Wiadomości z Zabrza

Zlikwidowali domową plantację marihuany

  • Dodano: 2016-10-21 12:00, aktualizacja: 2016-10-24 08:32

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 23-letniego „plantatora”. Mundurowi, oprócz prawie 50 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli również gotowy susz marihuany, z którego można wytworzyć ponad 2,5 tys. działek dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 8 lat więzienia.


Kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum Zabrza funkcjonuje domowa plantacja konopi indyjskich. Policjanci weszli do mieszkania, w którym zastali 23-letniego zabrzanina. Jak się okazało, w dwóch pomieszczeniach mężczyzna ustawił namioty, w których uprawiał zakazane rośliny. Plantacja wyposażona była w specjalny sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Śledczy zabezpieczyli blisko 50 krzewów konopi, z których wyprodukować można ponad tysiąc dilerskich działek narkotyku, a także gotowy susz roślinny, pozwalający na sporządzenie ponad 2,5 tys. porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zabrzańskiej komendy.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.