Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zatrzymanie pseudokibiców w Zabrzu

  • Dodano: 2017-11-20 10:00, aktualizacja: 2017-11-21 08:50

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą z terenu Zabrza. Zatrzymanym przedstawiono blisko 70 zarzutów, w tym obrót narkotykami.

Śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. W sumie zatrzymano 11 osób. Rozbita szajka była bardzo hermetyczną grupą, w skład której wchodzili głównie zabrzańscy pseudokibice. Akcję przeprowadzili policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP, a do akcji przygotowywali się wspólnie z prokuratorami przez ostatni tydzień. Chodziło o to, żeby zatrzymać wszystkich podejrzanych jednocześnie.

15 listopada udało się zatrzymać przestępców, a także zabezpieczyć narkotyki w postaci kokainy, amfetaminy i marihuany. Policjanci znaleźli także kastety, maczety, pałki teleskopowe i pistolet hukowy. Zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in. hurtowego obrotu narkotykami, przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu, wolności i wymiarowi sprawiedliwości. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Grupa działała od lutego 2015 roku na terenie Śląska, głównie jednak w Zabrzu. Przywódcy Łukaszowi Cz. przedstawiono 18 zarzutów, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Zatrzymania są ściśle związane ze śledztwem prowadzonym w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komisariatu V Policji w Zabrzu.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.