Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zygfryd Szołtysik kolejnym Ambasadorem Górnika Zabrze

  • Dodano: 2011-10-13 10:00

W środę kolejnym członkiem "Klubu Ambasadora Górnika Zabrze” został Zygfryd Szołtysik, legendarny zawodnik Górnika, który w jego barwach rozegrał 395 spotkań. Jako zawodnik Górnika "Zyga" siedem razy sięgał po tytuł mistrza Polski, a sześć razy po Puchar Polski.

- Dla mnie "Zyga" to najwspanialszy piłkarz z jakim miałem okazję grać - przyznał Stanisław Oślizło. - Zawsze, gdy nie miało się na boisko co zrobić z piłką to podawało się do Szołtysika - wspominał z uśmiechem rzecznik prasowy klubu.

- Cieszę się bardzo z faktu otrzymania tego wyróżnienia i z tego, że mogę służyć w tej "ambasadzie" jaką jest Górnik. Spędziłem tutaj 16 lat i przeżyłem tu zarówno wspaniałe jak i złe chwile. Co do złych to do dziś męczy mnie jedyna porażka w mojej karierze, czyli spadek zespołu w 1978 roku do II ligi  - wspomina Zygfryd Szołtysik, który odebrał certyfikat honorowego ambasadora Górnika Zabrze z numerem 007. - Moim ogromnym marzeniem jest uczestniczenie w otwarciu nowego stadionu Górnika Zabrze. Życzę całemu zespołowi wielu sukcesów, takich jakie my mieliśmy zaszczyt zdobywać - dodał "Zyga".

- Przyjęcie Pana Zygfryda do "Klubu Ambasadorów Górnika Zabrze" to dla mnie szczególny powód do satysfakcji - przyznaje prezes Górnika, Tomasz Młynarczyk. - Zygfryd Szołtysik to idol mojego dzieciństwa. Pamiętam, że jako młody chłopak miałem okazję kilka razy zagrać w piłkę z synem Pana Zygfryda - Darkiem i było to dla mnie coś niesamowitego i wyjątkowego. Działała magia nazwiska Szołtysik... - dodaje prezes klubu.

Przypomnijmy, ideą "Klubu Ambasadora Górnika Zabrze" jest uhonorowanie wybitnych osób ze świata sportu, mediów, kultury i polityki, którzy mają Górnika w sercu. Do tej pory członkostwo w klubie otrzymali:

  • Stanisław Oślizło (nr 001),
  • Włodzimierz Lubański (nr 002),
  • Hubert Kostka (nr 003),
  • Erwin Wilczek (nr 004),
  • Stefan Florenski (nr 005),
  • Jan Kowalski (nr 006).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.