Wiadomości z Zabrza

Dobrej jakości opakowania dla produktów

  • Dodano: 2020-11-09 09:15

Transport oraz przechowywanie artykułów papierowych, takich jak kalendarze, plakaty, fototapety, plany i inne dokumenty wymaga odpowiedniej ochrony materiału. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie takich materiałów podczas transportu są tuby wysyłkowe. Najczęściej występują one w formie okrągłej.

Są one wykonane z litej tektury, a otwory na włożenie dokumentu zabezpieczone są plastikowymi zatyczkami. Dzięki nim, przesyłane artykuły są bardzo dobrze chronione, ponieważ gruba tektura odporna jest na ewentualne zgniecenia, czy złamania. Problem pojawia się jednak w momencie samej wysyłki, ponieważ okrągła tuba wysyłkowa postrzegana jest przez przewoźników jako paczka o niestandardowych wymiarach, w związku z czym do rachunku klienta doliczana jest dodatkowa, często bardzo wysoka opłata. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala na równie solidną ochronę wysyłanych artykułów bez generowania dodatkowych kosztów wysyłki. To rozwiązanie zapewnia MZPACK  - producent kwadratowych tub wysyłkowych.

Kwadratowe tuby wysyłkowe to maksimum bezpieczeństwa

Alternatywą dla okrągłych tub wysyłkowych są tuby kwadratowe. Ze względu na swój kształt pozwalają one na łatwiejsze ułożenie ładunku w samochodzie kuriera, bądź na sortowni, w związku z czym firmy kurierskie nie doliczają do ich wysyłki dodatkowych opłat. Kwadratowe tuby wysyłkowe mogą być ściśle ułożone obok siebie na palecie, dzięki czemu w jednym transporcie można wysłać więcej paczek niż w przypadku tub okrągłych. Taką paletę dużo łatwiej jest później owinąć stretchem, a przylegające do siebie kartony stanowią solidną i bezpieczną konstrukcję. Ogromną zaletą kwadratowych tub wysyłkowych jest również fakt, że nie turlają się one podczas pakowania, w samochodzie, czy na magazynie przewoźnika co odróżnia je od tub okrągłych. Kwadratowe tuby wysyłkowe MZPACK charakteryzują się solidnym wykonaniem. Gruba i mocna lita tektura sprawia, że tuba jest odporna na upadki i zgniecenia. Takie tuby świetnie sprawdzają się również podczas przechowywania, ponieważ odpowiednie ułożenie kartonów oszczędza miejsce, a ważne dokumenty i materiały mogą być bezpiecznie przechowywane nawet przez długi czas.

Tuleje tekturowe dopasowane do potrzeb klienta

Okrągłe tuby tekturowe, mimo niskiej odporności na warunki podczas transportu są jak najbardziej potrzebne. Świetnie sprawdzają się w firmach zajmujących się produkcją wszystkiego, co należy nawinąć na rolkę. Są to najczęściej kable, materiały papierowe, tkaniny, czy też taśmy. Dzięki możliwości nawinięcia produktu na tuleję, oferowane przez firmę towary bardzo dobrze się prezentują. Wiadomo, że niektóre towary są wyjątkowo ciężkie, dlatego cienkie tuleje mogą się pod ich wpływem wyginać. Z tego powodu firma MZPACK daje możliwość wyboru grubości tektury, z której zostanie wykonana tuleja. Dzięki temu, taka tuba może być idealnie dopasowana do konkretnych potrzeb firmy i wagi towaru. Przydatność tulei nie ogranicza się jedynie do działalności firmy, ponieważ znakomicie sprawdzą się również w domu, do przechowywania, transportu, czy porządkowania. Tuleje tekturowe okrągłe są również nieocenioną pomocą dla studentów, architektów, grafików, czy artystów, ponieważ mogą oni w wygodny i bezpieczny sposób przenosić swoje dzieła. 

Taśma samoprzylepna z nadrukiem

Bezpieczeństwo wysyłanych przedmiotów zależy nie tylko od tektury, z której wykonana jest paczka, ale również od taśmy pakowej. Nie warto w tej kwestii oszczędzać, ponieważ dobrej jakości taśma pakowa to przede wszystkim mocny klej. Dobrze zapakowana przesyłka, która dotrze do klienta w nienagannym stanie jest wizytówką firmy. Wysokiej jakości taśma klejąca zapewnia też bezpieczeństwo przed ewentualną kradzieżą. Co ciekawe, taśma z nadrukiem to świetny sposób na reklamę firmy bez generowania kosztów. Taśma samoprzylepna z logo firmy rzuca się w oczy, a firma zostaje zapamiętana przez klienta, dzięki czemu szanse na ponowne zakupy w naszym sklepie rosną. Jakość taśmy pakowej jest również ważna podczas pakowania. Taśmy wykonane z materiałów niskiej jakości mogą się rwać, co znacznie wydłuża pracę na magazynie wysyłkowym.

Klasyczna taśma pakowa, samoprzylepna

W przypadku jeśli nie potrzebujemy taśmy z nadrukiem i wystarczy nam klasyczna jej wersja, również warto zwracać uwagę na jakość, ponieważ to od niej zależy bezpieczeństwo wysyłanych, bądź przechowywanych produktów.Taśma samoprzylepna  o mocnym kleju to bardzo przydatny produkt nie tylko w firmie, ale również w domu. Taka taśma szczególnie przydaje się podczas przeprowadzki. Wówczas najczęściej przewozimy swoje cenne przedmioty, do których mamy sentyment. Użycie nieodpowiedniej taśmy niskiej jakości może sprawić, że klej pod wpływem ciężaru puści, a nasze drogocenności wylądują na podłodze. Z tego powodu nie warto ryzykować i zaopatrzyć się w solidną taśmę pakową, która zapewni bezpieczeństwo naszym rzeczom. Taśma samoprzylepna sprawdzi się też podczas przygotowania pudeł do długiego przechowywania. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, przechowywane przez nas przedmioty będą prezentowały się jak nowe nawet po kilku latach.

Kątowniki z tektury litej

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z wysyłką, czy to będąc sprzedawcą, czy odbiorcą większego towaru pewnie spotkał się ze zgniecionymi narożnikami, bądź uszkodzonymi przez taśmy spinające brzegami. W niektórych przypadkach takie sytuacje mogą powodować szkody, stratę towaru, bądź pieniędzy. Kątowniki z tektury litej MZPACK pozwalają uniknąć takich sytuacji zabezpieczając brzegi i narożniki wysyłanych towarów. Mogą być one szczególnie pomocne w przypadku wysyłki paletowej, ale również sprawdzą się w każdej firmie, która wysyła towary o równych krawędziach. Takie kątowniki mogą być też włożone bezpośrednio do pudła, w którym stworzą stabilną podporę konstrukcji, zwłaszcza jeśli pakowane jest duże zamówienie. Wiadomo, że podczas transportu paczki ocierają się o siebie, a czasem nawet spadają w związku z czym warto ochronić je przed powstaniem ewentualnych uszkodzeń, które często zamieniają się w spore dziury. Kątowniki tekturowe to również świetne rozwiązanie do przechowywania nieużywanych drzwi i mebli. Dzięki nim, ochronimy krawędzie przed ewentualnym uszkodzeniem podczas przenoszenia mebli.

Folia bąbelkowa i folia stretch

Niektóre przedmioty wymagają wyjątkowej ochrony, którą zapewnia wyłącznie folia bąbelkowa. Pozwala ona na wysyłkę nawet najbardziej kruchych, szklanych przedmiotów. Owinięcie produktu folią bąbelkową sprawia, że wysyłany towar jest chroniony nawet przed upadkami paczki z wysokości. Jedyne o czym należy pamiętać to to, aby dostosować ilość warstw folii bąbelkowej do delikatności produktu. Folia bąbelkowa może też służyć do wypełnienia paczki wtedy, kiedy znajduje się w niej pusta przestrzeń. Maksymalne wypełnienie paczki zapewnia dodatkową ochronę i zapobiega przemieszczaniu się produktów wewnątrz przesyłki. Z kolei folia stretch jest szczególnie ważna podczas przygotowywania palet do wysyłki. Dzięki niej, towar na palecie jest zabezpieczony nie tylko przed przemieszczaniem się, ale również przed wilgocią. Folia stretch zapewnia warstwę ochronną dla każdej wysyłanej paczki, ponieważ można nią w łatwy sposób owinąć przygotowany do wysyłki karton. W tej kwestii należy zwrócić uwagę na jakość, ponieważ tylko folia stretch wysokiej jakości jest rozciągliwa i wystarczająco klejąca, co znacznie ułatwia pakowanie.

Dobrej jakości produkty to bezpieczna wysyłka

W kwestii pakowania przedmiotów do wysyłki warto wybierać wyłącznie produkty dobrej jakości. Ma to szczególne znaczenie podczas pierwszego kontaktu klienta z naszą firmą. Dobrze zabezpieczony towar w paczce to również zadowolony klient. Materiały do pakowania paczek wysokiej jakości minimalizują ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych zarówno dla klienta, jak również dla pracowników firmy reklamacji. Takie reklamacje często kończą się koniecznością ponownej wysyłki towaru, która generuje spore straty finansowe dla firmy. Dodatkowo, dla firm, które na co dzień zajmują się sprzedażą wysyłkową, bardzo istotna jest wygoda pracy, którą zapewniają odpowiednie narzędzia i materiały. Solidna tektura i mocne opakowania to również podstawowe komponenty odpowiedniego przechowywania ważnych przedmiotów. Dbając o solidne zabezpieczenie możemy cieszyć się dobrą organizacją i oszczędnością miejsca, która idzie w parze z ochroną materiałów delikatnych. Firma MZPACK szczególną uwagę przykłada do jakości oferowanych produktów i zadowolenia klienta. Wszystkie produkty, które znaleźć można u producenta kwadratowych tub wysyłkowych posiadają odpowiednie atesty. To sprawia, że wykorzystane do produkcji materiałów wysyłkowych kleje oraz tworzywa są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Wykorzystanie wysokiej jakości kleju w taśmach klejących zapewnia bezpieczeństwo transportowanych materiałów, co pozwala na oszczędność. Otwartość i gotowość do pomocy obsługi firmy MZPACK pozwala na wygodny kontakt, podczas którego klientowi zostaną przedstawione najlepsze rozwiązania w kwestii bezpiecznego składowania oraz wysyłki towarów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.