Wiadomości z Zabrza

3 zdrowe pizze, które możesz jeść bez myślenia o kaloriach!

  • Dodano: 2019-10-09 10:45

Wiele osób sądzi, że pizza to tłuste, wysokokaloryczne danie, które trzeba wykluczyć z menu jeśli chce się dbać o szczupłą linię. Cóż, pizza na podwójnym cieście, z podwójną porcją sera, boczkiem i sosem na bazie majonezu z pewnością nie należy do najzdrowszych potraw. Istnieją jednak pizze, które można jednak jeść bez obaw również będąc na diecie!

Choć pizza jest zaliczana do grona fast foodów, to jednak kilka prostych modyfikacji jej składu może sprawić, że stanie się zdrowa i nieobciążająca dla układu pokarmowego. Oczywiście lepiej zjeść tylko kilka kawałków i decydować się na taki posiłek od czasu do czasu. Wówczas pizza z pewnością nie zaszkodzi!

Pizza na cieście pełnoziarnistym

Tradycyjna włoska pizza przygotowywana jest z białej pszennej mąki typu 00, a więc wielokrotnie mielonej. W wielu restauracjach serwuje się już pizzę na cieście z mąki pełnoziarnistej, która ma w sobie zdecydowanie mniej kalorii, a także dużo błonnika oraz składników mineralnych. Gdzie można zjeść taką pizzę? Katowice i inne większe miasta są pełne restauracji, w których na porządku dziennym jest pizza w wydaniu fit.

Pizza z podwójnym sosem pomidorowym

Jeśli już decydujemy się na pizzę z jakimkolwiek podwójnym składnikiem, to niech będzie to sos pomidorowy. Pomidory są pełne witamin, potasu oraz magnezu, a także likopenu – substancji, która ma właściwości przeciwutleniające i antynowotworowe. Pod wpływem gotowania ilość likopenu w pomidorach się zwiększa, więc sos pomidorowy (pod warunkiem, że nie jest sztucznie dosładzany), może być naprawdę zdrowy!

Jak najwięcej warzyw

Pizza, która ma w dodatkach boczek, kiełbasę, szynkę i salami z pewnością nie jest daniem, które można zjeść podczas diety odchudzającej. Co innego, jeśli do pełnoziarnistego ciasta i podwójnego sosu pomidorowego dołączona jest np. czerwona papryka, pieczarki, cukinia czy cebula. Warzywa są niskokaloryczne, pełne błonnika oraz niezbędnych dla zdrowia witamin. Zdrowszą alternatywą dla dodatków mięsnych może być również tuńczyk lub łosoś.

Życzymy smacznego!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.