Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zdobyli rowerową kartę przedszkolaka

  • Dodano: 2018-05-18 09:30

Od wielu już lat dyrekcja Przedszkola nr 11 przy ulicy Fredry w Zabrzu wspólnie z policjantami drogówki organizuje przedszkolakom spotkanie, którego celem jest edukowanie dzieci w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem.

Dzieci uczestniczące w zajęciach i tym razem mogły sprawdzić swoje rowerowe umiejętności i zdobyć „Rowerową kartę przedszkolaka”.

Współczesne przedszkole to nie tylko miejsce, gdzie dzieci spędzają mile czas bawiąc się z rówieśnikami. To również miejsce, gdzie dzięki inicjatywie pracujących tam osób dzieci czerpią wiedzę oraz umiejętności jakże potrzebne w codziennym życiu. W zajęciach edukacyjnych często pomagają policjanci z wydziału ruchu drogowego. W tym tygodniu na terenie Przedszkola nr11 zorganizowano zajęcia z zakresu bezpiecznej jazdy rowerem. Dla dzieci został przygotowany tor jazdy, a rolę „egzaminatora” pełnił specjalista ruchu drogowego. Najważniejszym elementem spotkania z policjantem była jednak pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci. Policjant przedstawił przepisy dotyczące jazdy rowerem dziecięcym. Funkcjonariusz podkreślał między innymi jak ważnym dla bezpieczeństwa dzieci jest posiadanie przez nich kasków, ochraniaczy oraz elementów odblaskowych. Każdy uczestnik spotkania mógł sprawdzić swoje rowerowe umiejętności. Najlepsi otrzymali pamiątkową „Rowerową kartę przedszkolaka”.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.