czekać, gdyż po prostu jest on dostępny na rynku;
  • pozbywa się mnóstwa stresu - budowanie własnego domu potrafi być niesamowicie stresujące - zwłaszcza, że bierze w tym wszystkim udział co najmniej kilka ekip (budowlana, wykończeniowa) oraz specjalistów, którym może coś pójść nie tak;
  • widzi się to, co się otrzyma - w przypadku kupowanego domu z góry można zobaczyć, jak to wszystko będzie finalnie wyglądało - w końcu budynek jest już gotowy. Budując swój własny polega się zaledwie na projekcie i jego wizualizacjach, które bardzo często mogą odbiegać od ostatecznego stanu;
  • oszczędza się mnóstwo czasu, który można poświęcić chociażby na zarabianie pieniędzy. W przypadku własnego domu konieczne jest jeżdżenie po sklepach budowlanych, od projektanta do projektanta, po sklepach z wykończeniem wnętrz;
  • otrzymuje się go w dowolnym stanie - można zakupić dom w stanie deweloperskim, albo też celować w już wykończony i gotowy do zamieszkania budynek.

Oczywiście zakupowi domu towarzyszy wiele rzeczy, które czynią go gorszym od tego wybudowanego samodzielnie. Przede wszystkim w jego przypadku trzeba zaakceptować jego stan takim, jakim jest, a często i urządzenie, które nie zawsze może pasować do własnego gustu. Po drugie, kupowany dom zazwyczaj kosztuje więcej pieniędzy aniżeli ten stworzony od podstaw. Po trzeci z kolei, traci się przy tym poczucie stworzenia czegoś własnego. Mimo wszystko jednak jest to opcja bardzo dobra, rozsądna, a dla wielu po prostu najlepsza.

 

Gdzie szukać domów na sprzedaż?

W dzisiejszych czasach istnieje swoisty "boom" na domy, mieszkania i - ogólnie - miejsca do życia. Chcąc zakupić dom staje się zatem przed możliwością skorzystania z ofert mnóstwa pośredników, każdy z których kusi, zachęca i chwali swój "produkt" (w tym przypadku dom jest właśnie takowym). Jak zatem wybrać tego, który okaże się w tym wszystkim najlepszy? Na co zwracać w jego przypadku uwagę?

Jako wzór warto postawić sobie firmę In.House, która na rynku nieruchomości działa już na tyle długo, że dysponuje doświadczeniem pozwalającym jej oferować swoim klientom wyłącznie domy na sprzedaż http://inhouse.szczecin.pl/domy/sprzedaz najwyższej jakości - zadbane, nowoczesne oraz po prostu takie, w których chciałoby się zamieszkać. To właśnie te dwie rzeczy - doświadczenie oraz szeroki "asortyment" - mają w tym przypadku największe znaczenie. Dobry pośrednik to też taki, który proponuje jak najbardziej atrakcyjne warunki finansowe. Bardzo dobrze byłoby, gdyby dało się z nim targować w taki sposób, by rzeczywiście na tym wszystkim zyskać. Jest przy tym wszystkim bardzo transparentny, a zatem potrafi wskazać nie tylko zalety konkretnego budynku, ale i jego wady i rzeczy, które mogą w nim przeszkadzać. Pośrednik idealny to też taki, który jest cierpliwy - zdaje sobie sprawę z tego, jak olbrzymią inwestycją jest ta związana z zakupem domu i ma świadomość co do tego, że rzeczywiście wymaga ona przemyślenia.

Decydując się na pośrednika w sprzedaży nieruchomości zazwyczaj liczy się na to, że proces nabywania domu przebiegnie szybko i bezproblemowo. Tak też powinno być, a pośrednik powinien być osobą po prostu uczciwą. Powinien on więc towarzyszyć nabywcy na każdym etapie całego procesu, w tym również u notariusza. Jeszcze przed taką wizytą musi on dysponować wszelkiego rodzaju dokumentami potwierdzającymi stan własności domu, a przede wszystkim brak jakiegokolwiek zadłużenia zalegającego właśnie na nim.

Podsumowanie

Domy na sprzedaż https://www.bonitas.com.pl/dom-na-sprzedaz-jak-przyciagnac-kupca/ to w dzisiejszych czasach jedna z najlepszych i na pewno najkorzystniejszych inwestycji, której nigdy nie uzna się za nieopłacalną. Decydując się na niego warto zapoznać się z jak najszerszą ofertą dostępnych opcji, celując wyłącznie w miejsca, w których chciałoby się zamieszkać. Jest to tym ważniejsze, że inwestycji tego typu najczęściej podejmuje się raz w życiu. Trzeba zatem zadbać o to, by była jak najbardziej przemyślana, a przy okazji po prostu spełniająca indywidualne marzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.