Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zbieraj Świeżaki – wspieraj dzieciaki... z zabrzańskiej onkologii

  • Dodano: 2017-10-25 15:30

Zabawki z popularnej serii mogą pomóc dzieciom z zabrzańskiej onkologii. Trwa zbiórka maskotek, którą organizują lokalni aktywiści. Dołączycie? Warto!

Zbiórka/inicjatywa/ pomysł jest autorstwa jednego z rodziców [...]. Przypadkiem trafiłam na tego Pana, podczas polubienia jego strony na portalu społecznościowym, opisującej chorobę syna. Pan widział jak dzieci na oddziale bardzo, ale to bardzo chcą być w posiadaniu tych maskotek, skąd też wymyślił jeszcze nie akcje, ale wśród znajomych zbiórkę naklejek i pluszaków. Ja przeglądając portal Oliwiera, (chłopca chorego na nowotwór) wpadłam na pomysł, aby zorganizować akcje "Świeżaki" dla onkologii – mówi Paulina Tadla, która jest jedną z koordynatorek akcji.

Jak wygląda recepcja? Po komentarzach na Facebooku widziałem, że pomysł wyraźnie przypadł do gustu mieszkańcom naszego miasta.

Ogłosiłam zbiórkę i już po kilku godzinach pojawiło się wielu chętnych do pomocy. Głównie rodzice i dzieci, ale, co ciekawe,  zgłosiło się nawet... przedszkole 'Miriada', w którym moja córka nagłośniła sprawę.

Odzew pod postem jest ogromnym. Ludzie kierują wiadomości raczej prywatne. Wola osobiście się zobaczyć / upewnić się, że na pewno maskotki pójdą dla dzieci.

Póki co zbieramy tylko Świeżaki, z nowej kolekcji i z poprzedniej. Bardzo ciężko jest wnieść pluszową maskotkę na odział onkologii. (względy bezpieczeństwa i higieny – przypis redakcji).


Gdzie można się zgłosić, jeśli ktoś planuje wesprzeć akcję?

Zabawki/naklejki zbieram ja (kontakt do p. Pauli), można je również zostawić w przedszkolu, które dołączyło do akcji (Zabrze Park Hutniczy 12 przedszkole 'Miriada'. Najlepiej wręczyć paniom, które biorą w tym udział to Katarzyna Bigus i Ewa Lipiec.

Akcje przedłużamy o tydzień, bo jest... za dużo chętnych. Nie chce nikomu odmówić, skoro prosimy o pomoc. Jak zostaną jakieś nadprogramowe maskotki, to przekażemy je na inne oddziały, lub na oddział onkologii w Gliwicach. Wręczenie oczywiście udokumentujemy, "pochwalimy" się że dzięki waszej pomocy udało nam się spełnić chodź trochę marzenia dzieci.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.