Wiadomości z Zabrza

Zbiórka na rzecz 11-letniego Krystiana z Zabrza. Chłopiec czeka na przeszczep serca

  • Dodano: 2021-12-07 14:00

11-letni Krystian potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec choruje od urodzenia, a jego jedynym ratunkiem jest przeszczep serca. Jego rodziny nie stać na kosztowne leczenie i specjalistyczny sprzęt. Aby mu pomóc wystarczy wesprzeć internetową zbiórkę.

Krystian czeka na przeszczep serca

U 11-letniego Krystiana z Zabrza tuż po urodzeniu rozpoznano wadę serca - HLHS zespół hipoplazji lewego serca. Ma już za sobą kilka operacji na otwartym sercu i wiele zabiegów. Mimo to wciąż potrzebuje regularnych badań, leków i specjalistycznego sprzętu, który jak wiadomo, sporo kosztuje.

Stan zdrowia Krystiana pogorszył się i czeka na przeszczep serca. Obecnie Krystian jest pod kontrolą lekarzy z kardiochirurgii w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu oraz w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

– Mimo pogarszającego się zdrowia Krystian jest wesoły i nie traci nadziei,  że przeszczep się uda i będzie mógł cieszyć się życiem – przekazuje ciocia Krystiana. –  Koszty leczenia są dość wysokie i przekraczają nasze możliwości – dodaje.

Aby pomóc Krystianowi wystarczy wesprzeć internetową zbiórkę na jego rzecz. Zbiórka dostępna jest na portalu Pomagam - TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.