Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zdrożeją bilety KZK GOP

  • Dodano: 2011-06-15 09:45

Od 1 sierpnia pasażerowie korzystający z autobusów i tramwajów KZK GOP, największego przewoźnika w regionie, będą musieli więcej płacić za bilety. Szczególnie mocno, bo aż o 15 procent zdrożeją bilety okresowe. Nowe taryfy przegłosowali członkowie zgromadzenia związku.

Za przyjęciem nowej taryfy zagłosowała większość prezydentów i radnych wchodzących w skład KZK GOP. Wynik głosowania to 20:4. Przeciwni podwyżce byli tylko burmistrz Czeladzi, prezydent Piekar Śląskich, burmistrz Wojkowic i radny z Sosnowca.

  • Od 1 sierpnia bilet jednorazowy na jedno miasto zdrożeje o 20 groszy i będzie kosztował 2,8 zł.
  • Bilet jednorazowy na dwa miasta będzie droższy o 40 groszy - nowa cena to 3,4 zł.
  • Bilet jednorazowy na trzy miasta i więcej będzie kosztował już nie 4 zł tylko 4,2 zł.

Mocno zdrożeją bilety okresowe. Miesięczny autobusowo-tramwajowy na jedno miasto ma kosztować 108 zł, a sieciowy 128 zł. Wcześniej kosztowały odpowiednio 94 i 112 zł. Bilet miesięczny szkolny zdrożeje o 6 zł i będzie kosztował 42 zł.

Od przyszłego roku Komunikacyjny Związek Komunalny GOP wprowadzi taryfę czasową, której od dłuższego czasu domagało się wielu pasażerów.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Kasia

    Jeżeli zmienialiby autobusy na nowsze to ok bilety mogą zdrożeć to zrozumiałe że wprowadzają jakieś modernizacje a to kosztuje. Ale my nadal jeździmy starymi gratami, które często psują się w połowie drogi a pasażer potem musi sam sobie poradzić z dojazdem do celu. Zimą to co drugi bus nie przyjeżdża według rozkładu a nie rzadziej w ogóle nie przyjeżdżają, albo każą pasażerom pchać bus bo się zakopał. To jakaś żenada że wciąż co średnio rok bilety drożeją. Dzięki Bogu jeszcze studiuję i mam te 50% zniżki, ale za 2 lata juz nie będę miała i będę musiała zrezygnować z komunikacji miejskiej. Na szczęście do pracy mam "tylko" 40 minut piechotą więc szczerze mówiąc nie robi to żadnej różnicy czy jadę busem czy idę piechotą zajmuje to tyle samo czasu.Jestem ciekawa jakie argumenty dali zwolennicy zmiany cennika przejazdów na większe. Jak na razie nam - pasażerom dali tylko do wiadomości że drożeją, bez wyjaśnień - a to jest znieważanie klientów, a podobno jest wolny rynek i powinniście dbać i walczyć o klientów a tak naprawdę nie robicie nic żebyśmy chcieli zostać przy was, bo nie oferujecie niczego korzystnego - drogie bilety, daremne połączenia, psujące się autobusy i tramwaje! Porażka! I gratulacje dla zarządu KZK GOP wiecie jak zgarniać kasę!

  • bozka53

    To niedługo pozostanie nam chodzić pieszo tak jak to przed wojną było,że moja babcia z jednego miasta do drugiego chodziła pieszo bo nie było połączeń,a my zaczniemy chodzić pieszo,bo nie stac będzie większości na opłacenie za przejazd.Latem ja jeżdżę na rowerze(narazie,dopóki starcza sił).i jeszcze jest pomysł żeby odebrać bezpłatne przejazdy osobom po 70 tym roku życia.To ci ludzie już nigdzie nie wyjadą(myślę tu o biedniejszych emerytach i rencistach)A przecież do lekarza często trzeba jechać do innego miasta.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.