Wiadomości z Zabrza

Zatrzymali mężczyznę, który napadł na bezdomnego

  • Dodano: 2017-09-12 08:45, aktualizacja: 2017-09-12 08:52

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod koniec maja napadł i okradł bezdomnego mężczyznę. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach.

W namierzeniu sprawcy pomogli policjantom obywatele, którzy rozpoznali napastnika. Dziękujemy mediom za pomoc w publikacji oraz wszystkim, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami.

Do zdarzenia doszło 28 maja br., na ulicy Wolności w Zabrzu. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna napadł na 45-letniego bezdomnego w pobliżu sklepu. Pobił go, a następnie ukradł mu bluzę i koszulkę. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco sprawdzali. Dzięki pomocy obywateli, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. 23-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Podejrzany wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Na czas trwania postępowania zabrzańska prokuratura objęła mężczyznę policyjnym dozorem. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim.

Serdecznie dziękujemy mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, otrzymaliśmy informacje, które pomogły ustalić tożsamość sprawcy. Dziękujemy również wszystkim, którzy chętnie dzielili się z policjantami swoimi podejrzeniami.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/64/64-444139.mp4

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Hromani

    Film godny Oskara - zastanawiam się który z aktorów jest tym 'bezdomnym'.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.