Wiadomości z Zabrza

4Flex – doborowa suplementacja kolagenem

  • Dodano: 2022-06-29 07:00, aktualizacja: 2022-06-29 07:14

Badania dowiodły, iż, przyjmowanie preparatów zawierających kolagen zarówno zmniejsza stany zapalne jak i stymuluje syntezę białka w organizmie, łagodząc ból odczuwany przez osoby ze zwyrodnieniami kości i stawów. Jednym z takich skutecznych preparatów jest 4Flex.

Jaką rolę w organizmie odgrywa kolagen?

Kolagen stanowi główne białko tkanki łącznej. Stanowi on u człowieka ponad 30 proc. wszystkich białek ustroju i jest uważany za najważniejsze białko strukturalne.

Kolagen jest on obecny w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Odpowiedzialny jest on również za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, stąd wpływa on  także na stan chrząstki, poprzez zapewnienie jej twardości i elastyczności. Dodatkowo ogranicza on aktywność enzymów odpowiedzialnych m.in. za bóle reumatyczne oraz przyśpiesza odnawianie się chorobowo zmienionych tkanek. W związku z tym iż wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, w organizmie powstaje ryzyko pojawienia się zwyrodnieniowych chorób stawów. Na szczęście można suplementować się odpowiednimi preparatami zawierającymi kolagen, takimi jak 4Flex.

Jak działa 4Flex?

4Flex jest suplementem diety, który wspomaga  funkcjonowanie stawów oraz ich poszczególnych struktur. Jest to suplement diety w formie proszku umieszczonego w saszetkach. Zawiera on głównie w swoim składzie wzbogacony o witaminę C hydrolizat kolagenu Fortigel, który wchłania się aż w 95 proc. i gromadzi głównie w tkance chrzęstnej.

Fortigel jest hydrolizatem żelatyny działającym profilaktycznie i regenerująco na tkankę chrzęstną, pobudzając jej odbudowę.

Ponadto aktywuje on produkcję mazi stawowej, pobudzając syntezę składników chrząstki stawowej. Duże znaczenie ma również jego zhydrolizowana forma, ułatwiająca wchłanianie w jelitach.

Dla kogo przeznaczony jest 4Flex?

Preparat zalecany jest wyłącznie dla osób dorosłych, które chcą uzupełnić niedobory kolagenu w diecie. Wskazany jest on przede wszystkim:

  • dla osób które przeszły kontuzje i urazy stawów,
  • dla przechodzących rehabilitację,
  • dla sportowców amatorów i wyczynowych,
  • dla osób z dużym obciążeniem stawów spowodowanych nadwagą.

W jaki sposób stosować 4Flex?

Powinno się spożywać 1 saszetkę preparatu dziennie. Jej zawartość należy rozpuścić w 100 ml niegazowanej wody, mleka albo jogurtu, po czym intensywnie wymieszać doprowadzając do rozpuszczenia proszku. Roztwór należy wypić zaraz po sporządzeniu. Zaleca się regularne stosowanie preparatu przez okres minimum 3 miesięcy.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.