Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zmiana organizacji ruchu na czas Tour de Pologne

 • Dodano: 2017-08-01 09:15

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 1 sierpnia br. na terenie Zabrza odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. W związku z tym wprowadzono zmianę organizacji ruchu i zmiany przebiegu tras autobusów w granicach miasta Zabrze.


1. Od wczesnych godzin rannych (od godz. 5.00) do późnych godzin nocnych (do ok. 23:00) całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:

 • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z Gliwicami do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle’a;
 • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty.
 • ul. Gen. de Gaulle’a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
 • odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle’a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od ul. Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen. de Gaulle’a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
 • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).

W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską.


2. Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).


3. Drogowa Trasa Średnicowa będzie dostępna dla ruchu w obydwu kierunkach w obszarze miasta Zabrze, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu na rondo Sybiraków oraz bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.

4. Do godziny 17.00 utrzymany zostanie ruch kołowy na ul. Winklera (wyłącznie w kierunku ronda) z wjazdem na DTŚ w kierunku Katowic i wyjazdem z ronda do ul. Matejki (w kierunku ul. 3 Maja).

5. ul. Legnicka i ul. Makoszowska będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 17.00. Dopuszczenie w/w dróg do ponownego ruchu nastąpi po przejechaniu wyścigu, tj. około godziny 19.00 (odcięte od ruchu będą również drogi krzyżujące się z w/w ulicami).

6. Od około godz. 17:00 do około 19:00 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie wjazd z ul. 3-go Maja w ul. Makoszowską.

7. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen. de Gaulle’a od Goethego do Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na
ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle’a do ul. 3 Maja.

8. Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu objęte zostaną patrolami służb mundurowych (Policja, Straż Miejska).

Zmiany przebiegu tras autobusów w granicach miasta Zabrze
1 sierpnia 2017 r. w związku z 74. TOUR DE POLOGNE:

1. Linia 23 – kierunek Katowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i powrót na stałą trasę na Paderewskiego.
Linia 23 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Ruda Śląska, Zabrze Paderewskiego, następnie trasą zastępczą
3 Maja, Roosevelta i Gen. de Gaulle’a i dalej po stałej trasie do Goethego.

2. Linia 32 – kierunek Gliwice Łabędy od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego następnie trasa zastępcza Gen. de Gaulle’a , Wolności, Knurowska do granic z Gliwicami.
Linia 32 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa zastępcza od granicy z Gliwicami – Knurowska, Wolności, Gen. de Gaulle’a i do Goethego

3. Linia 199 – kierunek Kochłowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą
Roosevelta i 3 Maja dalej po stałej trasie do Kochłowic.
Linia 199 - kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Kochłowice, Zabrze Sikorskiego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. De Gaulle’a po stałej trasie do
Goethego.

4. Linia 720 – kierunek Zabrze Goethego (przez Zabrze Szpital) od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta, Gen. de Gaulle’a , Wolności i dalej Trocera po stałej trasie do Goethego.
Linia 720 – kierunek Zabrze Goethego (przez Plac Teatralny) od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Plac Teatralny dalej po stałej trasie do Zabrze Trocera, następnie trasą zastępczą Wolności, Gen. de Gaulle’a, Roosevelta, 3 Maja do Goethego.

5. Linia 47 – kierunek Szczygłowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej stałą trasą (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
Linia 47 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i Gen. De Gaulle’a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).

6. Linia 47 – kierunek Szczygłowice od 17:00 do 19:00
Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego – do granicy z Rudą Śląską (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna
na stronach KZK GOP).
Linia 47 – kierunek Zabrze Goethego od 17:00 do 19:00
Trasa zastępcza od granicy z Rudą Śląską, Paderewskiego, 3 Maja, Roosevelta i Gen. De Gaulle’a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna
na stronach KZK GOP).

7. Linia 111 – kierunek Makoszowy Oświęcimska od 5:00 do 23:00
Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej po stałej trasie
do Makoszowy Oświęcimska
Linia 111 – kierunek Helenka Elzab od 5:00 do 23:00
Trasa: po stałej trasie do 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.

8. Linia 111 – kierunek Makoszowy Oświęcimska od 17:00 do 19:00
Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego do Kończyce Beskidzka (koniec trasy!)
Linia 111 – kierunek Helenka Elzab od 17:00 do 19:00
Od przystanku początkowego Makoszowy Oświęcimska do przystanku Kończyce Beskidzka linia nie kursuje!
Trasa: od Kończyce Beskidzka, Paderewskiego, następnie trasą zastępczą 3 Maja, Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.

Trasa Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co również ma wpływ na zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze.
Wszelkie szczegółowe dane pozyskać można w KZK GOP

Zmiana organizacji ruchu na czas Tour de Pologne

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Ad

  Jak to w końcu jest, DTŚ będzie przejezdna cały czas czy nie? Pytam bo na stronie MZDII twierdzi że tak, z kolei trasa TDP przebiega po DTŚ, a od kolegów słyszałem także że na mieście wiszą ogłoszenia informujące że DTŚ ma być całkowicie zamknięta.

 • QQ

  Fajnie że takie imprezy robią w środku tygodnia :-|

 • wredny_babsztyl

  Czyli jeden wielki paraliż komunikacyjny miasta. Pewnie kierowcy już się cieszą, że to tylko jeden dzień. Ps liczę, że będzie dużo zdjęć władz miasta, bo pewnie takiej impry nie odpuszczą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.