Wiadomości z Zabrza

Co jeść, żeby schudnąć na diecie

  • Dodano: 2023-06-12 12:30, aktualizacja: 2023-06-13 14:31

Każda osoba, która próbuje schudnąć, wcześniej czy później zaczyna zauważać, że najlepsze efekty zapewnia zdrowe odżywianie. Ważną kwestię stanowi spożywanie mniejszej ilości kalorii, niż wymaga tego rzeczywiste zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Tak samo istotne jest sięganie po wartościowe produkty, które nie tylko pomogą w spalaniu tkanki tłuszczowej, ale też wzmocnią ciało. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą Ci schudnąć.

Zapotrzebowanie kaloryczne i deficyt kaloryczny – czy są ważne?

Zanim zaczniesz się odchudzać, sprawdź, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Czym jest zapotrzebowanie energetyczne? To ilość energii, jaką organizm potrzebuje do utrzymania najważniejszych funkcji życiowych, do których zalicza się oddychanie, praca serca czy trawienie. Zapotrzebowanie różni się w zależności od wieku, płci, wagi, wzrostu, a także aktywności fizycznej oraz stanu zdrowia.

Jeżeli dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość kalorii, utrzymasz obecną masę ciała. Natomiast aby schudnąć, musisz wprowadzić deficyt kaloryczny. Oznacza to dostarczanie mniejszej ilości energii, niż organizm potrzebuje. Deficyt możesz uzyskać poprzez zwiększenie aktywności fizycznej lub ograniczenie spożywanych kalorii. Zwróć przy tym uwagę, żeby deficyt nie był zbyt duży. Utrudni to nie tylko systematyczne chudnięcie, ale przyczyni się też do pogorszenia stanu zdrowia. Zapotrzebowanie kaloryczne oraz deficyt kaloryczny stanowią podstawę zdrowego odchudzania. 

Co jeść, żeby schudnąć na diecie

W diecie odchudzającej najważniejszy jest deficyt kaloryczny. Nie oznacza to oczywiście, że swoje dzienne menu możesz oprzeć na przykład na dwóch solidnych porcjach ciasta. Skoki cukru spowodują, że będzie dokuczał Ci głód i łaknienie. Co jeść żeby schudnąć, mieć dobre samopoczucie i być zdrowym? Postaw na zbilansowane w posiłki, w których znajdzie się odpowiednia ilość białka, tłuszczów i węglowodanów. 

A tak konkretnie: co jeść na diecie? Wybieraj zdrowe tłuszcze. Ich źródłem są takie produkty jak: awokado, orzechy, nasiona słonecznika, oliwa z oliwek, ryby morskie i olej lniany. Bez białka żaden organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, dlatego wprowadź do jadłospisu chude mięso, jaja, tofu i soczewicę. Jeżeli masz wątpliwości, co jeść aby schudnąć, skontaktuj się z dietetykiem. Dużo informacji uzyskasz również, gdy przeczytasz artykuł na stronie https://centrumrespo.pl/odchudzanie/co-jesc-zeby-schudnac/. Dowiesz się m.in., jak jedzenie wpływa na metabolizm. 

Co jeść by schudnąć? W menu na pewno muszą znaleźć się warzywa, które stanowią cenne źródło witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Warto sięgać również po różne rodzaje owoców. Jaglany budyń z owocami nasyci, a przy tym skutecznie zastąpi sklepowe słodycze. Poza tym nie zapominaj o piciu wody, która nawadnia organizm oraz zapewnia większe uczucie sytości. 

Czemu warto wybrać dietę online?

Samodzielne odchudzanie nie jest łatwym zadaniem, ponieważ łatwo popełnić błędy, które uniemożliwią lub odwleką w czasie uzyskanie pożądanych efektów. Obecnie najkorzystniejszy wybór stanowi dieta online z nieograniczonym dostępem do porad specjalisty. To opcja tańsza niż wizyty w gabinecie stacjonarnym, a na dodatek wygodniejsza. Przejdź na stronę https://centrumrespo.pl/dieta-online/ i zobacz, czym jest spersonalizowana dieta online. Otrzymasz plan diety dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb, a także dowiesz się, jak zadbać o regularną aktywność fizyczną. 

Systematyczność i trwanie w postanowieniach

Systematyczność ćwiczeń oraz przestrzeganie zaleceń dietetycznych to jedyna droga, aby odchudzanie zakończyło się pożądanymi rezultatami. Na skuteczne odchudzanie składa się zmiana nawyków żywieniowych, treningi dopasowane do kondycji oraz potrzeb, a także odpowiednia ilość snu. Jak zmienić nawyki żywieniowe? Najlepiej we współpracy z dietetykiem, który uwzględni przyzwyczajenia żywieniowe i dopasuje sposób wprowadzania zmian do indywidualnych potrzeb klienta. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.