Wiadomości z Zabrza

Centrum probalans- centrum pomocy

  • Dodano: 2020-12-08 08:00, aktualizacja: 2020-12-08 08:03

 

Kim jesteśmy.

Centrum probalans to zespół doskonale wykwalifikowanych psychologów, psychoterapeutów, seksuologów, psychiatrów i doradców zawodowych gotowych nieść pomoc wszystkim, których przerasta nadmiar problemów osobistych oraz zawodowych. 

Proponujemy skuteczną i profesjonalną pomoc w zakresie :

  • porad psychologa,
  • sesji psychoterapeutycznych, 
  • psychologii dziecięcej i młodzieży,
  • doradztwa zawodowego,
  • trenerów coachów i biznesu.

Prowadzimy psychoterapie indywidualne, dla par, rodzin, a także terapie grupowe. Nasze usługi kierujemy także do osób indywidualnych i do firm.

Pomagamy w stanach depresji, nerwic, stresu, uzależnień, a także w stanach lękowych i fobiach. Przeprowadzamy również badania psychologiczne pod kątem zawodowym, testy na inteligencję i mmpi.

Konsultacje przeprowadzamy w miejscach dogodnych dla pacjenta, przyjaznych i dających poczucie bezpieczeństwa, a także online poprzez Skypa. Doskonale wiemy, że poczucie bezpieczeństwa, komfortu i dyskrecji stanowią podstawę drogi do skutecznej pomocy.

Skutecznie leczymy... 

Depresję.

Depresja jest obecnie jednym z najczęściej występujących schorzeń, które poprzez wypaczone procesy myślowe prowadzi do zaburzeń nastroju i emocji. Osoba dotknięta depresją odczuwa ciągły smutek, nie potrafi odczuwać przyjemności i satysfakcji. Ma spowolnione tempo myślenia, osłabioną pamięć, odczuwa utratę energii i ma poczucie ciągłego zmęczenia. Wraz z pogłębianiem się choroby mogą pojawić się wczesne wybudzenia, nadmierna senność, bardzo złe samopoczucie rano a najlepsze wieczorem, zaburzenia miesiączkowania u kobiet, ubytek masy ciała, bóle głowy, spadek pobudliwości seksualnej, brak apetytu, samoizolacja i zaniedbywanie własnych potrzeb i higieny.  

Jeżeli zauważyli Państwo u siebie lub u bliskiej osoby powyższe objawy nie czekajcie. Zgłoście się do nas, a z pewnością uzyskacie pomoc. Pamiętaciej nieleczona depresja to podstępna choroba, która może prowadzić nawet do śmierci.

Manię. 

Objawy wskazujące na manię są całkowicie przeciwstawne do depresji. Osoby dotknięte manią mają przerośnięte, nadzwyczaj silne poczucie własnej siły, przyśpieszony tok myślenia, zwany potocznie ”gonitwą myśli”, prowadzący do zaburzeń koncentracji. Wykazują też nadmierną pobudliwość ruchową, zmniejszoną potrzebę snu i tendencje do podejmowania nie przemyślanych i niebezpiecznych decyzji. 

Nieleczona mania prowadzi do całkowitej destabilizacji życia i poważnych strat materialnych.

Ponadto skutecznie leczymy też między innymi: nerwice, zaburzenia odżywiania, w tym bulimię i anoreksję zaburzenia pamięci, pracoholizm i natręctwa. Pomagamy w problemach psychicznych związanych z okresem ciąży i połogu, niepowodzeniami zawodowymi, toksycznymi lub nieudanymi związkami czy zaburzeniami snu.

Skutecznie pomagamy pogłębiać rozwój osobisty poprzez zwiększanie samoświadomości, rozwój talentów i mocnych cech charakteru, poszerzanie umiejętności pokonywania własnych ograniczeń.

Prowadzimy też terapie dla zakupoholików, osób uzależnionych od alkoholu, hazardu, narkotyków, a także osób współuzależnionych, które borykają się a nałogiem bliskiej osoby. Pomagamy przejść przez trudne sytuacje życiowe związane z rozwodem, chorobą czy niepłodnością.

Prowadzimy terapie dla par i małżeństw. 

Zdarzają się sytuacje w związkach, w których nierozwiązane i narastające konflikty wywołują rozdrażnienie oraz napięcia. Poirytowanie i wzajemne obwinianie stają się codziennością i doprowadzają do wzajemnej niechęci. Psychoterapia par i małżeństw umożliwia omówienie kłopotliwych kwestii na neutralnym gruncie, przy wsparciu doświadczonego specjalisty. Jest też często jedynym sposobem na przywrócenie równowagi, harmonii i uratowania łączących więzi.

Rodzicu nastolatka pomagamy młodzieży.

Dorastanie to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu. Różne aspekty życia nastolatka mogą wiązać się ze wstydem,brakiem samoakceptacji czy trudnymi do zaaprobowania emocjami. Pomoc psychologa w tym wieku pomaga uporać się młodemu człowiekowi z negatywnymi emocjami, trudnościami zdrowotnymi, uzależnieniem od komputera, alkoholu czy narkotyków, bulimią, anoreksją, atakami lęku, silnym stresem czy samookaleczaniem się. Terapia taka może stanowić zarówno formę pomocy w rozwiązaniu problemów emocjonalnych jak i okazję do samopoznania własnych możliwości i rozwoju osobistego. 

Pamiętaj dyskrecja podstawą pracy.

Psychologa, psychoterapeutę czy psychiatrę jak każdego innego lekarza obowiązuje tajemnica zawodowa. Zatem bez pisemnej zgody żadne informacje dotyczące rozmów wypływających w trakcie sesji nie są udzielane osobom postronnym. Dotyczy to również najbliższych członków rodziny. Wyjątek od tej zasady stanowią dzieci i nieletnia młodzież. W tym przypadku rodzice lub opiekunowie prawni otrzymują informację o problemach podopiecznego, diagnozie i planowanym leczeniu. Jednakże, ponieważ współpraca psychologa z pacjentem opiera się na zaufaniu, taka informacja jest udzielana, po konsultacji z młodym pacjentem.

Wyjątek stanowią sytuacje, w których niezbędna jest natychmiastowa interwencja rodzicielska. Dotyczy to okoliczności zagrożenia życia lub zdrowia. W takim wypadku obowiązkiem psychologa jest przede wszystkim ochrona wartości wyższych. Dlatego w takiej sytuacji terapeuta ma prawo do zrezygnowania z poufności i tajemnicy spotkań terapeutycznych. 

Nasz zespół.

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych psychologów-psychoterapeutów, seksuologów, psychoterapeutów dziecięcych i doradców zawodowych. Wszyscy posiadają wykształcenie psychologiczne oraz dodatkowe kursy rekomendowane przez Polskie Towarzystwa Psychologiczne i Psychiatryczne.

Na co dzień zajmują się psychoterapią, diagnozą psychologiczną, trudnościami psychicznymi, orzecznictwem, opiniowaniem, poradnictwem psychologicznym oraz psychoedukacją. Zatem posiadają szerokie doświadczenie zawodowe. 

Pierwsze spotkanie.

W trakcie pierwszego spotkania psycholog zawsze przeprowadza wywiad psychologiczny, mający uszczegółowić i usystematyzować wiedzę na temat trudności pacjenta. Jeżeli pacjent borykał się już wcześniej z problemami dobrze by na spotkanie dostarczył wcześniejsze opinie psychologiczne, wyniki badań, ewentualne karty wypisowe ze szpitali oraz listę leków, które przyjmuje. Wszystkie te elementy mogą mieć bardzo istotny wpływ na ostateczną diagnozę lub opinię specjalisty i ewentualny proces leczenia. W razie konieczności pacjent może skorzystać z cyklu zajęć psychoterapeutycznych z tym samym specjalistą. 

Terapia psychologiczna. 

Rozmowa terapeutyczna ma na celu uświadomienie sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty. Terapeuta analizując nasze problemy diagnozuje czy dany problem wynika z aktualnej sytuacji życiowej, czy bardziej ze sposobu, w jaki myślimy i przeżywamy. Spotkania takie mają na celu dokładne rozpoznanie zagadnienia oraz wsparcie dla pacjenta w poradzeniu sobie z konkretnym problemem lub sytuacją życiową. Uzyskaniem wskazań do rozwiązań w przypadku głębokich konfliktów i braku zrozumienia oraz ich wdrożeniem pod czujną obserwacją specjalisty.

Taka rozmowa prowadzi do zrozumienia przyczyn, które nas paraliżują i nie pozwalają normalnie funkcjonować. Do sytuacji takich często należą; zmiana pracy, budowa związku czy rozpoczęcie życia “na własny rachunek”. Psycholog analizuje też wszystkie wcześniejsze doświadczenia, które wpłynęły na nasze obecne zachowania. Dociera do sedna problemu i czuwa nad wprowadzaniem zmian w toku myślenia i działań. 

Doradztwo zawodowe.

Doradztwo zawodowe to nie tylko pomoc psychologa w ustaleniu naturalnych zdolności, pasji i cech wskazujących na najlepszy wybór ścieżki zawodowej. To także pomoc w przypadku nadmiaru stresu i wskazanie metod radzenia sobie z nim, wypalenia zawodowego, które całkowicie niweluje motywację do wykonywanego zawodu, a także pomoc w sytuacji utraty pracy i stresu związanego z poszukiwaniem nowej. To także pomoc w utworzeniu profesjonalnego CV i listu motywacyjnego oraz przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych. 

Zmotywuj swoich pracowników-propozycja dla firm.

Coaching jest psychologiczną formą szkolenia, która poprzez stawianie odpowiednich pytań pomaga indywidualnym jednostkom, a także całym grupom i organizacjom rozwijać się, zwiększać efektywności i osiągać cele. Nadrzędną rolą coachingu nie jest nauka. Odpowiednio zadawane pytania mają na celu pobudzić do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków oraz przyspieszać tempo rozwoju w celu doprowadzenia do lepszych efektów działania i osiągania celu.

Ćwiczenia umożliwiają aktywację potencjału pracownika, zmianę wzorców myślenia i przekonań, które stanowią przeszkodę w zwiększeniu produktywności i osiągania wyznaczonych celów. Rolą coacha jest uzmysłowienie pracownikowi wiedzy o jego własnych predyspozycjach i potencjale oraz odpowiednie umotywowanie do wprowadzenia zmian pomagających w realizacji celów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.