Wiadomości z Zabrza

Dlaczego warto dbać o prawidłowe oczyszczanie twarzy?

  • Dodano: 2021-11-18 10:00

Oczyszczanie twarzy to jeden z tych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym nie należy zapominać. Jest z nim o tyle komfortowo, że możesz wykonać je i w gabinecie u zaufanej kosmetyczki, i u siebie w domu. Jeśli wykluczysz tę praktykę ze swojego życia, to będzie to niosło, niestety, ale negatywne skutki. Twoja twarz może wtedy ukazywać znamiona zmęczenia, szybciej się starzeć i nie wchłaniać stosowanych przez Ciebie kosmetyków. Jakich kosmetyków używać w tym celu i jak prawidłowo oczyszczać twarz? W jaki sposób może pomóc Ci w tym filozofia Ajurwedy? Dowiedz się i sprawdź na swojej skórze!

Dobra, zdrowa praktyka, a ponadto świetny sposób na relaks! 

Nasza skóra codziennie toczy batalię z wieloma szkodzącymi jej czynnikami i substancjami. To nie tylko dotyczy czasu, w którym przebywasz w pomieszczeniu, ale niestety również wyjść na zewnątrz. Ciągle stykamy się z zanieczyszczonym środowiskiem. Oczyszczanie więc powinno być wykonywane codziennie. Nie jest to zła wiadomość, ponieważ składa się tylko z kilku szybkich kroków. Zaczynasz od zmycia nie tylko makijażu, ale również drobin kurzu i sebum. W tym celu warto użyć płynu micelarnego. Dopiero po tym etapie przechodzisz do właściwego mycia, które ma usunąć głęboko osadzone zanieczyszczenia. Nie omijaj okolic szyi; pielęgnacja twarzy wcale nie powinna kończyć się na brodzie. Bardzo ważne jest to, abyś podczas odświeżania skóry twarzy jej nie podrażniała. Ostatnim, trzecim etapem, jest tonizacja. W tym celu wystarczy, że namoczysz wacik tonikiem, a następnie zaczniesz wklepywać go delikatnie w skórę.

Dbaj o swoją twarz. Ajurwedyjskie produkty, które Ci w tym pomogą!

Tonizacja to przywrócenie skórze odpowiedniego pH. Jeśli Twoja skóra jest zbyt kwaśna, to łatwo ją wtedy podrażnić, a jeśli jest zasadowa, to cechuje ją suchość. Kolejną funkcją toników jest peeling, który sprawi, że kremy i żele będą się lepiej wchłaniać. W sklepach znajdziesz wiele dobrych produktów, które możesz dopasować do potrzeb Twojej twarzy. Z całą pewnością godne polecenia będą artykuły tworzone zgodnie z zasadami Ajurwedy. Są komponowane z naturalnych i sprawdzonych składników o świetnych właściwościach prozdrowotnych. W centrum myśli tej uznanej przez WHO koncepcji zdrowia i terapii, jest dbanie o harmonię organizmu. Wyznawcy  filozofii Ajurwedy poprzez szereg działań, w tym odpowiedniej diety i medytacji, cieszą się nienagannym zdrowiem. Aby je wspomagać, zaleca się stosowanie sprawdzonych, tradycyjnych ziół i owoców. Wiele takich preparatów znajdziesz na stronie DEVA Harmony pod linkiem https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/kosmetyki/toniki/. Potraktuj swoją twarz z należytą czcią i nadaj jej naturalnego wyrazu zgodnie ze staroindyjskimi receptami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.