Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zdobył koronę półmaratonów polskich

 • Dodano: 2017-10-18 07:30, aktualizacja: 2017-10-18 07:40

Zabrzański policjant - kom. Oktawiusz Cieślik zdobył Koronę Półmaratonów Polskich. Aby uzyskać ten tytuł, w ciągu roku musiał ukończyć aż 5 biegów na dystansie 21 km i 97,5 m. Zabrzański biegacz wyznaczył sobie już kolejny sportowy cel. Jest nim maraton, do którego będzie się przygotowywał przez nadchodzące miesiące.

Komisarz Oktawiusz Cieślik – zastępca komendanta komisariatu II w Zabrzu, wytrwale dąży do realizacji swoich biegowych marzeń. Regularne treningi pozwalają mu nie tylko utrzymać sprawność fizyczną, ale również pozwalają na stawianie sobie coraz to nowych biegowych celów. W tym roku było to zdobycie Korony Polskich Półmaratonów. Aby mógł zdobyć ten tytuł, musiał w ciągu roku ukończyć 5 wybranych z listy półmaratonów. Komisarz Oktawiusz Cieślik rozpoczął zdobywanie korony w marcu 2017 roku podczas 12 PZU Półmaratonu Warszawskiego. Następnie ukończył 5 PKO Nocny Wrocław Półmaraton, XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych i 27 Półmaraton Philips w Pile, którego dystans ze względu na pomyłkę, był dłuższy o 225 metrów. Zdobywanie korony zakończył w ubiegłą niedzielę w Krakowie podczas 4 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Jak sam podkreślił, wałbrzyski półmaraton był najtrudniejszym z dotychczas ukończonych biegów, gdyż przez wielu zaliczany jest do biegów górskich.

Po okresie regeneracji zabrzański biegacz wraca do regularnych treningów, gdyż wyznaczył sobie już kolejny sportowy cel. Jest nim maraton, do którego będzie się przygotowywał przez nadchodzące miesiące. Trzymamy kciuki i życzymy sportowych sukcesów.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Sławek

  Gratulacje

 • ssss

  To ciekawe nie macie już o czum pisać. Mój kolega z pokoju też ma takie osiągnięcie i nikt o nim nie pisał. Nie macie się czym zając zajmijcie się art 15 a Ustawy Emerytalnej

 • Sz@tan

  Brawa dla Oktana ale w tym samym czasie nagle zmarł w wieku 45 lat na zawał serca nasz wieloletni kolega i policjant WK KMP Zabrze Marek W. o czym niestety nikt nie pisze. Marku pamiętamy o tobie RIP.

 • MARIAN

  Też znam Pana Cieślika, potwierdzam słowa Ziomka. A zdobycie korony polskich połmaratonów, to spory wyczyn. Gratulacje

 • Ziomek

  Znam Gościa, super facet. Serdecznie Mu gratuluję

 • sąsiad

  z imprez domowych przerzucił się na bieganie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.